SkyscraperCity banner

Jaką pojemność powinnien posiadać stadion miejski w Lublinie

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 2121 Posts

·
Registered
Joined
·
7,675 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie wiem dlaczego, ale obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie (i oby tak było) Dlaczego nie mogą wziąć przykładu np. z Kielc?!


LUBLIN PRZEBUDUJĄ OBIEKT PRZY AL. ZYGMUNTOWSKICH

Znane są już projekty przebudowy stadionu miejskiego przy Alejach Zygmuntowskich. Na biurko Stanisława Klepacza, dyrektora ds. technicznych MOSiR, trafiły dwie koncepcje opracowane przez biuro projektowe z Warszawy. Najważniejsze zmiany to: zwiększenie pojemności stadionu z 7 do 10 tys. miejsc siedzących, zadaszenie obiektu oraz przeniesienie żużlowego parku maszyn i sektora kibiców gości.

Jedna z koncepcji, do której przychylają się projektanci i dyrekcja MOSiR, zakłada pozostawienie obecnych nasypów i podwyższenie trybun na łuku.
– Rozbudowa ma być schodkowa – wyjaśnia Stanisław Klepacz. – W najwyższym punkcie trybuna ma być o jedną trzecią wyższa od obecnej. Powstałoby coś w rodzaju siodła.
Gdyby dzisiaj zamontowano plastikowe krzesełka dla kibiców, miejsc siedzących byłoby ok. 7 tys. Jednym z podstawowych warunków przebudowy stadionu jest zwiększenie liczby siedzisk do 10 tys. Wariant pierwszy gwarantuje dokładnie 10 tys. 97 miejsc.
Druga koncepcja – trudniejsza i bardziej kosztowna – to zlikwidowanie istniejących trybun i zrobienie wszystkiego od początku. Wysokość trybun w każdym punkcie byłaby taka sama, ale w porównaniu z pierwszą wersją liczba krzesełek byłaby mniejsza o 200.
– Ten projekt raczej nie wchodzi w rachubę – dodaje dyr. Klepacz. – Kalendarz imprez jest zbyt napięty, a demontaż trybun unieruchomiłby stadion na kilka miesięcy. Z trybunami od strony Bystrzycy nie można pójść wyżej, ponieważ konserwator zabytków zastrzega sobie zachowanie widoku na panoramę Starego Miasta. Z tego też powodu nie podjęliśmy jeszcze decyzji, jak będzie wyglądało zadaszenie od strony rzeki.
Oba projekty mają być ocenione jeszcze w tym tygodniu. Służby konserwatorskie, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz MOSiR-u będą mieli dwa tygodnie na wprowadzenie swoich poprawek. Niezależnie od tego, która wersja zyska aprobatę, żużlowcy zostaną przeniesieni na drugą stronę (od rzeki Bystrzycy), a sektor przy obecnym pawilonie klubowym ma być wydzielony dla kibiców drużyn przyjezdnych.
Rozważano jeszcze dobudowanie minitrybuny od strony północnej, ale według projektantów odległość do obiektów Startu jest zbyt mała na takie przedsięwzięcie.
 

·
Banned
Joined
·
2,285 Posts
Zuzel tez musi zyc, a Motorowi zycze awansu do ekstraligii.
Tylko skala przedsiewziecia nie powala jakos.. 15 tys- to byloby cos.
Licze jednak ze zrobia choc to co napisali- bo rozwoj takiego stadionu jak ten to rozwoj polskiego zuzla
 

·
Registered
Joined
·
7,675 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Nie wiem, czy był z Was ktoś na tym pseudostadionie. Z jednej strony ograniczony rzeką Bystrzycą, z drugiej Al. Zygmuntowskimi, z trzeciej pseudostadionem lekkoatletycznym Startu (chociaż nie wiem czy nadal coś tam się dzieje), a z ostatniej kiedyś małą halą sportową (obecnie chyba jakieś sklepy). Parkingi po drugiej stronie Al. Zygmuntowskich może na 100 samochodów. Na stadionie byłem ostatnio chyba 5 lat temu i był straszny SYF. Teraz z pewnością jest jeszcze gorzej. Moim zdaniem żadna przebudowa nie powinna wchodzić w rachubę, bo to będzie jedynie prowizorka. :bash: Jestem za nową lokalizacją miejskiego stadionu w Lublinie i budową od podstaw, co najmniej na 15 tys. Jeżeli za tą przebudowę wezmą się tak jak Norwegowie za stadion Lublinianki to mamy następne 10 lat w prowizorce. Hawk

