SkyscraperCity banner

61 - 76 of 76 Posts

·
On Air
2,256 Posts
^^Depresivan...:lol:
Svasta cu ovdje procitati.

Hvala Rodoc, mozda i napisem koju rijec kada se vratim...u Munchenu smo 2 dana, a druga dva djiramo po Bavarskoj.:)

·
ruralan
3,805 Posts
Po cemu je najbolji sem u fudbalu?
Poznajem Minhen dobro i ako ga poredimo sa npr Hamburgom gubi u svemu.
Pa nema Minhen bez razloga reputaciju milionskog sela.
pa u praktički svemu...nije bezveze munchen na praktički svakom ocjenjivanju kvalitete života u top 10 ili top 5 gradova svijeta :nuts:

ne da mi se provjeravati, ali mislim da je bdp po glavi stanovnika veći u munchenu...broj multimilijunaša je debelo na strani munchena...

prosječan građanin svijeta će na munchen imati višestruko više asocijacija nego na hamburg...

mislim da munchen ima dublo više turista i noćenja od hamburga...
munchenska zračna luka ima preko 2,5 puta više putnika od hamburške...

industrija/tehnologija je na strani munchena...

sport si sam naveo...munchen je još k tomu i olimpijski grad čime se baš ne može pohvaliti puno gradova na svijetu...

munchen ima puno bolju klimu od sjevernjačke...

u osobni dojam i neke hipsterske kriterije neću ulaziti...

·
Registered
29 Posts
pa u praktički svemu...nije bezveze munchen na praktički svakom ocjenjivanju kvalitete života u top 10 ili top 5 gradova svijeta :nuts:

ne da mi se provjeravati, ali mislim da je bdp po glavi stanovnika veći u munchenu...broj multimilijunaša je debelo na strani munchena...

prosječan građanin svijeta će na munchen imati višestruko više asocijacija nego na hamburg...

mislim da munchen ima dublo više turista i noćenja od hamburga...
munchenska zračna luka ima preko 2,5 puta više putnika od hamburške...

industrija/tehnologija je na strani munchena...

sport si sam naveo...munchen je još k tomu i olimpijski grad čime se baš ne može pohvaliti puno gradova na svijetu...

munchen ima puno bolju klimu od sjevernjačke...

u osobni dojam i neke hipsterske kriterije neću ulaziti...
Gresis skoro u svemu...
Hamburg je u EU posle Barselone drugi NE glavni grad po broju turista.
http://www.hamburg-tourism.de/business-medien/marktforschung/tourismusstatistiken/europaeische-metropolen/
Kad bi Minhenu oduzeo dve nedelje oktobar festa cifra bi se prepolovila.
Minhenski aerodrom je cvoriste gde 2/3 putnika preseda i ni ne omirise grad.
Minhen ima za oko 5% vecu prosecnu platu,ali je skuplji za oko 10%,a stanovi jos i vise,mada mu se Hamburg tu (na zalost)ozbiljno priblizava.
Posle Njujorka i Londona Hamburg je treci Musical City (po broju mjuzikla i posetioca) na svetu.
Zavrsetkom Elbfilharmonije broj prekookeanskih turista se znatno povecao sa tendencijom daljeg rasta.
U alianz areni je atmosfera kao u pozoristu,dok je na tekmama HSV-a i St.Paulija ludnica. Da ne govorim kako se bavarci odusevljavaju kad prodju reperbanom,kao deca u diznilendu...
Provedi jedan vikend u Minhenu,i jedan u Hamburgu pa da pricamo :cheers:.

·
ruralan
3,805 Posts
da munchenu oduzmemo oktoberfest... :lol:

a da rimu oduzmemo koloseum, a ateni akropolu...kakvo je to razmišljanje... :nuts:

munchen ima preko 14 000 000 noćenja godišnje...hamburg manje...

u munchenu sam 5-6 puta godišnje, stari mi je radio u munchenu 35 godina...
u hamburgu sam isto par puta godišnje, prije i više jer mi je bliski član obitelji živio gore 5 godina...

ostatak teksta nema smisla komentirati jer je subjektivi dojam...nekom je i bačka palanka bolja od beča, što ne znači da su objektivni podaci takvi...

