Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 716 Posts

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,300 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zgodnie z sugestia zakladam nowy watek o stowarzyszeniu w Lublinie:)Zachecam do wymiany pogladów zwiazanych z powołaniem stowarzyszenia, pomysły na jego funkcjonowanie, nazwę itd.:)

·
jaki jest każdy widzi :)
289 Posts
jestem za i moge pomoc.
mam kilka niezlych dojsc jezeli chodzi i patronat i sponsoring, ale to juz na priva bo takch spraw nie zalatwia sie otwarcie.

tylko czy sa chętni?

pozdrawiam

·
Registered
166 Posts
Jeśli nie znalazłby się nikt do zrobienia stronki, to ja mogę pomóc. Piszę mogę, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i jedyna, którą zrobiłem wygląda tak: www.okp-lublin.fasthost.pl jest prosta jak budowa cepa, ale jest i działa, także...

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Ja mogę wejść w sklad komisji do napisania statutu :D

Njo dobra, z komisją to żart, ale teraz poważnie:
1. Ile nas jest? Musi być co najmniej 15 osób (a najlepiej, żeby od razu było ze 20, na wypadek sytuacji, że ktoś np. wyjeżdża daleko, wypisuje się ze stowarzyszenia itd. - wtedy, jeśli byśmy nie mieli 15 osób, to tracimy status, jeżeli w ciągu 3 miesięcy nie uzupełnimy szeregów :D
2. Jakie mamy cele? Proponuję wpisywać w tym wątku.
To są dwie podstawowe rzeczy, reszta wyjdzie już z tych dwóch.

·
Obcy Astronom
5,152 Posts
Ok ja z miłą chęcią sie zapisze:)
Jakie mamy cele?
Hmm, według mnie to tzw, praca na rzecz rozwoju Lublina, Jego promocja itd, (sorry, w pisaniu celów statutowych raczej się nie udzielę :))
Jak mówiłem widział bym to właśnie w zajmowaniu wspólnego stanowiska w danej sprawie na łamach lokalnych gazet, spotkania i konsultacje z władzami, organizacje akcji mających na celu doinformowanie społeczeństwa, uruchomienie jakiegoś aktywnego sprzeciwu, tak aby ludzie nie wypisywali swoich żalów na forum kuriera i gazety, a pokazali co im się nie podoba. Realizacja własnych projektów bądź współpraca z innymi stowarzyszeniami (od choćby z Akademią Obywatelską) w realizacji takich projektów

·
Registered
932 Posts
warto, zeby kazdy się zastanowił nad celami przyszłego stowarzyszenia, pomysłami ich realizacji, konkretnych działań itp. , spisał to i przesłał do kogoś z nas, który by to koordynował i scalił (moge byc ja, czemu nie) i żebyśmy sie spotkali np. w piątek, albo sobotę jesli kto może, i zaczeli juz jakis konkret.

·
Fizyk teoretyk
4,225 Posts
Cele:
-jesli to mozliwe to opiniowanie nowych projektow i ogulna ocena(bylibysmy przedstawicielami spoleczanstwa)
-pomagali wladzom spojrzec na problemy Lublina od tej 2 strony,
-byc lacznikiem miedzy ludnoscia lublina a jego wladze,
-wychodzic z wlasnymi projektami,
-pomagac w podsuwaniu odpowiednich rozwiazan i zwracania uwagi naszym wlodarzom na odpowiednie firmy i starac sie przestrzegac przed wybieraniem tych nie do konca sprawdzonych.
To takie moje propozycje co do spotkania to mnie niestety nie bedzie(w sobote siostrzyczka cioteczna wychodzi za maz tak wiec wracam do domu).Pozdrawiam

·
lubelska latawica ;-)
26 Posts
Chciałoby się powiedzieć "wreszcie"!