na dowód z KL:
Norwegowie od kilku lat przymierzają się do stadionu Lublinianki. Zapowiadali zupełną zmianę wyglądu tego miejsca: hotele, centrum konferencyjne, multikino, centrum handlowe, boiska na dachach, stację paliw. Mówili o stu milionach złotych, które zainwestują. Powołali spółkę z klubem Lublinianka. I gdy wyglądało, że wkrótce zacznie się największa budowa w mieście, pomysł zawisł w próżni. 

·
Registered
Joined
·
7,675 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Kolejny kwiatek :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:


WIADOMOŚCI: Krzesełka dla VIP-ów


NIE MYŚLĄ O KIBICACH, TYLKO O SWOICH TYŁKACH – MÓWIĄ LUDZIE

VIP-y będą oglądać mecze na stadionie przy Al. Zygmuntowskich siedząc na plastikowych krzesełkach. Kibice na betonowych pseudotrybunach. Miasto przeznacza na kolejną fazę remontu stadionu 900 tys. zł.

Półtora tysiąca plastikowych krzesełek, nowe nagłośnienie, stały monitoring i działająca tablica świetlna – to inwestycje miasta, które mają być zrealizowane na stadionie przy Al. Zygmuntowskich do końca wakacji. Będzie to drugi po trybunie głównej etap modernizacji obiektu, który od kilkunastu lat przynosi wstyd Lublinowi przed całą sportową Polską.
Kibice w Lublinie od lat są skazani na śledzenie zmagań sportowych z perspektywy rozpadających się i straszących swoim wyglądem betonowych pseudotrybun. – Bardzo się zdenerwowałem, kiedy dowiedziałem się, że panowie w garniturach zamiast zatroszczyć się o kibiców, najpierw pomyśleli o swoich tyłkach – mówi pan Konrad. – Zrobili sobie trybunę honorową z plastikowymi siedzeniami. Mają wygodnie i europejsko, a reszta może siedzieć na gazetach i kocach.
Wiele wskazuje na to, że niebawem i kibice będą mieli krzesełka. Do końca lipca w dwóch sektorach od strony Bystrzycy zamontowanych będzie 1500 krzesełek. – Jesteśmy na etapie szukania wykonawcy i ciągle zbieramy oferty – tłumaczy Stanisław Klepacz, dyrektor ds. technicznych lubelskiego MOSiR-u. – Według sugestii projektantów stadion będzie wyposażany w siedziska w jednolitym kolorze – prawdopodobnie niebieskim.
MOSiR do końca sierpnia planuje także uruchomienie świetlnej tablicy wyników. – Ostatni raz widziałem sprawną tablicę jakieś 12-13 lat temu na żużlu, kiedy w Motorze startował Hans Nielsen – wspomina pan Zbigniew. – Potem była ponoć sporadycznie uruchamiana na meczach piłkarskich, ale nie miałem szczęścia tego widzieć.
Pod koniec wakacji należy się też spodziewać długo oczekiwanego nowego nagłośnienia. – Zależy nam aby firma, która wygra przetarg, podjęła się wykonawstwa całości instalacji technicznej – podsumowuje dyrektor ds. technicznych MOSiR.
– W jej skład wchodzi nagłośnienie, tablica świetlna i stały monitoring. Ważny jest szczególnie ostatni element, bo stadion został tylko warunkowo dopuszczony do użytku i musimy sobie radzić wypożyczając monitoring przenośny. Koszt jednej imprezy to ok. 4 tys. zł.

