SkyscraperCity banner

3961 - 3980 of 14010 Posts

·
Registered
36 Posts
Az za solidna. Wyniki zageszczen wychodzily, ale madrale z nadzoru ubzduraly sobie ze musi byc podbudowa. Dzieki temu H+W ma 2 tyg w plecy z robota bo Wakoz sciagal sprzet do stabilizacji.
Nadgorliwosc.....

·
user
23,677 Posts
Czyli startujące i lądujące samoloty będą kołować nad miastem? Jak nad Tempelhoff?
Chyba niezupełnie. O ile dobrze pamiętam to jeśli już to nad południową częścią lub zupełnie "pod" miastem. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

·
Banned
3,234 Posts
Czyli startujące i lądujące samoloty będą kołować nad miastem? Jak nad Tempelhoff?
A co to po ulicach będą samoloty jeździć? Bo jak może samolot KOŁOWAĆ nad miastem? :lol: Chyba, że chodziło ci o to czy bedą poprostu latać nad miastem?
Pas będzie wschód/zachód? Ruchu na lotnisku wielkiego nie będzie to wiele się samoloty nie nakręcą.

·
Czechów Południowy
4,128 Posts
A ja żałuje, że samoloty nie będą przelatywać nad Lublinem, mieszkam teraz w Luton i tutaj co chwilę mam takie widoki:

Do hałasu samolotów przyzwyczaiłem się po 2 dniach, ludzie tutaj mieszkający nie zwracają uwagi już nawet, a wiadomo loty są dość często. Sto razy wolałbym mieć lotnisko pod domem, niż okno na dziurawą ulicę Filaretów, gdzie jest hałas od 6 do 22 non stop.

·
Banned
3,234 Posts
krasussek co innego mieszkać na linii pasa startowego a co innego 1-2 km z boku. W sydney mam w linii prostej do lotniska może 3km , startujące samoloty często przelatują nad domem -uciążliwe to nie jest, ale jest osiedle domów na linii pasa, jakies 1 do 2 km od progu to jak ci 747 czy UPS Cargo startuję to lepiej zatykać uszy ... wiele domów stoi opuszczonych, dzielnica bardzo biedna - no ale lotnisko ma ponad 36mln paxów rocznie także Lublinowi to nie grozi. W ogóle nie wiem po co ta cała dyskusja w kwestiach hałasu, lotnisko i tak jest kawałek od miasta, samoloty nad miastem przelatywać nie będą , a jeśli nawet przleci nad jakimś osiedlem to ile tych lotów będzie - w dalekiej przyszłości góra kilka dziennie ...

·
Registered
1,533 Posts
A gdzie mają kołować? Nad Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim? Nie wiem dokładnie jaki jest promień takiego kółka nad lotniskiem, ale chyba parę kilometrów a nie kilkaset metrów, więc samoloty będą musiały przelatywać nad Lublinem, chociaż może nie na wysokości komina elektrociepłowni:).

·
user
23,677 Posts
^^ pewne jest że nad zalewem
a niech latają - będzie co pstrykać :banana:
O hałas się nie boję, bo obecnie to gołębie robią większe zamieszanie rano niż ptaki stalowe

·
Registered Stuffed Tiger
532 Posts
Ja wam dam kołowanie samolotów w powietrzu:gaah: dzięki ludziom o takiej wiedzy mamy później "wieść gminna niesie" że hałas to będzie nie do wytrzymania, pani! a to kury się mi nieść przestaną! I choćbym sto razy tłumaczył jak to będzie wyglądać to i tak co jakiś czas powraca temat "którędy to te stalowe ptaszyska będą latać?" I czy mogę kupić działkę 10km od lotniska czy lepiej nie bo mi fale dźwiękowe łeb urwą?

Jak ktoś chce drążyć temat to zanim zacznie polecam przejrzeć ten wątek dokładnie mniej więcej rok-półtora wstecz to było już wałkowane. "Kołowanie" też.

·
Registered
23,234 Posts
Lubelskie lotnisko na przełomie roku 2011/2012 rozpocznie kompletowanie załogi do obsługi przyszłych pasażerów. Pracę znajdą osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo portu, m.in. strażacy, pracownicy ochrony, pracownicy techniczni, a także niewielka liczba pracowników administracyjnych.

Docelowo lotnisko planuje zatrudnić 140 osób. Najbardziej pożądani są aplikanci z doświadczeniem zawodowym związanym z obsługą lotniska, choć jak utrzymuje prezes spółki Port Lotniczy Lublin Grzegorz Muszyński potrzebne są osoby z każdym wykształceniem.

Aby stać się członkiem załogi świdnickiego lotniska oprócz pokonania konkurencji, trzeba jeszcze pozytywnie ukończyć szkolenie i uzyskać niezbędne certyfikaty. Kandydaci będą musieli zdać tzw. "maturę z lotniska" czyli egzamin teoretyczny z funkcjonowania lotniska, po czym zaliczyć szkolenie praktyczne organizowane w innych krajowych portach lotniczych.

Za przygotowanie teoretyczne odpowiedzialna będzie Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie. Stosowne porozumienie między zarządem Portu Lotniczego Lublin oraz rektorem WSOSP zostało zawarte 23 maja. Ponadto, lotnisko stanie się również miejscem pracy dla oficerów służb państwowych – celników czy nawigatorów, których wyszkoleniem zajmuje się Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Przypomnijmy, że Port Lotniczy Lublin ma być gotowy do obsługi pierwszych pasażerów już w drugiej połowie 2012 roku.
http://pasazer.com/in-7279-lublin,matura,z,lotniska.php

3961 - 3980 of 14010 Posts