SkyscraperCity banner

8101 - 8120 of 8121 Posts

·
Registered
3,204 Posts
W dodatku TLK Konopnica przez Wrocław ale dalej Ostów Łodz Chojny
Przyszło mi to na myśl w trakcie analizy "fikołków", jakie kreślić będzie w nowym rozkładzie TLK Konopnicka. Część składu przez Głogów - Brzeg Dolny - Wrocław, część przez Żagań, gdzie odcinek ZG - Żagań głównie ze względów technicznych.
Tylko, ze taka sytuacja ma potrwać do 13 III 2021. Później przez Głogów - Leszno i aż by się prosiło o wyremontowanie Głogów - Żagań...

·
Registered
7,237 Posts
Nic nie zrobią. A "wróble ćwierkają", że na odc. Żagań - Zary - Zielona Góra - Głogów - Ostrów Wlkp. połączenie ma wykonywać podwykonawca. Tylko nie wiadomo w jaki sposób. Bezpośrednio czy z przesiadką?

·
Trybunał Stanu
6,609 Posts
SKPL? Nie wiem czy oni mają loki i wagony. Jak Polregio to pewnie by się dało bez. A może chodzi tylko o loka? Wtedy PKP Cargo lub inny towarowy przewoźnik.

·
Registered
10,114 Posts
SKPL? Nie wiem czy oni mają loki i wagony. Jak Polregio to pewnie by się dało bez. A może chodzi tylko o loka? Wtedy PKP Cargo lub inny towarowy przewoźnik.
A zasilanie składu? W towarowych to rzadkość. W pkp cargo może ze dwie maszyny zostały.

·
post-kielecki scyzoryk
2,241 Posts
Popyt n odc. Węgliniec- Żary sam się wygasił. Nie potrzeba do tego SA105.
Dlaczego ? Na dniach sytuacja wraca do starej normy, czyli kolejki dowozowej, młodzieży szkolnej z Iłowej do Żar, z bezkonkurencyjnym czasem vs transport kołowy, a do Węglińca, począwszy od Iłowej, dla wszystkich chętnych na jazdę w/z kierunku Wrocławia, bo KD należycie wytresowało lubuskie PR w temacie skomunikowań na swoim terenie.

·
Registered
708 Posts
1.Jak wjedzie pociag do Żar? Zmiana kierunku w Żaganiu i ponowne "kółeczko" przez Bieniow do Żagania? Ale skoro można 2 razy tym samym pociagiem wyjechac z Z.G. to pewnie można by 2 razy przejeżdżac stację w Żaganiu. A i jeszcze zafundować w międzyczasie zwiedzanie wyremontowanego budynku dworca w Żaganiu, na ktorym oprocz 2 automatów weddingowych i ochroniarza nic nie ma. (Rotfl).
Oj tam, oj tam... Z rozpędu odbudują także Sieniawa - Jasień, którą niechcący tylko rozebrali ;)

·
Registered
7,237 Posts
Ostatnio jechałem "Żelazkiem" i "popyt" skończył się w Iłowej. Co ciekawe znalazło się kilku podróżnych wsiadających do pociągu południowego w ... Żaganiu.
Natomiast w Węglińcu do "pociągu" wsiadło z przesiadki z 50 osób. Jeszcze niech "wytrenują" lubuską Patologię by jeździł większy skład (SA133).

·
post-kielecki scyzoryk
2,241 Posts
Ostatnio jechałem "Żelazkiem" i "popyt" skończył się w Iłowej. Co ciekawe znalazło się kilku podróżnych wsiadających do pociągu południowego w ... Żaganiu.
Natomiast w Węglińcu do "pociągu" wsiadło z przesiadki z 50 osób. Jeszcze niech "wytrenują" lubuską Patologię by jeździł większy skład (SA133).
Wystarczy wsiąść do pociągu o nieodpowiedniej godzinie, w nieodpowiednim dniu tygodnia, a do tego jadącego w nieodpowiednim kierunku, by rozminąć się z całościowym obrazem frekwencyjnym na tym odcinku... ale pociesz się, ja też nie mam szczegółowej wiedzy. Natomiast ta pół setka przesiadająca się w Węglińcu przechodzi moje najoptymistyczniejsze wyobrażenia, wprost nie do wiary...
A to "żelazko"... KD ma najzwyczajniej w tyle, jakim sposobem lubuskie PR dostarczy "wsad", może nawet przypędzić do Węglińca na piechotę po torach, byle jak największy. ;)

·
Registered
52 Posts
"Solą" pociągów na odcinku Żary - Węgliniec jest młodzież szkolna. Ta dojeżdżająca z Ruszowa i Iłowej do Żar, jak i ta dojeżdżająca np. ze Starego Węglińca do Węglińca. Drugą grupą są studenci dojeżdżający do Wrocławia (z przesiadką w Węglińcu) oraz osoby dojeżdżający do pracy. Reszta to okazjonalni turyści...

Pytanie ilu z tych młodych osób tuż po skończeniu szkoły (albo i przed) rzuci dojazd pociągiem na rzecz własnych 4 kółek? Przy wydłużającym się czasie przejazdu i co najgorsze - pakowaniu w "żelazko" ludzi jak sardynki, pociągi będą dalej pustoszeć. Przewoźnicy zapominają, że dojeżdżająca młodzież uczniowska to ich przyszli klienci. Jak okres dojazdów pociągiem będą wspominać negatywnie, to wiadomo co z tego będzie. A wydawać by się mogło, że wychowywanie swoich przyszłych klientów to podstawa...

·
Registered
1 Posts
Mam pytanko do Was wszystkich.Czy na dworcu PKP w Zielonej Górze będą w końcu działać wyświetlacze na peronach oraz kioski informacyjne. To jest tragedia jak to wszystko wygląda. Poprzepalane , nic nie działa , nawet zegary. Po prostu WSTYD!!!!!!

·
Trybunał Stanu
6,609 Posts
Sypiemu głowę popiołem i jutro z rana wysyłamy ekipę, o 10 będą już działać!! Przepraszamy.

·
Registered
16 Posts
Zgodnie z przewidywaniami już wszystko do nowego rozkładu oznaczone jest jako BUS. Z dobrych wiadomości po 7 miesiącach od zamknięcia w końcu zaczęły się prace na samej stacji w Sulechowie...

·
Registered
3,204 Posts
Sytuacja ma trwać ponoć przynajmniej do kwietnia. A dzieje się co na stacji Babimost?

8101 - 8120 of 8121 Posts