Grzegorz Kotyłłoi jeszcze kilka fotek:i jeszcze fajne zbliżenie


 

·
Registered
Joined
·
4,159 Posts
To jakaś tragikomedia - a byłaby to tragedia , gdyby nie ten mały fragmencik artykułu :

"Półtora tysiąca plastikowych krzesełek, nowe nagłośnienie, stały monitoring i działająca tablica świetlna"

Szczególnie podoba mi się to , że władze miasta mają zamiar kupić działającą tablice świetlną - gdyby chcieli kupić niedziałającą , to wtedy byłby już powód do niepokoju , ale tak ... :D ;)

Ogólnie to ten stadion , to jakiś śmiesznie mały będzie - zaczynam jednak wierzyć orumowiczom z Lublina , że to nie Wasze wymysły , tylko naprawde macie "nadprzeciętne" władze miasta .
 

·
Ave Silesia
Joined
·
2,209 Posts
Ogólnie to beznadzieja i tyle . Jaki jest sens modernizowac takiego "emeryta" jakim jest ten stadion i to jeszczse modernizować jak najniższym kosztem. 10tys miejsc - śmiechu warte :/
 

·
Registered
Joined
·
84 Posts
^ pytanie czy potrzeba więcej niż 10tys miejsc? Po za tym jak się nie ma pieniędzy na nowy stadion to trzeba reanimować "trupa" choćby i najniższym kosztem :/
 

·
Registered
Joined
·
3,982 Posts
Pomylka stulecia. Katastrofalna decyzja. Zero fachowcow. Zero niczego.

Najbardziej rozbawil mnie ten txt
Druga koncepcja – trudniejsza i bardziej kosztowna – to zlikwidowanie istniejących trybun i zrobienie wszystkiego od początku. Wysokość trybun w każdym punkcie byłaby taka sama, ale w porównaniu z pierwszą wersją liczba krzesełek byłaby mniejsza o 200.
– Ten projekt raczej nie wchodzi w rachubę – dodaje dyr. Klepacz. – Kalendarz imprez jest zbyt napięty, a demontaż trybun unieruchomiłby stadion na kilka miesięcy.
No bez jaj. Za odra (Niemcy) potrafia burzyc trybuny i budowac od nowa a mecze sie odbywaja w tym czasie . Podobnie na wyspach, chocby przyklad Old Traford gdzie rozbudowano trybuny za bramka (podwyzszono o jeden poziom) w taki sposob ze niedemontowano obecnego dachu by kibicom nie utudniac "zycia".
Zreszta, nawet w Krakowie czy Poznaniu trwa budowa i sa mecze. Niech zburza jedna lub dwie trybuny za bramkami i wybuduja nowa, potem trybune wzdlug lini boiska a na koncu glowna.

I jeszcze pomysl nasypania ziemi na istniejacy wal w celu podwyzszennia :puke:
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
White Zombi said:
^ pytanie czy potrzeba więcej niż 10tys miejsc? Po za tym jak się nie ma pieniędzy na nowy stadion to trzeba reanimować "trupa" choćby i najniższym kosztem :/
jak sie nie ma pieniedzy a chce cos zrobic to sie ich szuka. W Kielcach mozna znalezc wiec dlaczego w lublinie nie? Minimalizm to nasza narodowa specjalnosc.
Ogolnie nie ma sie czemu dziwic. Przeciez zyjemy w Polsce...
 

·
Registered
Joined
·
3,982 Posts
Tylko ze w Kielcach powstaje stadion a w Lubinie cos czego stadionem nazwac nie mozna

Nie chodzi o pojemnosc. To jest sprawa drugorzedna. Stadion w Kielcach jest 100 razy lepszy nawet od kompletnie zmoderniowanego kiedys tam w przyszlosci (zadaszonego) Slaskiego "giganta"
 

·
Homo Skyscraperus
Joined
·
22,141 Posts
Gdyby to sie dzialo w "Pul Koziej Wulce Mjejszej" to moze bylo by i zabawne ze przeraza ich 200 siedzen.. ale tu??? I ku** mac co za napiety terminaz??? Mysla ze miedzy mistrzostwami swiata nie zdarza :) Czy co?? To stadion na miare jakiegos akademika albo malego city (bardzo malego)
 

