SkyscraperCity banner

201 - 220 of 2415 Posts

·
Piastów Avenue
Joined
·
827 Posts
Moim zdaniem oszczędność 35km tylko po to, żeby nadłożyć ~150km lecąc z Zielonej do Berlina mija się z celem. Argument braku konieczności wyjazdu z kraju nie jest dla mnie argumentem. W przyszłości, po otwarciu S3 mógłbym się zastanawiać czy lecieć do Berlina i dalej via Babimost, ale myślę, że to jednak mimo wszystko "przerost formy nad treścią". Oczywiście można się z tym nie zgadzać, piszę jak to wygląda z mojej perspektywy :)
 

·
Registered
Joined
·
2,270 Posts
Z Zielonej Góry do Berlina przez Babimost? Chore! Niech Szanowni Stratedzy najpierw przyjrzą się potencjałowi zaniedbanych linii kolejowych. Nadodrzanka na odcinku Zielona Góra - Rzepin mogłaby zostać bez zmiany jej przebiegu dostosowana do prędkości 160 km/godz. Czas przejazdu do Rzepina wyniósłby ok. 35 minut, stamtąd już obecnie jedzie się 1 godz. 17 do samego Hauptbahnhof. Poniżej 2 godzin, po co kombinować via Babimost i Schönefeld?

Co do tanich linii - owszem, ale na większe odległości: Rzym, Londyn itp.
 

·
Banned
Joined
·
2,661 Posts
^^ zgadzam się. Połączenie WAW-IEG-FRA lub BER mogłoby wypalić i być dogodne dla mieszkańców regionu. W końcu nie tylko w dużych miastach działają biznesmeni, i nie tylko z dużych miast ludzie latają na wakacje.
Właśnie - Babimost nie ma być "międzynarodowym" portem w ścisłym znaczeniu, ale oknem na świat: oknem wygodnym, bliskim i własnym.
Działający Babimost, to zamknięcie epoki konieczności korzystania "wyłącznie" z Berlina lub Warszawy, jeśli ktoś zamarzy o podróży lotniczej gdziekolwiek dalej poza granice kraju.
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Siedmiu chętnych na loty z Babimostu

Z siedmioma firmami trwają rozmowy na temat połączenia lotniczego z Portu lotniczego Zielona Góra do Warszawy.

- Dwie z nich to firmy zagraniczne natomiast pięć to firmy polskie ujawnił wicemarszałek Jarosław Sokołowski. W połowie miesiąca okaże się, która z ofert będzie najlepsza.

- Z tą firmą, która wygra podpiszemy umowę na przewozy pasażerskie - wyjaśnia J. Sokołowski. Według niego są bardzo duże szanse, aby połączenie lotnicze zostało uruchomione na początku marca.
Wcześniej rozpisany przez urząd przetarg został nierozstrzygnięty. Nikt nie zgłosił swojej oferty.

Tym razem oferta urzędu wzbudza zainteresowanie. Na lotnicze połączenie pasażerskie do Warszawy urząd marszałkowski przeznaczył 1,4 mln złotych.

Sprawa działalności portu lotniczego zaczyna być priorytetem dla zarządu województwa, W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się informacje o poszukiwaniu osób, które zajmą się promocją lotniska i lotów oraz do spraw lotniczych. Wcześniej nikt nie zajmował się tymi sprawami w departamencie gospodarki.
źródło: GL
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110201/POWIAT/315365858
 

