SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
701 - 720 of 5787 Posts

·
Registered
11,153 Posts
Nie ukrywam,że pasowałoby mi połączenie Lublin - Kraków. Za 200-300 zł w dwie strony nie opłacałoby mi się wsiadać samemu w samochód i wybrałbym samolot. Z drugiej strony po otwarciu A4 do Rzeszowa (nastawiam się na koniec 2012/I kwartał 2013) korzyść czasowa wynikająca z lotu trochę się zmniejszy.

·
Banned
22 Posts
Izrael to nawet ciekawe opcja i do odpoczynku(nie wiem jak sie ksztaltuja tam ceny)i jako miejsce pielgrzymek,takze bardzo dobrze by bylo jakby takie polaczenie zaistnialo.
.
Połączenia z Izraelem to będą izraelskie czartery dla Żydów. Polskich turystów/gatarbaiterów raczej nie opłaca im się dokooptowywać, bo wzrastają koszty bezpieczeństwa.

A tak ogólnie to czytając to forum, odnoszę wrażenie, że to prezes Muszyński decyduje o kierunkach ...do tej pory wydawało mi się, że o tym decyduje rynek, a prezes nie może ani zabronić jakiejś linii latać, ani zmusić...zwłaszcza, że ponoć ma nie być zachęt w formie zwolnień z opłat, albo płatnej 'reklamy' województwa na stronie Ryanaira.

·
Registered
11,153 Posts
Połączenia z Izraelem to będą izraelskie czartery dla Żydów. Polskich turystów/gatarbaiterów raczej nie opłaca im się dokooptowywać, bo wzrastają koszty bezpieczeństwa.
http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,pierwszy-lot-do-ziemi-swietej-z-wroclawia-za-nami-,wia5-3273-5803.html

Zainteresowanie pierwszym lotem było tak duże, że przewoźnik - izraelska linia lotnicza Sun D’or – musiał podstawić jedną z największych maszyn – Boeinga 757. W sobotę pasażerowie wrocławskiego lotniska wybrali się w pierwszą podróż do Tel Awiwu. – Wysoka frekwencja na pokładzie zwiastuje duże powodzenie tego czarteru – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

·
Registered
296 Posts
.... musiał podstawić jedną z największych maszyn – Boeinga 757.....
757 zalicza sie do najwiekszych ? ciekawe. Przeciez to dopiero drugi stopien od dolu jesli chodzi o liniowce (727 juz nie licze). Wlasnie widzialem dzisiaj 757 obok 777 . Ten pierwszy ma kadlub niewiele 'grubszy' od srednicy silnika w 777. ;) hi.
tdq

·
Registered
11,153 Posts
757 zalicza sie do najwiekszych ? ciekawe. Przeciez to dopiero drugi stopien od dolu jesli chodzi o liniowce (727 juz nie licze). Wlasnie widzialem dzisiaj 757 obok 777 . Ten pierwszy ma kadlub niewiele 'grubszy' od srednicy silnika w 777. ;) hi.
tdq
757 to coś pomiędzy 737 a 767. Nie produkują już tego modelu.
O to już pretensje do autora artykułu a nie do mnie (Btw artykuł jest sprzed roku). Chciałem tylko pokazać,że ruch Izrael- Polska nie odbywa się tylko w jedną stronę jak to zasugerował kolega Bozorg.

·
Registered
296 Posts
O to już pretensje do autora artykułu a nie do mnie (Btw artykuł jest sprzed roku). Chciałem tylko pokazać,że ruch Izrael- Polska nie odbywa się tylko w jedną stronę jak to zasugerował kolega Bozorg.
Bez urazy. Mialem dopisac jakis epitet n/t autora artykulu ale dalem se spokoj. Przeciez ONI nie musza sie na tym znac. no nie?
757 choc nie produkowany to jest bardzo popularny i powinien nie raz zagladac do Swidnika.
TDQ

·
Registered
17,624 Posts
W Łodzi lata B767 do Izraela (od 5 sezonów) i zawsze leci Mossad. Liczba przewieznionych paxów też imponująca jak na charter (40000 w 4 sezony). Bilety można kupić bez problemu, więc nie rozumiem tego z tym dokoptowywaniem.
A tak ogólnie to czytając to forum, odnoszę wrażenie, że to prezes Muszyński decyduje o kierunkach ...do tej pory wydawało mi się, że o tym decyduje rynek, a prezes nie może ani zabronić jakiejś linii latać, ani zmusić...zwłaszcza, że ponoć ma nie być zachęt w formie zwolnień z opłat, albo płatnej 'reklamy' województwa na stronie Ryanaira.
Prawie wszyscy tak mówią ;) A potem jest spotkanie z rzeczywistością.

