SkyscraperCity banner

1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Dragi forumasi,

Posle duze pazue, ponovo sam ostiao u inostransvo.
Ovog puta sam isao u zemlju koju dao sada nisam posetio a to je Nemacka tacnije grad Nirnberg.

Ovo putovanje je za mene bilo vise "poslovno" jer sam isao zbog sajma u Nirnbergu. Inace tematika sajma je bila rashlada a sajam se zove Chillventa. Sajam se odrzava na svake 2 godine, i meni je ovo bio moj prvi zvanicni sajam na kome sam bio kao reprezent neke firme. Od Kragujevca do Nirnberga ima oko 1300 km to je u mom slucaju bilo negde oko 13 sati voznje.

I deo : Madjarska

Madjarska je drzava u srednjoj Evropi. Granici se sa Slovackom,Ukrajinom,Rumunijom,Srbijom,Hrvarskom, Slovenijom i Austrijom. Glavni grad Madjarske je Budimpesta.
Krenuo sam oko 3 sati ujutru, i negde oko 6 sati je bilo kada sam dosao do Madjarske. Na putu do granice nije bilo mnogo automobila. Takodje mi je trebalo 3 sata voznje do granice sa Austrijom. Nisam se zadrzavao u Madjarskoj tako da su ovde postavljene slike njihovog auto-puta.

Ulazak u Madjarsku

Ova scena na njihovima auto-putevima mi se uopste ne svidja. Kao sto vidite, sleper pretice pikap. U nasoj zemlji ovo jos nisam video, mada je i ruzno zato sto vozaci kamiona koji kao sto znate koriste tempomat, preticu se medjusobno tako da se stvara velika guzva na auto-putevima

Radovi na putu u okolini Budimpeste

Zbog odvijanja radova na putu se stvorila ogormna guzva, ovo se samo mali delic te guzve

Dosli smo do kraja Madjarske, ovo je kao sto vidite granica sa Austrijom.

Nastavak sledi....

·
Registered
3,780 Posts
zasto uvek imam utisak da je preko asfalt uvek crnji nego kod nas??!! tripujem?:nuts:

·
Banned
2,240 Posts
Ova scena na njihovima auto-putevima mi se uopste ne svidja. Kao sto vidite, sleper pretice pikap. U nasoj zemlji ovo jos nisam video, mada je i ruzno zato sto vozaci kamiona koji kao sto znate koriste tempomat, preticu se medjusobno tako da se stvara velika guzva na auto-putevima
Vozim često auto-putem BG-NS i skoro svaki put se susretnem sa ovim. Neverovatno koliki zastoj naprave... :eek:hno:

Jedva čekam nastavak reportaže! :cheers:

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #9
II deo : Austrija

Austrija je drzava u Srednjoj Evropi, a sastoji se od 9 federalnih drzava. Austrija granici s Lihtenstajnom i Svajcarskom na zapadu, Italijom i Slovenijom na jugu, Madjarskom i Slovackom na istoku, te sa Nemackom i Ceskom na severu.Glavni grad Austije je Bec.
Negde oko 9 sati sam dosao na Austijsku granicu. Ko sto svi znate ne postoji pasoska kontrola izmedju Madjarske i Austije vec samo zgrada koja je to nekad sacinjavala.

"Farma" vetrenjaca u okolini Beca

OMV-ova rafinerija nafte u Becu

Do sada tokom mojih putovanja najobolje odradjen blokator buke

Dolazimo do granice sa Nemackom

Odprilike mi je trebalo 3 sata od granice sa Majdarskom do granice sa Nemackom.Kvalitet puta im je slican kao u Madjarskoj, mozda za nijansu losiji.Kao sto ste videli ni ovde se nisam zadrzavao.

Nastavak sledi...

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #11
Da, ali je u vecini slucajeva bolji od austrijskog, nemackog (barem gde sam ja prosao) i naseg auto-puta.

·
Banned
4,102 Posts
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAH....sorry sto pohvale za ovako dobru reportazu moram poceti na nacin koji ti se bas i nece svideti, pre nego sto pocnes pricati kako su njihove kamiondzije nasilni vozaci obrati paznju da kamion ima Bosancheros registracije - slika i prilika, a ako ovo nisi video u Srbiji to znaci da autom izlazis jednom u 3 godine.

