SkyscraperCity banner

2081 - 2100 of 2397 Posts

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Nie wiem czy zauważyliście, ale od jakiegoś czasu LOT wysyła do nas Embraera-170, a nie Dasha i zaczęło się to jeszcze zanim jeden z nich rozwalił się na Okęciu.
 

·
Registered
Joined
·
129 Posts
Wcześniej był embraer przy okazji jubileuszu lotniska, kiedy przygotowano piknik, pokazy itp.

To jest chyba najtańsza opcja, żeby przelecieć się lotowskim Embraerem. Niecałe 150 zł za losową datę w lutym. Gdybym był z Zielonej Góry nawet bym się nie zastanawiał nad inną opcją transportu. Z Warszawy trochę przeszkadzają godziny (przylot w nocy wylot wcześnie rano).

Wiem, że połączenie jest solidnie dotowane, ale jest jakaś różnica między czasami kiedy latał Sprint Air? Czy są w ogóle jakiekolwiek perspektywy na inne połączenia w przyszłości?
 

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Ciężko powiedzieć urząd milczy. Największym plusem jest to, że można kupić bilet z przesiadką. W minionym roku miał być przetarg na połączenie zagraniczne, potem UM zaczął się z tego wycofywać rakiem, wspominając coś o tym, że lepiej będzie zrobić drugie połączenie do Warszawy w lepszych godzinach. Tego też nie ma.

Teraz widzę, że we wrześniu udzielono zamówienia na "Program i plan działań intensyfikacji przewozów pasażerskich z Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście". Cokolwiek się za tym tak naprawdę kryję ;) Wykonawca (jakaś węgierska firma do spółki z polską) zobowiązał się do wykonania zamówienia do 15 grudnia 2017 roku, więc jak by się uprzeć powinni to udostępnić w ramach informacji publicznej.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
12,536 Posts
Są jakieś plany na inne połączenia niskokosztowe, lub zostały poczynione negocjacje? Na IEG pewnie sprawdziłby się Wizz Air czy RyanAir do Luton lub Stansted (ewentualnie Gatwick), czy Frankfurt Hahn, Duesseldorf Weeze.
 

·
Registered
Joined
·
129 Posts
O ile Olsztyn został solidnie rozbujany przez Wizzaira, który przetarł szlaki a potem Ryanaira to jest mało prawdopodobne, żeby coś podobnego miało miejsce w Babimoście. A inne samoloty raczej latałyby puste jak Adria.

LOT daje opcję lotów z przesiadką i jeśli połączenie się utrzyma to moim zdaniem bardzo dobrze, ale sądzę, że jeśli ktoś z Zielonej Góry chce wylecieć za granicę to w pierwszej kolejności ma blisko Berlin który ma ogromną siatkę a w drugiej Poznań i Wrocław.
 

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Exelcior, w sumie wszystko wyjasniłem w poście powyżej.

Choke776, własnie, latamy z Berlina, Poznania, Wrocławia, które tak naprawdę nie są jakoś super dostępne. Autem to może jeszcze, ale transportem publicznym na wiele lotów nie da się dotrzeć.
 

·
Registered
Joined
·
198 Posts
Wracając na sekundę do wspomnianego wcześniej przetargu na naprawę nawierzchni lotniskowych. W "pytaniach i odpowiedziach" do zamówienia odniesiono się do kwestii operowania lotniska podczas robót i ich terminu... no, tak jakby:
Pytanie nr 2
Ze względu na naprawy, które będą wykonywane na drodze startowej m. in. naprawa uszkodzeń krawędziowych płyt betonowych, odłamanych narożników, płytkich ubytków do 10 cm: materiałami szybkosprawnymi o wytrzymałości po 7 dniach na ściskanie min. 50 Mpa, na zginanie 10 Mpa. Czy przewidują Państwo zamknięcie drogi startowej lub jej części na czas wykonywania robót lub do momentu aż materiał, którego użyto do wykonania naprawy nie osiągnie pełni wytrzymałości? Czy droga startowa będzie zamknięta tylko w określonych godzinach?

Odpowiedź
Zamawiający przewiduje zamknięcie drogi startowej na czas wykonywania robót w godzinach ustalonych z Wykonawcą. Droga startowa musi pozostawać w użytkowaniu na czas przyjęcia i odlotu samolotu rejsowego, który na chwilę obecną przylatuje do IEG o godzinie 23.35 i odlatuje do WAW o godzinie 5.45 następnego dnia. Zamawiający przewiduje uruchomienie rejsu popołudniowego i na ten czas godzina 13.30 do 15.00 jest możliwe zamknięcie drogi startowej dla robót wykonywanych przez Wykonawcę.

