SkyscraperCity banner

8141 - 8160 of 8259 Posts

·
Registered
5,553 Posts
Według PFU:
739789

• Like
Reactions: kysiek666

·
Fotorelator kolejowy
4,650 Posts
@Maciek2207 czyli jest mniej więcej tak jak pisałem rozbiórka i likwidacja peronów 1, 2 oraz jednak 4. Zostaje tylko 3, ale idzie do przebudowy. Smutne to, bo jeżeli kiedyś ktoś zaweźmie się i przywróci chociaż część nieczynnych linii zbiegających się w Sulechowie, to może się nam zrobić problem z brakiem wystarczającej ilości krawędzi peronowych. Mogli chociaż 4 zostawić, zawsze to dodatkowe krawędzie.

• Like
Reactions: tomno

·
Registered
5,441 Posts

·
Registered
732 Posts
Dajcie spokój z tą KKZ... W piątek 2-jkę ukraińskich pasażerów oprowadzałem po okolicach dworca Międzyrzecz: Ukrainka nijak nie rozumiała zapowiedzi, że jej pociąg to nie pociąg a BUS, więc twardo stała na peronie, gdy przez megafony leciał (niechcący) dyktowany "odjazd" dla autobusu. Drugi pasażer dziwił się, że od strony miasta nie ma wywieszonego RJ i pytał jak tu jeżdżą pociągi...

Nie mogą oznaczyć KKZ jakimś innym kolorem, tak żeby już czcionka sugerowała, że coś jest z pociągiem "nie tak"? Wydaje mi się, że nie każdy jest przyzwyczajony, żeby sprawdzać jakim "składem" jedzie pociąg, a już szczególnie że ten może ominąć jego peron. A o jakimś najprostszym plakacie/tabliczce informującym, że "część połączeń realizowanych jest KKZ" - nawet w 3 językach nie wspomnę, bo to trudniejsze...

·
Registered
5,553 Posts
@Maciek2207 czyli jest mniej więcej tak jak pisałem rozbiórka i likwidacja peronów 1, 2 oraz jednak 4. Zostaje tylko 3, ale idzie do przebudowy. Smutne to, bo jeżeli kiedyś ktoś zaweźmie się i przywróci chociaż część nieczynnych linii zbiegających się w Sulechowie, to może się nam zrobić problem z brakiem wystarczającej ilości krawędzi peronowych. Mogli chociaż 4 zostawić, zawsze to dodatkowe krawędzie.
Czy ja wiem... Przy odtworzeniu którejś nieczynnej linii po prostu wybuduje się jeszcze jeden peron. Miejsca jest aż nadto. Póki konkretnych planów nie ma to nie warto jednak wydawać kasy na dodatkowy peron, który byłby sporadycznie używany (lub w ogóle). Nie przewiduje się przecież kończenia biegu pociągów w Sulechowie.

·
Fotorelator kolejowy
4,650 Posts
No tak nie do końca. Zielona Góra cały czas snuje plany kolei łączącej tzw. lubuskie trójmiasto. Wtedy pociągi mają kursować właśnie między Sulechowem a Nową Solą.

·
Registered
3,248 Posts

·
Registered
621 Posts

·
Registered
3,077 Posts
Do drugiego etapu kolej plus przeszły:

View attachment 775155
A gdyby tak... - jeśli przejdzie poz. 22, to może "da się" otworzyć oblot Kostrzyn-Dębno-Myślibórz-Gorzów-Witnica-Kostrzyn ???
Co myślicie - czy to byłoby interesujące: dla lokalnych społeczności, układu komunikacyjnego regionu, otwarcia regionu ?

·
Registered
4,782 Posts
Myślę, że prędzej, czy później ten punkt wypadnie... Zbyt duże koszta (budowa trasy niemal od zera), małe prędkości i mały potok podróżnych... Chyba, że przy okazji zrobiliby jakąś bocznicę na strefę przemysłową. O ile znaleźliby chętnych to transportu swoich towarów koleją.
W skrócie - chciałbym, ale uwierzę jak pociągi wrócą na trasę.

·
Fotorelator kolejowy
4,650 Posts
O co chodzi z tym drugim etapem programu Kolej +???

