Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 316 Posts

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
jak w tytule :) jak mi się zachcę będę tu wrzucał zdjęcia budownictwa międzywojennego z Lublina, a także co ciekawszych przykładów architektury powojennej...:D
jako prolog 5 fotek na zachętę - mała próbka modernizmu lubelskiego;)

zapraszam ponownie :)

PS. kopiowanie fot na użytek inny niż prywatny surowo wzbronione!!

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #3 ·
^^
też sfociłem ten budynek. całkiem przyzwoicie go wyremontowali - widać że ktoś pomyślał...:)

...w przeciwieństwie do tej modernistycznej kamienicy, "ulepszonej" już jakiś czas temu:bash: :

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #4 ·
jako pierwszą relację dam w najbliższym czasie zdjęcia modernistycznej architektury jednorodzinnej i wielorodzinnej z okolic Popiełuszki/Głowackiego/Junoszy

zapraszam :)

·
Owce
3,832 Posts
haha a ja sfocilem ten:

http://images21.fotosik.pl/317/48da3dd1f2530439.jpg

ale nie bede wklejal bo podobne ujecie :)
jak masz fotke przed dobudowaniem pietra to moze bys wrzucil , bo ciekaw jestem jak wygladal wczesniej dach na tym budynku, no i mogliby go wyremontowac

edit:
i jeszcze jedna fotka , strasznie zniszczona na pisludskiego , mam nadzieje ,ze nie schrzania jej podczas remontu

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #6 ·
foty sprzed dobudówki nie mam, ale dzięki temu że jeszcze elewacji nie "ciapnęli" można się domyślić jak to wyglądało...
co mi się w tym remoncie nie podoba to te psiebudy na dachu...

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #7 ·
to lecimy:
1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)modernizm we włoskiej aranżacji:D

9)

10)

11)

12)

13)

14)

15)

16)

17)

18)

19)

20)

21)

22)

23)

24)

25)

26)

27)

28)

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,300 Posts
Ma ktos fotki Galerii Centrum, Astorii, Kosmosu, wydzialu matematyki i informatyki, Akademni Medycznej przy raclawickich??To jest Modernizm przez duze M i warto go pokazac:D

Edit:mad:Nikmin, Twoje zdjecia widze jako czarny kwadracik;)

·
Owce
3,832 Posts
^^ no i ja mam podobnie ten hosting jakis do du..y , pozniej poprawie, dzieks za info , bo myslałem ze to tylko u mnie

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
Ma ktos fotki Galerii Centrum, Astorii, Kosmosu, wydzialu matematyki i informatyki, Akademni Medycznej przy raclawickich??To jest Modernizm przez duze M i warto go pokazac:D

przyjdzie czas i na to, będę co jakiś czas uzupełniał kolekcję...:)
zacząłem chronologicznie od architektury przedwojennej :)

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Dobry temacik Panowie, milo popatrzec:) Gdyby jeszcze wszystkie te budynki byly zadbane wlacznie z obejsciem... eech.

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #12 ·
dzisiaj spacerek bardzo ładną ul.Curie-Skłodowskiej, zabudowaną niemal w całości przedwojennym modernizmem (w południowej pierzei:))

29)

30)

31)

32)

33)

34)

35)

36)

37)

38)

39)

·
Owce
3,832 Posts
to pozwol ervinn , ze jeszcze raz ci sie wetne :p
sklodowskiej, too:

·
Registered
1,681 Posts
No piękny macie modernizm. Jak się cieszę, że nie jestem samotna w swoich zmaganiach z "klockizmem". Nam w Poznaniu niewiele zostawiono w spadku.
Mam nadzieję, że u Was będzie więcej prawdziwych perełek. Niestety nie znam Lublina, więc z przyjemnością będę do Was zaglądać.
Życzę sukcesów.

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #15 ·
ten gmach z uniwersyteckiej to już zapewne prl...ale bardzo mi się podoba...

40)

41)

42)

·
lublinianin
3,510 Posts
Discussion Starter · #16 ·
No piękny macie modernizm. Jak się cieszę, że nie jestem samotna w swoich zmaganiach z "klockizmem". Nam w Poznaniu niewiele zostawiono w spadku.
Mam nadzieję, że u Was będzie więcej prawdziwych perełek. Niestety nie znam Lublina, więc z przyjemnością będę do Was zaglądać.
Życzę sukcesów.
tak jak napisałem w poznańskim wątku, ten Twój był po części inspiracją dla lubelskiego :D
zapraszamy - będą cykliczne updejty :)

pozdrawiam

·
Owce
3,832 Posts
^ oby styropian nie byl w uzyciu ;)

·
hræddur köttur
4,568 Posts
dzisiaj spacerek bardzo ładną ul.Curie-Skłodowskiej, zabudowaną niemal w całości przedwojennym modernizmem
oo, to zupełnie jak w Katowicach! :) (ale nie będę linkować do odpowiedniego wątku, co byście w kompleksy nie powpadali ;) ).
niby nieźle, ale póki co może ze dwa czy trzy budynki wywołały we mie reakcję typu "łał!" - reszta owszem, przyjemna, ale tylko "poprawna".

1 - 20 of 316 Posts