SkyscraperCity banner

1 - 20 of 76 Posts

·
Registered
511 Posts
Discussion Starter #1
München​

Wikipedija said:
München, glavni grad savezne pokrajine Bavarske. Nakon Berlina i Hamburga, po broju je stanovnika treći grad u Njemačkoj te slovi za jedno od najvažnijih gospodarskih, prometnih i kulturnih središta države.
Evo, nabacit ću par slikica sa novog fotoaparata šta san slika za vrime mog petodnevnog posjeta Münchenu. Držat ću se pravila pet slika po postu da bude preglednije. :)

Inače, grad je ludilo sređen. Možda čak i previše. :D
Za vrime posjeta nisan vidija ni jedan jedini grafit, ni jednu oronulu fasadu, niti jedan zagrađeni balkon i ne daj bože slučajno klima uređaje na zgradama. Stjeće se dojam vrhunske harmonije, sve funkcionira besprijekorno.
Ljudi su maksimalno pristojni i uljudni i šta je po meni najvažnije, totalno neopterečeni.

Povratak u Hrvatsku je bilo bolno buđenje, najprimjetniji su ubranistički kaos, kronični nedostatak organizacije i reda te hrpa nezadovoljnih gunđala na svakom koraku.

Nadam se da ćemo i mi jednog dana dogurat do stanja harmonije u kojem je danas München.

·
Moderator
9,848 Posts
bravo pegula, odlične fotografije i info :cheers2:

u munchenu sam bio davno, ostavio je na mene dojam velike i jako uredne metropole, no pomalo i sterilne :eek:kay:

1 - 20 of 76 Posts