SkyscraperCity banner

8041 - 8060 of 8121 Posts

·
Registered
5,461 Posts

·
Registered
Poznań (PL) / Bordeaux (FR)
2,324 Posts
Co się stało z koleją w lubuskiem?
Próbowałem ostatnio znaleźć kilka połączeń i odnoszę wrażenie, że oferta jest tragiczna i że często nadarzają się problemy.
Cieszę się, że jest ten wątek, bo w sumie nie wiedziałem, gdzie się zwrócić.

Cel numer 1: Międzyrzecz, dojazd na około 15:00. Do celu chcą dojechać dwie osoby, osoba A jedzie z Poznania, osoba B jedzie z Zielonej Góry. Z Poznania dogodnej przesiadki (10-30 minut) w Zbąszynku ze świecą szukać, przeważnie około godziny. Wyszukiwarka połączeń sugeruje jazdę przez Krzyż i Gorzów... albo jakieś EIC.
A przecież to tak prosta trasa!

Z Zielonej Góry możliwość dojazdu na 12:40 lub na 17:30. A przecież trasa Zielona Góra - Zbąszynek - Górzów miała jeszcze niedawno dużo wyższą częstotliwość. Modernizacja linii 358 nie usprawiedliwia takiego cięcia połączeń.

Cel numer 2: Jelenia Góra. Tutaj myślałem, że nie będzie problemu, bo pamiętałem, że jeździły szynobusy Zielona Góra - Jelenia Góra przez Żary, co wydawało się dość dogodnym połączeniem.
No właśnie, jeździły. Portal pasażera proponuje połączenia przez Wrocław, trwające ponad 5 godzin!
Jest tylko jedno połączenie dziennie trasą "normalną", o 15:30, z przesiadką w Węglińcu i Lubaniu, po 15 minut każda, którego sumaryczny czas wychodzi 3h45 minut.
Bez tych przesiadek mielibyśmy 3h15. Naprawdę nie rozumiem tego. Co się stało? "Problemy międzywojewódzkie"? Koleje Dolnośląskie? Niewystarczająca frekwencja?
Czy może można jakoś sensownie dojechać autobusem?

Problem 3: autobusy na linii 358. Korzystający z nich znajomy donosi mi dość często, że są wypełnione w 100%, kto zostaje na peronie to "czeka pół godziny na następny". Potwierdzacie takie sytuacje? Wydaje mi się to niewyobrażalne, by w dzisiejszych czasach próby skorzystania z kolei (która powinna być preferowanym środkiem transportu) były tak utrudniane :/

·
Registered
778 Posts
Wyżej wymienione pytania i spostrzeżenia proponuję wysłać do operatora kolejowego lub zlecającego przewozy w województwie lubuskim.

Z innej beczki: Nowości na linii 367
1)
Remont , modernizacja przejazdu kolejowo - drogowego w Skwierzynie.
Tym samym po uruchomieniu wyleci zwolnienie do 40 km/h dla kierunku nieparzystego ze względu na brak trójkąta widoczności.
2)
W okolicy przystanku kolejowego Głębokie k.Międzyrzecza również pojawiła się sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Po uruchomieniu systemu z WOS - a wyleci kolejne zwolnienie 60 km/h na kierunek nieparzysty ze względu na brak trójkąta widoczności.
3)
Na stacji Międzyrzecz trwa obecnie montaż nowych semaforów świetlnych.

·
Registered
7,229 Posts
Cel numer 1: Międzyrzecz, dojazd na około 15:00. Do celu chcą dojechać dwie osoby, osoba A jedzie z Poznania, osoba B jedzie z Zielonej Góry. Z Poznania dogodnej przesiadki (10-30 minut) w Zbąszynku ze świecą szukać, przeważnie około godziny.

Z Zielonej Góry możliwość dojazdu na 12:40 lub na 17:30. A przecież trasa Zielona Góra - Zbąszynek - Górzów miała jeszcze niedawno dużo wyższą częstotliwość. Modernizacja linii 358 nie usprawiedliwia takiego cięcia połączeń.
Ten z Zielonej niech jedzie S-3. A Poznaniak A-2 + S-3.

