SkyscraperCity banner
1 - 20 of 39 Posts

·
Registered
177 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Widzę jeden temat juz jest o Lembergu, ale ja to traktuję, jako swego rodzaju pamiętnik fotograficzny, więc zamieszczę zdjęcia tu w osobnym temacie :p
Zacznę od końca, czyli ostatniego dnia/nocy we Lwowie. Miasto jest mistrzowskie, ten układ urbianistyczny i te ceny w sklepach i knajpach, po prostu żyć nie umierać :cheers:

Dzielnica, od ktorej zacznę znajduje się za hotelem "Lwów", w ktorym miałem wątpliwą przyjemność tylko przechowania bagażów, bo spałem ok 2 godz każdej doby, bo do 6 rano szukałem na mieście atrakcji :p

Aparat i moja ręka oraz obiektywne warunki nie sprzyjały doskonałym portretom nocnym, ale jednak zaprezentuję moje wypociny :p

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

·
Registered
43 Posts
Fajne fotki!
Chyba jesteś 1szą osobą na tym forum której zdjęcia Lwowa pokazują jakie naprawde jest to miasto. A niestety pokazują prawdę...Lwów pomimo że da się zauważyć trochę poprawy ogólnie jest nadal bardzo zapuszczonym miastem z przestarzałą infrastrukturą, drogami często z czasów II RP i wcześniejszych. To co zrobiono z tym pięknym miastem po II WŚ to żenada :/

·
Poznaniak:)
1,856 Posts
Niech ktoś teraz tylko powie że mamy dziurawe drogi ;) Porównując pod tym względem np. Poznań i Lwów trzeba powiedzieć że Lwów musiałby chyba wpakować niewyobrażalną kasę żeby doprowadzić ulice dopiero do tego stanu jaki miał Poznań z 20 lat temu....

·
Registered
3,832 Posts
a my narzekamy na nasze drogi hehehe, pamietam jaki kumpela przezyla szok, byla kierowca, wjezdzamy do Polski a ona "o kurwa jak tu zajebiscie" :lol:

·
Registered
177 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Miasto jest świetne, a te obdrapane kamienice totalnie rządzą. Dawno żadne mnie tak nie wbiło w ziemie jak te. Te zapyzialstwo pewnych części dodaje mu jeszcze splendoru, przynajmniej nie wygląda jak niemieckia burdelowa kolorystyka i cukierkowatość do zerzygania.
Drogi we Lwowie i tak miażdzą w porównaniu do reszty. Krajówka między Tarnopolem a Lwowem jest porównywalna wielkością do mojej osiedlówki, a kolega Grvk z podobnego tematu oddał dobrze stan dróg i nie ma w tym żadnej przesady :D

Ok jedziemy dalej. Teraz będzie troszku ładniejsza część miasta plus kilka kwiatków :p

37.

38.

39.

40.

41.

42. Miasto Lancerami stoi. moze dlatego mi sie tak podobalo :D Jeżdzi ich tam więcej niż teraz u nas maluchów i polonezów. Do tego, co mnie wbiło w ziemie, więkość ich byla...ta najnowsza z tego roku :O w dalszej częsci relacji jeden z nich bedzie, bo uznalem, ze nie kala sie wszystkich focić, bo tylko na nie bym kartę stracił :p

43.

44. orełki ładne :p

45.

46.

47.

48.

49.

50. Prawie jak w Paryżu :p

51.

52.

52. świnka wietnamska sobie skubie trawkę

53. Trafiłem na jakiś zdrowy okres Lwowiaków, bo chyba pół miasta się pobierało, jakiś love mode im się włączył

54.

55.

56.

57.

58.

59. ta czarna kamienica mnie zniszczyła. rządzi

60.

61.

62.

63. Żul, Neptun, młoda para i ratusz

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71. i następni

72.

73.

74.

75.

76.

77. O tym pisalem ten teraz w jakies chabazie przyozdobiony, ale zdecydowana większość jeździła bez nich :p

78.

79.

80.

81.

82.

83.

·
hipp-E
11,131 Posts
Lwów na większości tych zdjęć wygląda tak, jak zapamiętałem polskie miasta z dzieciństwa (koniec lat 70, początek 80), a te nocne fotki opustoszałych zniszczonych ulic, to wypisz wymaluj Wrocław z okresu stanu wojennego. Zastanawiam się, czy oni nie dbają o to miasto, bo faktycznie nie dysponują środkami, czy też dlatego, że to niezupełnie jest "ich miasto". Pamiętam, że np. na Dolnym Śląsku i w Polsce Zachodniej dość długo panowała niechęć do wszystkiego co poniemieckie, połączona z poczuciem tymczasowości. Nowi miejscowi (przesiedleńcy) nie czuli się związani z tymi ziemiami i najwyraźniej nie odczuwali potrzeby dbania o otoczenie, w którym żyli. Zastanawiam się, czy we Lwowie można mówić o analogicznej sytuacji.

