SkyscraperCity banner

21 - 40 of 8084 Posts

·
Banned
15,355 Posts
dzisiejsza GL dalsze wieści:

"Do Berlina wciąż z przesiadkami
Przepisy nie nadążają za życiem. Polacy i Niemcy potrzebują regionalnych i bezpośrednich połączeń kolejowych. Na przeszkodzie stoi prawo i długie urzędnicze procedury.

Dziś lubuskie pociągi docierają tylko do granicznych stacji w Brandenburgii. Niepewny jest też los niemieckiego pociągu do Kostrzyna, który zapewniał Lubuszanom połączenie z Berlinem.

Na temat uruchomienia regionalnej komunikacji kolejowej rozmawiali dzisiej w Zielonej Górze polscy i niemieccy kolejarze oraz samorządowcy.

Główne trudności w uruchomieniu pociągów kursujących np. z Gorzowa i Zielonej Góry do Berlina to brak polsko - niemieckich umów rządowych o ruchu transgranicznym. - Pewnie umowy takiej nie uda się szybko opracować, bo po podpisaniu będą musiały je jeszcze ratyfikować parlamenty obu krajów - mówi Jűrgen Peter Hiller, z ministerstwa infrastruktury i gospodarki przestrzennej Brandenburgii. - Możliwe jednak, że uda się do tego czasu opracować szybciej umowę doraźną, dla tych połączeń, które są obecnie."

ciekawe że między Nioemcami i Francją oraz Szwajcarią Austrią itd. pociągi jakośc spokojnie jeżdzą. tylko u nas ciagle coś nie tak ciągle coś na przeszkodzie stoi.

N

·
Guest
0 Posts
Te blachy bardzo mi sie podobaja :)

Szkoda ze juz nie mam okazji bywac na PKP w ZG.

A w srodku, zapewne nadal smrod az strach :(

·
Registered
3,188 Posts
^^ Mi też sie podobają a ludzie marudzą :) O środku lepiej nie mówić, no ale to typowe dla PKP >(

·
Registered
1,745 Posts
ostatnio zauważyłem, że żarski dworzec został w środku odpicowany, nie wiecie może czy mają zamiar go wyremontować także z zewnątrz? przydałoby się, bo to perła architektury kolejowej, bez obrazy, ale myślę, że żarski powinien być szybciej wyremontowany niż w ZG, w końcu im dłużej z nim zwlekają tym zabytek bardziej niszczeje, a tego betonobaraku w ZG to i tak nie szkoda, lepiej jakby postawili nowy a'la XIX

·
Banned
15,355 Posts
no wreszcie niby zakonczono remont elewacji dworca, ale efekt - jest porażający, kolorystyka - zreszta jak wiekszość zielonogórzan stwierdza (podaje za ankieta Radia ZG) - jest beznadziejna i chyba daltonista ją dobierał. nie wiem gdzie wtedy podziała sie nasza wspaniała pani architekt miejski.

jakośc 'bele jaka' - do tego te chmury. zdjęcia są dziś z rańca (czas z datownika jest letni, w rzeczywistosci byla 7.57), w zasadzie jeszcze nie wzeszło do końca słońce ale tylko wtedy mialem aparat (pożyczony), zatem sory batory. może niedługo uda mi sie napstrykać co nowego ;)

·
Registered
377 Posts
Wyglada przyzwoicie.
Moglbys dorobic wiecej zdjec, od strony wejscia?
Bo cos mi ten daszek nad wejsciem sie widzi - jakos nie pauje do calosci.

·
Banned
15,355 Posts
ten daszek przy wejściu jak na razie nie jest ruszany. nie wiem czy oni go zmienia, odnowia czy zostanie taki jaki jest. ostatnio jest embargo na takie informacje. jeszcze niby cos tam grzebia wokól, jakieś drobiazgi robia, ale czy za wejście sie wezmą w końcu, tego nie wiem?

N

·
Guest
0 Posts
Uhh jak dawno w ZG sie nie bylo :(

Mi sie podoba tyl. Ta blacha falowana jest fajna :]
Taka w stylu pociagow Amtraka-takie jakies skojarzenie mam.

A przod? Myslalem ze ladniej bedzie, ale i tak jest git.

Teraz tylko srodek :D Tylko albo i az, bo tam jest armageddon lekki :D

·
Registered
160 Posts
Najlepsiejszy jest plan rozkladow- plansza an ktorej sa wypisane i.... 1 automat do gier na srodku dworca

N

·
Guest
0 Posts
Pozdro dla wszystkim lubuszan :) Milo widziec w location "nasze" rejony :)

Do siego roku :)

·
Registered
1,745 Posts
najwyżej pare piwek+czyścioszka;)
Również życzę wszystkim reprezentantom naszej ziemii najlepszego w nowym roku ;):cheers:

N

·
Guest
0 Posts
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3851288.html

Na zielonogórskim dworcu PKP jest brudno
Mirosława Dulat

O remoncie dworca PKP w Zielonej Górze pisaliśmy wielokrotnie. Odnowiona została elewacja, a ściany ocieplone. Jeszcze w tym roku ruszy również remont w środku budynku. Pasażerowie jednak skarżą się, że na dworcu stale jest brudno. - Wysiadłam z pociągu, poszłam jeszcze do kiosku po gazetę. Przeraziłam się na widok przepełnionych koszy i śmierdzących krzesełek - opowiada pani Halina, która często jeździ pociągiem.