Radovi na putu u okolini Budimpeste
Ovo nije bas okolina Budimpeste nego deo Budima gde se radi na prosirenju zaobilaznice M0

Inace odlican pocetak :cheers:

·
Banned
4,102 Posts
Na slikama vidim da im je AP u Madjarskoj krpljen na nekim dionicama. Nije lose da kritikujem, ali sam ocekivao bolje koliko ih zapadne nase komsije uzdizu.
Zacudio bi se kada bi krenuo tim putem, maltene ga i ne osetis, inace fora je takva da se na svakih par godina ceo M1 i M5 presvlace novim asfaltom tako da put uvek mora biti dobar, ubedljivo najbolji put na potezu Srbija -> Francuska :cheers:

·
Banned
13,882 Posts
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAH....sorry sto pohvale za ovako dobru reportazu moram poceti na nacin koji ti se bas i nece svideti, pre nego sto pocnes pricati kako su njihove kamiondzije nasilni vozaci obrati paznju da kamion ima Bosancheros registracije - slika i prilika, a ako ovo nisi video u Srbiji to znaci da autom izlazis jednom u 3 godine.
jesi siguran da su to bosanske tablice?

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #15 (Edited)
Da si ti meni ziv i zdrav, vozim se cesto a nikada u ovoj kolicini preticanja kamiona nisam video kao sto sam prosao kroz Madjarsku.

Ovo nije bas okolina Budimpeste nego deo Budima gde se radi na prosirenju zaobilaznice M0
Ja onda nemam pojma gde se ovo nalazi, jedni picaju jednu, drugi drugo....

·
Banned
4,102 Posts
Da si ti meni ziv i zdrav, vozim se cesto a nikada u ovoj kolicini preticanja kamiona nisam video kao sto sam prosao kroz Madjarsku.
Jako mi je cudno sto u tom slucaju nisi video da su ti koji preticu u 99% slucajeva kamioni sa registracijama ČA, NS, BG ali ubedljivo najvise ovi iz BiH, uostalom tvoj aparat ima 15 megapixela pa pokazi koje su registracije, jako lici na BiH sistem.

Ja onda nemam pojma gde se ovo nalazi, jedni picaju jednu, drugi drugo....
Zato ja imam pojma posto dobro poznajem zapadni deo M0, ono sto si ti uslikao je ovaj potez izvucen zutom bojom, tu se najintenzivnije radi na prosirenju obilaznice oko Budimpeste sa sadasnje uske 4 trake na 8 traka punog profila.

Uploaded with ImageShack.us

·
Banned
13,882 Posts
^^Vozaci akmiona iz BH su izmislili kulturu voznje za ove srbijanske, u SRB mi se nikad nije desilo da se kamion zaustavi da propusti kolonu nego je vucepo 20km i ceka kad ce neko poginuti u pokusaju preticanja.
Do u BH redovno staju.

Taj tvoj kompleks prljave bosanske krvi zaista smara.

Inace tablica meni ni malo ne lici na bosansku

·
Banned
4,102 Posts
Ja nemam dobra iskustva ni sa jednima ni sa drugima, i nasi i Bosanci voze kretenski. Cak se cesto moze videti na autoputu kako citaju novine u kabini. Uostalom ako bude hteo da pokaze cija je registracija demistifikovacemo ovo pitanje, medjutim i da nije ipak ostaje to da su ovi iz BiH jako nekulturni i losi vozaci.

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #20
Jako mi je cudno sto u tom slucaju nisi video da su ti koji preticu u 99% slucajeva kamioni sa registracijama ČA, NS, BG ali ubedljivo najvise ovi iz BiH, uostalom tvoj aparat ima 15 megapixela pa pokazi koje su registracije, jako lici na BiH sistem.
Prosli put kada sam isao za Bg video sam ovakvu situaciju, turski kamioni su se preticali. Inace tablice su iz nase zemlje.

1 - 20 of 42 Posts