·
SS-man: Semen Shedder
Joined
·
1,765 Posts
tore said:
jak sie nie ma pieniedzy a chce cos zrobic to sie ich szuka. W Kielcach mozna znalezc wiec dlaczego w lublinie nie? Minimalizm to nasza narodowa specjalnosc.
Za Korona stoi bogaty sponsor, kto jest wlascicielem Motoru? Bez Kolportera Korona bylaby trupem jak Motor Lublin czy Polonia Bytom.
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
marek bielski said:
Za Korona stoi bogaty sponsor, kto jest wlascicielem Motoru? Bez Kolportera Korona bylaby trupem jak Motor Lublin czy Polonia Bytom.
No to co? Tak juz jest w zyciu ze jedni maja wiecej a inni mniej. W Lublinie pewnie(?) na dzien dzisiejszy maja mniej niz w Kielcach. Maja jednak wystarczajaca ilosc zeby przygotowac wstepny projekt. I chodzi o to ze ten projekt jest ponizej krytyki. Przeciez mozna bylo zrobic go na poziomie, nawet na 10tys widzow, a pozniej sukcesywnie go wdrazac, w miare posiadanych srodkow.
 

·
Banned
Joined
·
2,285 Posts
To nie jest przeciez docelowa przebudowa glownego miejskiego stadionu -tylko remont zuzlowego obiektu. Trzeba o tym pamietac. Zuzel to nie jest taki sport zeby sie spodziewac po takich stadionach swiatowej klasy.
 

·
Registered
Joined
·
3,982 Posts
Ej Ej ej........... COS MI SIE POMYLILO :D

To nie jest obiekt Zaglebia Lubin !! Ufff ;) To wogole nie jest Lubin :D Juz myslalem ze zrezygnowali z znanej nam wszystkim przebudowy/budowy nowego obiektu :D


Ale to co napisalem wczesniej o tej megahiper inwestycji w Lublinie nie cofne :p
 

·
Registered
Joined
·
7,675 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Z bezpłatnej gazetki: Nasze Miasto Lublin


Są koncepcje przebudowy obiektu sportowego przy Al. Zygmuntowskich

Tęsknimy za prawdziwym stadionem

Lubelski MOSiR, administrator stadionu przy Al. Zygmuntowskich, otrzymał dwie koncepcje przebudowy miejskiego obiektu, na którym m.in. rozgrywane są zawody żużlowe TŻ Sipma i mecze piłkarskie Motoru.

Projekty mają być szybko ocenione przez miasto, potem zostaną wprowadzone poprawki i sztandarowy stadion miasta zostanie - miejmy nadzieję - szybko przystosowany do nowych potrzeb i wymogów organizacji imprez sportowych.

KONCEPCJA I:

• Przewiduje zachowanie dotychczasowych nasypów przy jednoczesnym podwyższeniu trybun na łukach. W tej koncepcji stadion będzie miał prawie 11 000 miejsc siedzących.

KONCEPCJA II:

• Jest dużo kosztowniejsza, gdyż zakłada zlikwidowanie istniejących trybun i ich budowę od początku. W tym przypadku ilość krzesełek byłaby nieznacznie mniejsza.

W każdej koncepcji planuje się przeniesienie parku maszyn dla żużlowców na drugą stronę łuku, w pobliże obiektów Startu nad Bystrzycą, czyli tam, gdzie się mieścił przed laty. Sektor przy obecnym pawilonie klubowym ma być wydzielony dla kibiców zespołów przyjezdnych. Jest też propozycja zadaszenia (częściowego) obiektu. (spo)

Ja mimo wszystko jestem zdania, że należałoby wybudować nowy stadion od podstaw i to zdecydowanie w innym miejscu. Za parę lat wszystko może się zmienić i okazę się, że ta przebudowa to marnowanie kasy :bash:
 

·
Registered
Joined
·
3,227 Posts
rcube said:
Ej Ej ej........... COS MI SIE POMYLILO :D

To nie jest obiekt Zaglebia Lubin !! Ufff ;) To wogole nie jest Lubin :D Juz myslalem ze zrezygnowali z znanej nam wszystkim przebudowy/budowy nowego obiektu :D


Ale to co napisalem wczesniej o tej megahiper inwestycji w Lublinie nie cofne :p
hehe;) wiedziałem, że się komuś pomyli;)
 
1 - 20 of 2121 Posts
Status
Not open for further replies.
Top