·
Registered
3,204 Posts
Czy ktoś ma jakieś info odnośnie postępu prac na Czerwieńsk - Zbąszynek? Właśnie mijają 2 m-ce od rozpoczęcia pracy przez PUN, od strony Czerwieńska nie wygląda to dobrze.

·
Fotorelator kolejowy
4,554 Posts
Zaczęły się prace na moście nad Odrą, wczoraj byłem w okolicy i widziałem, że zaczęli demontaż słupów podtrzymujących przewody sieci trakcyjnej. Niestety zaatakowała mnie armia komarów, więc zrezygnowałem z robienia zdjęć. Wydaje mi się, że przy torach stał bus z sokistami, jeżeli to byli oni, to pewnie pilnują, aby nie znaleźli się amatorzy elementów nadających się do sprzedania na złom.

• Like
Reactions: kg97 and rsk

·
Fotorelator kolejowy
4,554 Posts
Powiem szczerze, że jestem zdziwiony taką ilością komarów, szczególnie, że nie było mnie przez tydzień w ZG. Wcześniej nie było z nimi problemu, teraz wylęgła się ich taka ilość, że nawet atakują w słoneczny i wietrzny dzień. Witamina chyba niewiele pomoże, lepiej zastosować odpowiedni ubiór :)

·
Registered
52 Posts
Co się stało z koleją w lubuskiem?
(...)
Cel numer 2: Jelenia Góra. Tutaj myślałem, że nie będzie problemu, bo pamiętałem, że jeździły szynobusy Zielona Góra - Jelenia Góra przez Żary, co wydawało się dość dogodnym połączeniem.
No właśnie, jeździły. Portal pasażera proponuje połączenia przez Wrocław, trwające ponad 5 godzin!
Jest tylko jedno połączenie dziennie trasą "normalną", o 15:30, z przesiadką w Węglińcu i Lubaniu, po 15 minut każda, którego sumaryczny czas wychodzi 3h45 minut.
Bez tych przesiadek mielibyśmy 3h15. Naprawdę nie rozumiem tego. Co się stało? "Problemy międzywojewódzkie"? Koleje Dolnośląskie? Niewystarczająca frekwencja?
Czy może można jakoś sensownie dojechać autobusem?
Zamiast do Jeleniej Góry jeżdżą do Zgorzelca/Görlitz. Połączenie w takiej formie okazało się atrakcyjniejsze niż do Jeleniej Góry. Naturalnie do Jeleniej też trochę osób jeździło, ale tu bym widział rolę do wypełnienia przez PKP Intercity, a nie przez marszałków. Spokojnie mogłyby kursować pociągi relacji Zielona Góra - Jelenia Góra (w szerszym zakresie: Szczecin - Szklarska Poręba) PICu, kwestia wykorzystania obiegu lokomotywy spalinowej od TLK Konopnickiej w węźle żarsko-żagańskim.

·
Registered
18 Posts
Witam
Czy ktoś orientuje się jakie prace zostały podjęte w związku z elektryfikacją linii LK 203?
Mieszkam obok tej linii w rejonie km327 i zauważyłem ostatnio oznaczone punkty tyczenia geodezyjnego (paliki, większe kamienie pomalowane sprajem, patyczki z chorągiewką z taśmy).
Punkty oznaczone są tylko po jednej stronie szlaku - północnej. Wyglądają świeżo, niedawno to musiało być wprowadzone.
A może to nie ma z tym nic wspólnego?
Pzdr.S

·
Fotorelator kolejowy
4,554 Posts
Dzisiejsze fotki z mostu nad Odrą w ciągu linii nr 358.
377442

377443

377446

Wykarczowali drzewa i krzewy, dzięki czemu most jest teraz dobrze widoczny
377448

Obalony słup podtrzymujący przewody sieci trakcyjnej
377455

377460

Współczuję robotnikom pracy w tym komarogennym rejonie.

·
Registered
1,628 Posts
^^ Jerzmanki to jednak leżą w woj. dolnośląskim. Czy te betonowe słupy (starsze) to poniemieckie słupy trakcyjne?

8041 - 8060 of 8121 Posts