SkyscraperCity banner

5121 - 5140 of 9991 Posts

·
Registered
689 Posts
Nie pasuje rzeźba terenu. Jeżeli jest to Wrotków to wydaje mi się, że jest to raczej zdjęcie wykonane w kierunku zachodnim z ul. Diamentowej lub ul. Nałkowskich a zabudowania widoczne na horyzoncie znajdują się w rejonie ulicy Janowskiej. Pomiędzy miejscem, w którym znajduje się fotograf a wypiętrzeniem na horyzoncie byłaby dolina Bystrzycy. Ale mam wątpliwości, bo jakoś nie pasuje mi ten biały widoczny budynek nad szopą, czy stodołą, po prawej stronie.

Edit:
Sporo ciekawych fotografii można znaleźć tutaj:
http://www.europeana.eu/portal/search.html?query=Lublin&qf=TYPE:IMAGE

·
Registered
1,693 Posts
Na stronie - Ośrodek Karta znalazłem ciekawą serię 64 zdjęć Lublina, wykonaną 30 czerwca 1954r przez Irenę Jarosińską. Jako ciekawostkę można dodać, że akurat tego dnia po południu miało miejsce zaćmienie słońca i na kilku zdjęciach mozna zauważyć zainteresowanie lublinian tym zjawiskiem astronomicznym. Zdjęcia zupełnie mi nieznane.
Informacja; seria zdjęć Lublina zaczyna sie od numeru -1786 i kończy się na pozycji -1836.

Link: http://karta.org.pl/fotooferty/Jarosinska_2011/page15.htm

·
George Ponimirski
420 Posts
Fajne zdjecia, zwlaszcza Krolewskiej, zawsze chcialem wiedziec co bylo w tamtym miejscu,jak widac byl tam jakis zaklad/sklep, zawsze sie zastanawialem czy ten tak jakby podziemny wjazd na tym placyku naprzeciwko katedry powstal dopiero w PRL czy moze byl wczesniej, wie ktos??

^^
^^

Zdjęcie nr 2 - zwróćcie uwagę jak ładnie sobie tam rosły drzewa ... kucza! dlaczego teraz tak nie można?

Chyba nie, przed wojna zieleni bylo duuuzo wiecej i byla zadbana, nawet na starowce bylo sporo drzew, teraz jest calkowicie odwrotnie:eek:hno:jakos sie tej zieleni boją

pz

·
Registered
8,609 Posts
Te nasze dęby królewskie jakoś nie mogą wyrosnąć na Krakowskim ... a gdyby dołożyć ze dwa przed ratuszem na wzór tego jak było przed wojną (jak na tym zdjęciu) to by to wszystko znacznie więcej uroku miało ...

fajnie, bo własnie dzięki temu wątkowi można to dopiero ocenić :) ... jak nic przydałby się naczelny architekt miasta - coś na wzór tego co jest w Krakowie.

·
Registered
84 Posts
Wydaje mi się, że bazylika z tej strony ze mozna by założyć taką lokalizacje, ale moze minimalnie w strone kaliny

No tak jest to zdjecie podpisane, obok jest zamieszczone zdjęcie tego miejsca z dzisiaj, podobno bo ja nie znam tej okolicy i nie wiem czemu tak uznał autor:nuts:

Uploaded with ImageShack.us

pzdr
No ja mieszkam blisko tego miejaca i nie kojaze, jedyne co mi przychodzi na mysl to widok w druga strone, czyli w strone zalewu. https://mapy.google.pl/?ll=51.19814...=lDP7SmGGZSPA093DB2iyoA&cbp=12,203.02,,0,2.92
Odkąd pamiętam po stronie dzisiejszej Fulmana było tylko kilka zabudowań i to przy samej ulicy.

·
Registered
689 Posts
1915 r, fragment gazety, na pierwszym zdjęciu zdaje się niemiecccy oficerowie z księciem Józefem Ferdynandem (?) na drugim jeńcy rosyjscy w drodze do komendantury w celu zdania broni.

·
Registered
689 Posts
Jakoś też pomyślałem o Hotelu Europa :) Tylko nie przyszła mi do głowy ta Kapucyńska a myślałem o przedłużeniu deptaka i nie pasowały mi te budynki po lewej. :) Może pomogła by wiedza o tym gdzie w 1915 stacjonowały w Lublinie wojska austriackie więc dokąd mogli być prowadzeni jeńcy?
Pozdrowienia

·
George Ponimirski
420 Posts
Cos jescze mi do glowy przyszło jak popatrzylem na stere pocztowki z albumu "Lublin na starej pocztowce"

Moze jest to ulica Staszica?, a jeńcy idą/są prowadzeni w dol do "starego kryminalu", gdzie było więzienie i do tego był to obiekt wojskowy- idealne miejsce dla jeńcow
No i ten budynek w tle to bylaby narożna kamienica- Krakowskie-Kapucyńska, ale miałem wątpliwości co do tego miejsca ze względu na drzewa, to moje sugestie
Co na to inni?

·
Registered
372 Posts
3 pocztówki
1. Ciekawy podpis "Dzielnica katedralna". Kartka wysłana w 1942 r.

2.to ujęcie było, ale w słabszej jakości i bez podpisów

3. Ale tam było ładnie

·
she's my wolf
5,203 Posts
Błonia pod zamkiem takie puste. Przed 44 była tam dzielnica żydowska. Więc fota raczej powojenna ale chyba tak tam nigdy nie było.
Coś mi się wydaje, że to Photoshop.

·
ukryta opcja hipsterska
1,967 Posts
Błonia pod zamkiem takie puste. Przed 44 była tam dzielnica żydowska. Więc fota raczej powojenna ale chyba tak tam nigdy nie było.
Coś mi się wydaje, że to Photoshop.
Było, było, po lewej stronie od zdjęcia był jeszcze brodzik dla dzieci i bardziej w kierunku kępy drzew był ogród różany i pergola. Było nawet foto w tym wątku, zdaję się że jako zagadka.

EDIT:
O!
Pewnie,że łatwizna,no to jeszcze raz

·
Registered
897 Posts
A te alejki, fontanny i reszta, nie była pozostałością po targach rolniczych, które miały miejsce w latach 60 ?

5121 - 5140 of 9991 Posts