·
Registered
3,077 Posts
Myślę, że prędzej, czy później ten punkt wypadnie... Zbyt duże koszta (budowa trasy niemal od zera), małe prędkości i mały potok podróżnych... Chyba, że przy okazji zrobiliby jakąś bocznicę na strefę przemysłową. O ile znaleźliby chętnych to transportu swoich towarów koleją.
W skrócie - chciałbym, ale uwierzę jak pociągi wrócą na trasę.
Drogi Kolego :) !
"Małe prędkości" - ? Nieeee - ! To teraz, po latach opuszczenia linia ma małe prędkości, które - są podnoszone - !! Wiesz na pewno, że linia Kostrzyn-Barnówko jest/była remontowana ?!? Tam jest regularny ruch (!) :p towarowy.
Dodawać, że "ruch przemysłowy" już jest, to tylko niepotrzebnie pisać o "oczywistościach" :).
A potoki podróżnych - ?? Przecież - moim nieśmiałym zdaniem - trasa Kostrzyn-Witnica-Gorzów to samograj, który może napędzać kolejne ramiona tego układu: trasa Kostrzyn-Dębno-Myślibórz (i dalej... wiadomo, co jest... - zaorane), to "puste" pole. Tam nic nie jeździ - jeśli nie masz samochodu, to giniesz w lasach, leśnych jeziorkach lub zostajesz na stacji w Kostrzynie... To jest teren do uratowania komunikacyjnego !! Kostrzyn-Dębno i do Myśliborza - to warto odtworzyć ! A naprawy linii - ?? Skoro już "ćwierć" jest na chodzie - to chyba tak zwany przyczółek już jest osiągnięty :D ??

·
Registered
1,343 Posts
Do Kostrzyna nie, ale z Zielonej Góry do Gorzowa można rozważyć jazdę takim pociągiem. To jest i tak o godzinę dłużej niż spokojna jazda samochodem, ale da się przeżyć. Natomiast nie rozumiem pociągów osobowych ZG-GW. ZG-Zbąszynek - tak. GW-Zbąszynek - tak, ale nie ZG-GW. Między Zieloną Górą a Gorzowem powinny jeździć takie właśnie pociągi, które jadą maksymalnie 2 godziny z hakiem. Aby pociąg miał sens, dobrze byłoby go wydłużyć do Żar lub nawet (w porozumieniu z woj. dolnośląskim) do Zgorzelca. Biorąc pod uwagę łuk jaki trzeba zrobić jadąc S3 i potem A4 do Zgorzelca, taki pociąg byłby konkurencją. Wówczas jednak zrobienie (dyskutowanego w innym wątku) przystanku na Zjednoczenia ułatwiłoby zawracanie pociągu jadącego z Sulechowa w stronę Żar. A zatem, gdyby ktoś mnie zapytał, który z dwóch przystanków (Bananowa czy Zjednoczenia) jest bardziej sensowny, wybrałbym ten drugi.

·
Registered
3,077 Posts
Do Kostrzyna nie, ale z Zielonej Góry do Gorzowa można rozważyć jazdę takim pociągiem. To jest i tak o godzinę dłużej niż spokojna jazda samochodem, ale da się przeżyć. Natomiast nie rozumiem pociągów osobowych ZG-GW. ZG-Zbąszynek - tak. GW-Zbąszynek - tak, ale nie ZG-GW. Między Zieloną Górą a Gorzowem powinny jeździć takie właśnie pociągi, które jadą maksymalnie 2 godziny z hakiem. Aby pociąg miał sens, dobrze byłoby go wydłużyć do Żar lub nawet (w porozumieniu z woj. dolnośląskim) do Zgorzelca. Biorąc pod uwagę łuk jaki trzeba zrobić jadąc S3 i potem A4 do Zgorzelca, taki pociąg byłby konkurencją. Wówczas jednak zrobienie (dyskutowanego w innym wątku) przystanku na Zjednoczenia ułatwiłoby zawracanie pociągu jadącego z Sulechowa w stronę Żar. A zatem, gdyby ktoś mnie zapytał, który z dwóch przystanków (Bananowa czy Zjednoczenia) jest bardziej sensowny, wybrałbym ten drugi.
Pociąg z ZG do GW - musi być !
Czy najbardziej Was dziwi, że jedzie do Kostrzyna ?? Jaką inną trasę miałby obrać ? Przyspieszyć szlaki - i będzie niezły ruch.

8141 - 8160 of 8259 Posts