Ze swej strony przy organizowaniu stowarzyszenia mogę Ci Hubert pomóc przy statucie, mam małe doświadczenie, bardziej od strony praktycznej, od teoretycznej zdążę się dokształcić ;) oraz przy ewentualnych sponsorach, o ile takowi będą potrzebni. Nie chcę wzywać do tablicy, ale podobno mamy prawnika na forum :)
I jeszcze jedna kwestia - żeby całość członków stowarzyszenia nie zajmowała intratnych stanowisk w zarządzie, komisji rewizyjnej czy sądzie koleżeńskim, przydałałby się większa liczba członków, więc pytanie - czy stowarzyszenie będzie się opierać na samych forumowiczach? Czy może już od wykluwania się oficjalnej działalności będzie otwarte na ludzi spoza - oczywiście coś sobą prezentujących?

Pozdrawiam, postuluję termin spotkania czwartkowy albo po wtorku:)

·
Registered
346 Posts
Inicjatywa ciekawa ale mnie interesuje cel. I jak będzie z realizacją ? A jako wywołany do tablicy powiem tak: mogę skonsultować statut i kwity do KRSu. Ale niestety nie podejmę się przygotowania ich, bo niestety nie wyrabiam na zakrętach...

·
Obcy Astronom
5,152 Posts
Cóż, jak patrze jak rozwija się wątek to nachodzą mnie wątpliwości. Liczyłem że dziś trochę osób wypisze się jak widzi to stowarzyszenie, jakie mają pomysły, a tutaj co by nie mówić bida. Bardzo mnie dziwią też pytania typu jaki jest cel i jak będzie z realizacją? Powiedz mi @zorbi, kto ma na te pytanie odpowiedzieć? To każdy z nas powinien przemyśleć jaki jest cel a tym bardziej powinien powiedzieć jak będzie z realizacją przynajmniej u siebie. Jeżeli nikt nie chce na te pytania odpowiadać samemu, to wróże temu stowarzyszeniu przyszłość krakowskiego, mniej więcej te same pytania i dylematy.

Pozdrawiam

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Dopeiro zauwazylem watek:) Oczywsice chetniesie przyalcze, wiecej ewentualnie jutro!

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,300 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Niech kazdy napisze czy podpisze sie i zostanie czlonkiem - zalozycielem Stowarzyszenia:)Potrzeba jak juz Hubert wspomnial min. 15 osob.Rozumiem, ze na dzis dzien sa to Hubert, Kaktus, Kaya,Sonnenkind, Qsss, Jaroslav82, Signar, Halevi i ja.Zorbi cos sie miga:D:nono: trzeba dzialac konkretnie, wiec proponuje spotkanie w sobotę o np.17-18.Ze mna jest taki problem, ze mieszkam teraz w wawie, ale w ten weekend bede w Lublinie wiec proponuje sobote;)

·
lublinianin
3,509 Posts
również się piszę

ale jakby spotkanie miało być w sobotę, to może trochę później - koło 19...co?

·
Obcy Astronom
5,152 Posts
Wstępnie pasuje, jak dla mnie mogła by być 20, tylko nauczeni doświadczeniem nie powinniśmy się w sprawach organizacyjnych spotykać w barze (tam można pójść już później :)) pytanie tylko czy ktoś ma możliwość załatwienia jakiejś salki? Pamiętam że na Viktorii spotykaliście się w jakiejś sali, czy da się to powtórzyć? Za to do tego czasu, możecie wypisywać swoje pomysły na stowarzyszenie, co wpisać do statutu? pierwsze sprawy do załatwienia? tak abyśmy spotykając się już coś mieli.

·
Fizyk teoretyk
4,225 Posts
Ja jak juz wspomnialem w weekend nie moge za to caly przyszly tydzien mam wolny i to bedzie niestety ostatni jaki bede spedzal w lublinie przynajmniej narazie.Mimo wszystko podtrzymuje swoja chec uczestnictwa i bede sie staral pojawiac na spotkaniach oczywiscie jezeli bede w stanie.Jerzeli nie macie nic przeciwko to moja propozycja na miejsce spotkania to Centrala zawsze tam chodzimy na nieoficjalne spotkanie Aegee(oczywiscie po tym oficjalnym spotkaniu) zawsze mozna tam porozmawiac w spokoju.Pozdrawiam

·
Registered
346 Posts
Ok :) Nie będę się migał. Zgłaszam się. Tyle, że w sobotę mam wesele za Warszawą więc ze spotkania odpadam. Ale jestem z Wami.

1 - 20 of 716 Posts