Pytanie nr 3
Prosimy o podanie przybliżonego terminu rozpoczęcia prac remontowych.

Odpowiedź
Zamawiającemu zależy na jak najszybszym rozpoczęciu prac remontowych.

(per https://polish-airports.logintrade.net/zalaczniki/0856109eaa498a5e97084eb8c9801c3d01905851.pdf )
 

·
Rzeczpospolita Niedasie
Joined
·
5,480 Posts
Chyba się komuś "nie" zjadło. Skoro mają być loty w środku dnia to chyba jednak nie będzie w tych godzinach można prowadzić prac.:)
 

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Wg opublikowanego planu postępowań w tym roku województwo nie planuje przeprowadzać przetargu na loty w jakiejkolwiek formie.
 

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Chyba coś się ruszy:

Miasto przez najbliższe trzy lata dofinansuje loty z Babimostu łączną kwotą 4,65 mln zł. – Będziemy chcieli zawrzeć umowę na dofinansowanie lotów międzynarodowych z Babimostu – mówił podczas wczorajszej sesji rady miasta prezydent Janusz Kubicki. Kwota została ustalona i podana przez urząd marszałkowski. W tym roku mielibyśmy zapłacić 1,5 mln zł, w następnym 1,85 a w 2020 – 1,3 mln zł.

(...)

Prezydent podkreślał, że jeśli miasto ma dopłacać do lotów z Babimostu, to niech otworzy się na świat. – Ja uważam, że jeżeli można uruchomić loty międzynarodowe, to będę to robić. Być może moja determinacja, związana z tym, że że mówiłem, że „tak”, ale muszą być loty międzynarodowe, spowoduje to, że one wreszcie są. Bo tak to zostaniemy tylko z lotami do Warszawy. Ja stawiam warunki, chcę żeby to rozwijało się, a nie żeby ta, była stagnacja. To nie są małe pieniądze. Bo to jest prawie 5 mln zł – mówił.

Ostatecznie uchwała dotycząca dofinansowania na loty międzynarodowe została przegłosowana jednogłośnie.

http://www.zielonanews.pl/beda-bezposrednie-loty-z-babimostu-w-swiat-27519/
 

·
Trybunał Stanu
Joined
·
5,286 Posts
Ale po pierwsze to będzie dofinansowanie, czyli województwo coś da też, a po drugie przecież one nie będą realizowanie 6 dni w tygodniu.
 

·
Registered
Joined
·
17,590 Posts
Stawiam Londyn. dofinansowanie wystarczy na coś sensownego (3 razy w tygodniu). A to też jakaś propozycja cwiercbiznesowa.
 

·
Registered
Joined
·
19,989 Posts
Stawiam Londyn. dofinansowanie wystarczy na coś sensownego (3 razy w tygodniu). A to też jakaś propozycja cwiercbiznesowa.
Kujawsko-pomorskie czy podkarpackie płacą coś koło 6 mln zł rocznie. Co prawda tras jest z tych miast znacznie więcej, ale i potencjał jest większy, dojazd na lotniska lepszy i inne uwarunkowania(odległość do POZ,BER), ale kierunek migracji jest na tyle popularny, że powinno udać się zapełnić samoloty.

Jeśliby by był STN x2, skali roku powinno dać koło 30 tys. paxów.
 

·
Banned
Joined
·
15,355 Posts
Gdyby miało być coś poza granice Polski, to osobiście wolałbym kierunek bardziej rozrywkowy, wakacyjny, ciepłe kraje... Rzym, Barcelona :)
 

·
stuprocentowy mańkut
Joined
·
3,581 Posts
Ja wolałbym Paryż za jakieś niewielkie pieniądze, to bym sobie co miesiąc odwiedzał rodzinkę :). Ale jeśli chodzi o zapotrzebowanie to chyba rzeczywicie Londyn ma największe szanse na powodzenie.

Tak w ogóle coraz więcej ludzi lata samolotami więc może w przyszłości uda się pociągnąć kilka kierunków do najpopularniejszych europejskich stolic. To jest chyba jedyna nadzieja dla naszego lotniska (upowszechnienie się podróży samolotami).
 
2081 - 2100 of 2397 Posts
Top