·
Banned
212 Posts
^^^ Nie sądzę, żeby to było poczucie tymczsowośći. Z pewnością jedynym czynnikiem jest brak kasy. Miasto robi świetne wrażenie, a już ten ostatni secik zdjęć wbił mnie w krzesło. Oczami wyobraźni widzę juz to miasto za 20 lat, w 100% odnowione:eek2:

·
Registered
3,149 Posts
Nie wiem czy widzieliście na przykład Stanisławów. Ja ostatnio widziałem zdjęcia z tego miasta i robi ono super wrażenie - prawie całe wyremontowane. Nie wiem czy Lwów nawet za 20 lat będzie cały wyremontowany.....

Swoją droga nie macie wrażenia, iż cyrylica strasznie do tego miasta nie pasuje? Ja ilekroć tam jestem, zawsze rażą mnie reklamy i szyldy cyrylicą napisane

·
Banned
212 Posts
Coś w tym jest. Cyrylica kojarzy się z sowieckim miastem. A lwowska architektura to typowa centralna europa. To miasto jest bliższe Krakowowi, Zagrzebiowi czy Budapesztowi niż Kijowowi czy Donieckowi. Swoją drogą fajnie by było gdyby Ukraińcy przeszli kiedyś na alfabet łaciński. Nigdy nie uczyłem się rosyjskiego czy tym bardziej ukraińskiego, ale jak czasem przeglądam ukraińskie wątki i ktoś tam pisze w alfabecie łacińskim (najczęściej ktoś z ukraińskiej diaspory z Kanady czv Argentyny) to rozumiem 99%.

·
No more half measures
4,600 Posts
Chciałbym kiedyś odwiedzić okolice Tarnopola. Moja babcia stamtąd pochodziła i wiele mi o tym mieście opowiadała...

dzięki za zdjęcia

·
Registered
177 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Chciałbym kiedyś odwiedzić okolice Tarnopola. Moja babcia stamtąd pochodziła i wiele mi o tym mieście opowiadała...

dzięki za zdjęcia
Do Tarnopola jeszcze nie doszedłem ;) więc chwila na wstrzymanie ;>

Uważam, że i tak Lwów jest lepiej utrzymany niż polskie miasta, choć nie widziałem za dużo świeżych rusztowań

Ładymy
84.

85. Pan się zmęczył, ale ja nie pobruszyłem

86.

87. Mamy Cię łobuzie !

88. Już nam kurwo nie uciekniesz!

89. Taki ładny budynek hultaje pomalowali

90. Oni, one i słonecznik

91. Ta świnia to naprawdę świnia, udaje zdechą by pod żołte kiecki zaglądać. Fajnie być tak świnią...

92.

93. Widok z okna z hotelu Lwów.

94. Zaś

95. I jeszcze jeden

96. I jeszcze raz

97. Ten budynek jednak 100 nie żył nam

98. Ok teraz coś ładnego

99. Cycki i notariusz, ergo... studiuj prawo :D

100 Dwa stare dziady, jeden bardziej zapuszczony od drugiego

101.

102.

103. Pan ładny się zepsuł

104.

105.

106.

107. moderna lwowska

108.

109.

110.

111.

112.

113. Katolicki uniwersytet a dup żadnych nie było ;(

114.

115. Kolejna moderna

116. Gratis emo fiolet :D

117. Stadion Ukraina. Piszą, ze ma 30 tys ludzi, ale ja mu smialo dołoze z 15 tys

118.

119. I jeszcze nocny widok z hotelu

W ten sposób opuszczamy Lemberg i się udajemy w bardziej hardkorowe miejsca, do nastepnej strony...

·
Registered
358 Posts
Ciekawa fotorelacja i bardzo fajnie przedstawione życie miasta. Czekamy na dalszą część, szczególnie z drogi między Lwowem i Tarnopolem, którą miałem okazję niedawno jechać.
pozdrawiam

·
Registered
894 Posts
Przy całej sympatii dla Wrocka, kt wyrósł na miasto nr 2 w Polsce,
oddałbym je za Lwów bez wahania. A potem przeniósł tam
Wrocławiaków ;)

1 - 20 of 39 Posts