·
Banned
Joined
·
2,661 Posts
Ostatnio można było wyczytać w prasie, iż lotniskiem zapasowym na EURO2012 dla poznańskiej Ławicy ma być ... lotnisko powojskowe w Pile. Wynika z tego, że deklaracje spólki EURO2012 i wszystkie wcześniejsze enuncjacje to czcze potakiwanie prezesów/dziennikarzy, nie mające żadnej wartości.
Należy mieć nadzieję, że pomimo i mimo takich informacji zarząd Województwa Lubuskiego zadba o funkcjonowanie lotniska w Babimoście, którego zalety zostały jeszcze nieodkryte przez specjalistów z branży.
A jako kolejny afront dla Babimostu można przytoczyć wiadomość, że dary zbierane przez poznańskie stowarzyszenie pomocowe dla dzieci afgańskich będą wysłane samolotem do Afganistanu z ... lotniska wojskowego we Wrocławiu. Czyli - Wrocław bliżej ??
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Pani Marszałek nie ma zielonego pojęcia co mówi.... a mówi chyba wszystko co jej ślina na język przyniesie... Strasznie uparta z niej kobieta. Proponuje zerknąć na strony ULC albo PAŻP i porównać jakie obłożenie mają porty lotnicze w Poznaniu, Szczecienie czy Wrocławiu. Lotnisko w ŻADNEJ części województwa lubuskiego nie ma szans aby funkcjonować tak jak w powyższych miastach. Zbyt małe nasycenie, zbyt małe zapotrzebowanie. Żadna firma nie zainwestuje w tworzenie nowych tras... chyba że z międzylądowaniem ale iw to wątpia. Mam ten plus ze studiowałem kierunek lotniczy i wykładowcy na PP cały czas tłumaczyli że port lotniczy jako taki nie ma racji bytu w naszym województwie a co do bazy na EURO 2012 - nie ma szans. Lotnisko to zostało zaznaczone jako jedna z możliwości... a dokładnie mówiąc ostateczność.
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Kończąc.... może za 10-20 lat gdy porty terminale w pobliskich miastach nasycą się a ich przepustowość będzie maksymalna, wtedy będzie czas na rozwijanie lotniska w Babimoście. Z mojej strony zainwestowałbym w ILS w celu zwiększenia bezpieczeństwa ale jakakolwiek rozbudowa terminala nie wchodzi w grę. I tak nikt z niego nie korzysta. Obecna przepustowość jest wystarczająca a utrzymywanie dwóch połączeń w tygodniu z Warszawką dla okolicznych prominentów to śmiech na sali... zastanówmy się nad jednym... ilu zwykłych ludzi korzystało z połączeń tego lotniska??
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
To jesteś w gronie ok 3700 szczęśliwców którzy w tamtym roku wylecieli z lotniska w Babimoście. Liczby mówią same za siebie... przepustowość portu wynosi 150000 osób, w roku 2010 port obsłużył 3700 osób a Pani Marszałek chce rozbudować terminal :]
 

·
Banned
Joined
·
15,355 Posts
Sytuacja byłaby inna gdyby:
1. przejęcie od wojska poszło sprawniej
2. mielibyśmy ILS
3. ściągnęlibyśmy do Zielonej Góry tanie linie.
4. nie było kryzysu gospodarczego
 

·
Banned
Joined
·
5,899 Posts
Sytuacja byłaby inna gdyby:
1. przejęcie od wojska poszło sprawniej
2. mielibyśmy ILS
3. ściągnęlibyśmy do Zielonej Góry tanie linie.
4. nie było kryzysu gospodarczego

tylko kto zaplaci gruba kase za tanie linie lotnicze? dodajac do tego fatalny dojazd do lotniska to marnie to widze...
 

·
Banned
Joined
·
71 Posts
W Lubuskiej o lotnisku (ale też i innych środkach komunikacji) p. Łatwiński:

Kazimierz Łatwiński: - Lotnisko jest ważne dla rozwoju całego regionu

Potrzebujemy tanich linii lotniczych, które przywoziłyby naszych mieszkańców z Wielkiej Brytanii - mówi Kazimierz Łatwiński, radny miejski z PiS.

...
Całość tutaj
 

·
Banned
Joined
·
5,899 Posts
fragment wywiadu:

Kwestią wtórną jest wybór konkretnego portu lotniczego, Londyn czy Liverpool, czy jeszcze jakiś inny

czyli dla mieszkancow lubuskiego problemem jest przejechanie z Wroclawia czy Poznania do Zielonej Gory ale nie bedzie problem przejechanie calej Wielkiej Brytanii do jednego lotniska...litosci...
 
201 - 220 of 2415 Posts
Top