·
Registered
29 Posts
Porediti gradjevine kao sto su Koloseum i Akropolis sa vasarom pijanstva i kica oktobar festom je stvarno objektivno .
Hamburgu se u broj nocenja ne racunaju i 800 k posetilaca na kruserima koji ostvare preko milion nocenja. Kad Queen​ Mary 2 dolazi u Hamburg (nekoliko puta godisnje)iz Minhena dolaze carter letovima da bi to doziveli. Bila je skoro reportaza gde du izneli podatak da trostruko vise minhencana poseti godisnje Hamburg nego obrnuto.
Znaju i oni sta je dobro...

·
ruralan
3,805 Posts
nitko ništa ne uspoređuje, samo iznosim činjenice...

munchen ima oktoberfest, sviđao se nekome ili ne, svjetski poznat događaj, na koji ljudi dolaze i to masovno...zašto bi odbijali i govorili "da nema oktoberfesta"... :nuts:

da, baš čudno što hamburg ima kruzere, a munchen nema... :lol::nuts:
dubrovnik isto ima kruzere, a prag nema...:nuts:

subjektivan doživljaj...meni je munchen zanimljiviji grad od hamburga, tebi nije...ali ne možeš govoriti da munchen u ničemu nije ispred hamburga, kada postoji jako puno stvari u kojima je, također ima stvari u kojima je hamburg ispred...

mislim...nije ni da sam ja rekao da je hamburg bezveze...naprotiv...

·
Hans
2,405 Posts
Danko, uopce nisam htio ulazit u neke velike rasprave a pogotovo ne u neke usporedbe gradova jer je to dick measuring.

Hamburg i München su gradovi na vrhu Njemacke i Europe, ako ne i svijeta.
Svak ima svoj subjektivan dozivljaj te sta je njemu bitno.

Imas dosta usporedba te neke rankings u internet njemackih gradova i skoro svaki put je München po objektivnim kriterijama prvi ili na vrhu, ali svaki put isprid Hamburga.

To sto je bolja atmosfera na nogometnim stadionima nego na Arroganz Areni utjece na kvalitet zivota? :hmm:

Meni je danas München broj 1 kad gledam na svoj zivot i kvalitetu a i zbog toga sam se prije nekih 10 godina preselio ovdje a ne negdje drugo. Prije 15 godina su mi drugi gradovi bili "bolji" i zanimljivih... :)

·
Hercegbosanac : )
456 Posts
Bio sam prošlo ljeto u Hamburgu i grad je dobar, ali meni ni blizu Muenchenu.
Po meni je Muenchen najbolji grad za živjeti na svijetu i općenito najljepši grad u kojem sam bio.
Ja sam živio za vrijeme rata kratko vrijeme u Muenchenu i kako funkcionira grad, to je na jako visokim nivoima. Gradski prijevoz, zelene površine, rekreacijske zone, sadržaji, urednost, čistoća, priočelja, urbanizam i sva ostala infrastruktura na samom su vrhu.

·
Što me gledaš?!
14,689 Posts
Cimer sa Faxa mi je bio Hrvat iz Hamburga i bio je veliki navijač St. Paulia. To je inače kvart u kojem je prostitucija (po kojoj je Hamburg poznat) i ima puno Turaka i Jugovića. To je klub za raju što bi Sarajlije rekli.
Imaju uvjerljivo najgore boje (tamno smeđe) i baš su kul! :lol:

·
ruralan
3,805 Posts
Cimer sa Faxa mi je bio Hrvat iz Hamburga i bio je veliki navijač St. Paulia. To je inače kvart u kojem je prostitucija (po kojoj je Hamburg poznat) i ima puno Turaka i Jugovića. To je klub za raju što bi Sarajlije rekli.
Imaju uvjerljivo najgore boje (tamno smeđe) i baš su kul! :lol:
st pauli je ljevičarski klub...ono, ekstremna lijevica...
dotični član obitelji koji je živio u hamburgu mi je kao klincu kupio dres st paulija...ja klinac, pojma nemam, nosio ga svugdje...sve s planom da me u budućnosti može podjebavati da sam komunjara, ima slike, vječno će me sprdat zbog toga... :lol:

·
Registered
29 Posts

·
bena jedna luda
851 Posts
Nešto slika s ovogodišnjeg vašara pošto ih u ovoj temi nema ništa.
Slike iz grada neću stavljati jer su tu više manje sve lokacije koje sam i ja obišao pa da se ne ponavljamo.

61 - 76 of 76 Posts