Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 164 Posts

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
6,703 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Stadion Ukraina
Klub: Karpaty
Cap: 35k
Projektant: Albert Wimmer
Czas budowy: 2008-2010
Stadion jest areną UEFA EURO 2012 (mecze grupowe)
-----------------------------------
Wizualizacje:


źródło - http://stadiony.net/project.php?p=117
źródło - http://uaeuro2012.com/component/option,com_datsogallery/Itemid,0/func,viewcategory/catid,20/
-----------------------------------
Budowa - aktualnie chyba brak podjętych prac budowlanych, o przetargach też mi nic nie wiadomo. Prosiłbym o zamieszczenie informacji na ten temat.
 

·
kaszubski szaman
Joined
·
321 Posts
A obecnie Stadion Ukraina wygląda mniej więcej tak:
Trybuna główna


Łuk
 

·
Registered
Joined
·
13,644 Posts
Jak to powiedział rok temu znajomy mieszkający we Lwowie i mający szersze kontakty - Lwów nie ma swojego Rinata Achmetowa. Ci, którzy ciągną tam za sznurki (a przy okazji zapewniają bezpieczeństwo dla turystów przez sieć tajniaków), nie trzymają ręki na takiej kasie jaką mają w Donbasie czy podobnych.
 

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
6,703 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^
niech kombinują, ważne aby wybudowali na czas ;) A sytuacja robi się coraz lepsza, w Kijowie ruszyła rozbiórka II poziomu trybun, wyburzają centrum, Lwów też ma coraz lepszą przyszłość (we wrześniu rusza budowa stadionu)
patrząc na ten parking obok stadionu mam złe przeczucia, chyba że będą budować jakieś podziemne.
 

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
6,703 Posts
Discussion Starter · #15 ·
I tak lepszy niż większość w Austrii i Szwajcarii.
stadion piękny, dynamiczny, dużo ładniejszy niż stadiony zbudowane na EURO 2008 mimo, że to tylko 35k ;)
nie ma co narzekać, ważne że zbudują na czas i stadion będzie ładny i nowoczesny ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,162 Posts
Czy pobudują ten stadion czy nie, to i tak pewnie jakieś inne miasto ukraińskie, ewentualnie polskie (gdyby u nas miała być większość meczy) zastąpi Lwów. Mają za duże braki w sferze infrastruktury, hoteli, do tego problemy z wodą, z lotniskiem chociażby w sferze planów też pozostaje w tyle za np Odessą. Nie widzę we Lwowie Euro.
 

·
Registered
Joined
·
3,686 Posts
Popatrzcie na tą niespodziankę, podobno mecz towarzyski miał odbyć się w Doniecku, a tutaj mamy Lwów...
 

·
Registered
Joined
·
618 Posts
Lwów ma plan na Euro 2012

Nowy stadion z trybunami na 33 tysiące miejsc, lotnisko zdolne przyjąć wielką liczbę turystów, wielofunkcyjny dworzec, szybkie połączenia komunikacyjne i hotele o standardzie europejskim zakłada program przygotowań Lwowa do piłkarskich mistrzostw Europy 2012 roku, które Ukraina ma zorganizować wspólnie z Polską.

Lwów ma być obok Kijowa, Doniecka i Dniepropietrowska w czwórce ukraińskich miast-gospodarzy Euro-2012.

Same projekty drogowo-transportowe mają pochłonąć blisko 1,35 mld hrywien (1 hrywna - ok. 50 groszy). Powstać ma 20 km nowych jezdni, a zmodernizowanych zostanie ponad 100 km. Poważne przeobrażenia czekają też służbę medyczną - miejskie szpitale mają przejść gruntowane remonty.
czytaj dalej


Budowa stadionu rozpoczęła się oficjalnie 15 sierpnia. Konkurs na realizację wygrała austriacka firma Alpine Bau GmBH, która postawiła obiekty w Salzburgu, Innsbrucku i Klagenfurcie przed tegorocznymi ME. Lwowski stadion ma mieć m.in. podziemny parking, a wokół będzie dodatkowa powierzchnia 6 tys. metrów kwadratowych dla aut kibiców. Projekt przewiduje montaż dwóch telebimów, a obok stadionu ma powstać centrum wystawienniczo-targowe i hotel.

To plany. Na razie Lwów ma stadion "Ukraina", na którym w środę polska reprezentacja przegrała 0:1 w meczu towarzyskim. Mieści 28 tys. widzów i powstał w 1963 roku. Ale to na nim Ukraińcy rozpoczną eliminacje MŚ-2010 meczem z Białorusią 6 września.

Obecne lotnisko jest niewielkie, łatwo się "zatyka" pasażerami przy jednoczesnym lądowaniu choćby dwóch samolotów i nawet mieszkańcy pytani o szansę organizacji we Lwowie meczów ME mają wątpliwości, czy plan się uda. Z drugiej strony hasło promujące miasto brzmi "Lwów - otwarty na świat".
żródło informacji: INTERIA.PL/PAP
 
1 - 20 of 164 Posts
Top