Sprawdziliśmy. Kosze były wprawdzie zapełnione śmieciami jedynie do połowy, ale za to reszta nie prezentowała się zbyt estetycznie. Na posadzce było mnóstwo piasku, pod krzesełkami walały się śmieci. Brudne były nawet świeżo wstawione frontowe szyby. - Tutaj tak jest zawsze! Widzi pani szyby nad wejściem nad perony? Nikt tu nawet nie pamięta, czy one kiedykolwiek były myte - opowiada pracownik jednego z dworcowych kiosków.

Wszyscy sklepikarze twierdzą, że ekipy sprzątające myją posadzkę na dworcu jedynie trzy razy tygodniowo - w poniedziałki, środy i piątki. - We wtorek mieliśmy tu ciekawy przykład porządku. Na posadzce pod kioskiem bezdomny się załatwił. Odchody leżały cały dzień. Dopiero dziś rano je uprzątnięto. Choć widać, że podłoga w tym miejscu jest niedomyta - opowiada kobieta, która pracuje na dworcu (chce pozostać anonimowa). Dodaje, że największy bałagan panował w czasie świąt Bożego Narodzenia. Od piątku do środy nikt wówczas nie sprzątał na dworcu.

Wszystkiemu zaprzecza firma, która jest odpowiedzialna za porządek na dworcu. - Hala jest zamiatana codziennie, a dwa-trzy razy w tygodniu jest myta. Zupełnie nie do pomyślenia dla mnie jest sytuacja, że przez całą dobę na posadzce leżały ludzkie odchody i nikt do nas nie zadzwonił ze skargą. Widocznie musiało się to stać po wyjściu ekip sprzątających - tłumaczy Marcin Siwek z Zakładu Usługowego Zachód. Dodaje, że w przypadku skarg na bałagan, służby sprzątające od razu pojawiają się na dworcu i interweniują. - Jeśli chodzi o okna, to zgodnie z umową nasza firma jest odpowiedzialna tylko za mycie szyb przy kasach - wyjaśnia.

Na co dzień nikt z PKP nie nadzoruje dworca. Zarządca dworca jest w siedzibie w Poznaniu. - Spółka PKP Oddział Dworce Kolejowa ma w całej Polsce 1500 budynków. Gdyby na każdym dworcu miał być pracownik, musielibyśmy zatrudniać dodatkowo 1500 osób. Nie mamy takich możliwości finansowych - mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy PKP. Wyjaśnia, że okna na dworcu myte są co kwartał. Dodaje też, że w lutym będzie rozpisany nowy przetarg na sprzątanie dworca.

·
Banned
15,355 Posts
PKP trzeba rozwiązac, a wszystkich pracujących 'wyżej' wywalić na bruk. lepiej zaplacic komus z juz pracujacych kilka zloty wiecej i juz on by dopilnowal czy jest czysto czy jednak nie. porażka, myslenie z poprzedniej epoki powinno powinno sie skonczyc a jednak ciagle nas przesladuje. :/

·
Banned
15,355 Posts
No wreszcie cos sie ruszyło z Odrzanką

za Lubuska:

Kolejarze wymieniają tory
Wzdłuż lubuskiego odcinka Magistrali Odrzańskiej praca wre.

W Starym Kisielinie wymieniany jest jeden z torów popularnej Odrzanki, co wpłynąć ma nie tylko na jakość torowiska, ale przede wszystkim podnieść prędkośc kursujących tutaj pociągów. Remont Odrzanki jest jednym z priorytetów komunikacyjnych regionu.

Niestety jej renowacja została przez ministerstwo przesunięta na tzw. listę rezerwową. Jak podkreśla wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski władze województwa będą tłumaczyć Warszawie, że to błędna decyzja.

Co jeszcze na zielonogórskiej kolei? Za ponad 20 mln euro będzie budowana kolejowa łącznica, która pozwoli nam minąć Czerwieńsk. Kiedy? To wszystko zależy od pieniędzy.
Przyznam ze łącznica to najpilniejsze zadanie. przez zmiane kierunku jazdy podró wydłuza sie o 20-25min. i z ZG do Sulechowa jedzie sie niemal godzine (autobus - co prawda krótsza trasa jedzie ok 25min.)

21 - 40 of 8084 Posts