SkyscraperCity Forum banner

Mısır Piramitleri

5673 Views 24 Replies 9 Participants Last post by  cbk
Misir piramitleri ile ilgili bir belgesel izledim cok etkilendim ve paylasmak istedim.Inanilmaz ince hesaplar var ,adamlar taa 4000-5000 yil once isik hizini,pi sayisini,altin orani kesif etmis.Bugun o piramitleri insaa etmek imkansizmis,inanilmaz sirlar var.Hatta bu piramitleri insanlarmi yapti yoksa insan disi varliklarmi yapti diye soruyorum kendime.Onca tas oraya nerden ve nasil getirilmis hayret verici.

Ben fransizcasini izledim,ama ingilizcesinide buldum
http://www.youtube.com/watch?v=rcKahraBiBY
21 - 25 of 25 Posts
Tum buyuk kutuphaneler yok edilmeseydi belki öyle olurdu http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_destroyed_libraries
Adamlar eger o ince hesaplari 4000-5000 yil once yapabiliyorlardiysa,bizim bugun isinlanmamiz lazimdi.Bugunki ust duzey matematik profesorleri bile hayret ediyorlarmis.
:eek:hno:
İskender Mısır'a işgal ediyor ama Mısır kültürünü benimsiyor neden çünkü Mısır külütürü Makedon kültüründen üstündü bazıları İskender Yunan diye iddia ediyor ama yalan.
  • Like
Reactions: serhat
Biz Misir a niye misir diyoruzz? nerden geliyor?
Bize Arapça'dan gelmiş. Araplara ise İbranice'den. Aslı Mişraim. Anlamı "dar geçit" veya "iki kıyı", muhtemelen Sina yarımadasının şeklinden kaynaklanıyor.
  • Like
Reactions: xanterra
21 - 25 of 25 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top