·
Banned
22 Posts
Kompletnie zapomniałem o polskich pielgrzymach. Na konserwatywnej Lubelszczyźnie to będzie dla lotniska 'wartość dodana'. Wystarczy, że proboszcze dadzą kilka ogłoszeń z ambony. Ciekawe jak wyglada samolot wypelniony w polowie ortodoksami i pielgrzymami-katolikami. ;) Z poniższego artykulu wnioskuje, ze jednak są od siebie oddzielani (w miaarę możliwości rzecz jasna).

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/85-podroze_lotnicze/35521-krk_tlv_krk_z_sun_dor_25_27_03_2011_a.html

Zatem trzymam kciuki za nowe polączenie i życzę szybkiej odprawy i bezawaryjnego lotu.

http://www.planespotters.net/Production_List/Boeing/757/23918,4X-EBM-Sun-d'Or-International-Airlines.php

·
Registered
11,153 Posts
To nie jest ważne jak taki samolot wygląda, tylko to czy zarobi na siebie.
Trochę za stereotypowo patrzysz na to, a to biznes jak każdy inny.

·
Banned
22 Posts
To nie jest ważne jak taki samolot wygląda, tylko to czy zarobi na siebie.
Trochę za stereotypowo patrzysz na to, a to biznes jak każdy inny.
Jasne, że stereotypowo. Biznes jak każdy... powiadasz?

A swoją drogą to zakładam, ze PLL przewidziało już specjalne pomieszczenia na wyłączny i niemalże eksterytorialny użytek ElAl security [czy jak też ich potocznie zwą agentami mossadu].

W tych zarezerwowanych dla nich pomieszczeniach, panowie (ale i panie) skanują na własnym sprzęcie wszystko. Ogólnie sa bardzo mili i, jak się ktoś denerwuje, mowią: this is for your security sir. Domniemanych niebezpiecznych jasnowłosych agentów [zapewne al-Kaidy ] trzymają tam średnio po 2godziny, zadają im grzeczne pytania, skanują ich paski od spodni, w przerwach podsadzają prowokatorów (rzekomych wspołpasażerów), służbowe laptopy domniemanych zamachowców lecą następnym lotem [ale ponoć wykrecenie HD, skopiowanie i przeanalizowanie jego zawartości zajmuje im mniej niż godzinę]. Na koniec jeszcze jeden miły pan pozwala niedoszłemu zamachowcowi zrobić zakupy w duty free, ale tylko w jego towarzystwie, po czym towarzyszy mu do samego samolotu, mimo, że domniemany by default zamachowiec nie leci biznesem, wchodzi na pokład pierwszy, ale ku jego zdziwieniu usadowiają go na samym końcu. Między niedoszłym zamochowcem a własciwymi pasażerami jest strefa buforowa w postaci 7 pustych rzędów siedzeń. Na koniec ładna stewardessa dziwi się, że domniemany terrorysta, prosi o piwo makabi (pewnie myślała że islamiści, nawet ci jasnowłosi piją tylko mineralną].

Powyższe doświadczenie jest z lotniska nieizraelskiego (tak wiem, że trochę off topic)

·
Registered
3,572 Posts
tdq
Pewnie chodziło o jedną z największych we flocie tego przewoźnika. Jakby nie patrzeć, nie każdego przecież stać na rozmiarówkę rzędu 777 albo A380 ;P

·
Czechów Południowy
4,103 Posts
Lublin Airport prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi obsługującymi przeloty pasażerskie. Port lotniczy mimo mozliwości przyjmowania samolotów transportowych raczej nie będzie kozystał z tej mozliwości. Już wiadomo, że z Lublina będzie można latać Lufthansą.
Nic takiego nie wywnioskowałem z tego filmiku, ale sami oceńcie, może gdzieś tam jest ukryta treść ;)

http://www.itvl.pl/news/jakie-loty-z-lublina

·
Registered
3,819 Posts
Lufthansa i Frankfurt to byłby niezły start lotniska :)
A dziennikarz oczywiście musiał przeinaczyć słowa Sobczaka (bo nigdzie nie zostało powiedziane, że na 100% Lufthansa). :eek:hno:

701 - 720 of 5787 Posts
Status
Not open for further replies.