SkyscraperCity banner

21 - 40 of 42 Posts

·
Banned
4,102 Posts
Prosli put kada sam isao za Bg video sam ovakvu situaciju, turski kamioni su se preticali. Inace tablice su iz nase zemlje.
Ma turci i rumuni su isto idiotski vozaci ali ne znam da li su oni ucili od nasih ili nasi od njihovih....hmmm....da nije ono NS registracija? :lol::lol::lol:

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #24
III deo : Nemacka

Nemacka je jedna je od vodecih svetskih industrijskih zemalja, koja se nalazi u centralnoj Evropi. Na severu izlazi na Severno more i Balticko more. Granici se sa Danskom na severu, Austrijom i Svajcarskom na jugu, Francuskom, Belgijom, Holandijom i Luksemburgom na zapadu i Poljskom i Ceskom na istoku. Glavni grad Nemacke je Berlin
Ulazak u Nemacku

Nirnberg

Nirnberg je grad u nemackoj pokrajini Bavarskoj u regionu Mittelfranken. Posle Minhena je drugi po broju stanovnika u Bavarskoj sa 50t3.088 stanovnika. Zajedno s okolnim gradovima Fürth, Erlangen i Schwabach predstavlja ekonomsko i kulturno središte severne Bavarske.
Ulazak u Nirnberg

Zeppelinfield

Zepelinfild se nalazi istocno od velikog puta (Große Straße). Sastoji se od velike tribine (Zeppelinhaupttribüne) sa sirinom od 360 metara i manjeg stalajista za vodju.

Oblast za mitinge nacisticke partije

Inace ovo su delovi toga :

* Luitpoldarena
* Luitpold Hall
* Kongresshalle (nezavrsen)
* Zeppelinfeld
* Märzfeld , zona za oruzane snage
* Deutsche Stadion , po planu je trebao da bude najveci stadion na svetu
* the former Stadion der Hitlerjugend ("stadium of the Hitler Youth", today Frankenstadion)
* Große Straße , put koji nikada nije koriscen za ceremonije.

(Tamno crvena boja je izgradjeno, a svetlija samo plan)

Kongresna dvorana (nezavrsena)

Kongresna dvorana je najveci ocuvani objekat iz Naconal-socijalizma. Inace Kongresna dvorana je bila predvidjena za nacisticku partiju. Dvorana bi imala krov i podrzavala bi 50,000 mesta.Kongresna dvorana je po planu trebala da bude visoka 70 m. Sama zgdrada je na prvi pogled impozantna zato sto je cela u granitu. A gradjena je nalika na Koloseum u Rimu.

Crkva Svetog Lorenca

Crkva Svetog Lorenca je jedna od najvaznijih crkvi Evangelisticke luteranske crkve u Bavarskoj. Crkva je bila veoma ostecena za vreme granatiranja centra Nirnmberga, mada je kasnije obnovljena.

Centar Nirnberga

Bolnica Sveti Duh

Bolnica Sveti Duh u Nirnbergu je bio objekat za negu bolesnih i starih lica. U srednjem veku je bila jedna od najvecih bolnica. Poznata je ova bolnica i kao mesto za skladistenje kruna i dragulja. Inace, bolnica se nalazi na reci Pegnitz.
Sada se ovde nalazi restoran kome bi svakom preporucio. Moj savet vam je da probate specijalitet Nirnberga a to je Bratwurst kobasica.

Bogorodicina crkva

Prsten Nirnberga (gvozdena ograda) po legendi donosi srecu onome ko je dodirne.

Nirnberski sajam

Zeleznicka stanica

Takodje bi preporucio i ovu pivnicu.

Toliko od mene, nadam se da vam se svidela reportaza. Uskoro MADJARSKA-AUSTRIJA.

Pozdrav

·
Registered
1,165 Posts
Discussion Starter #25
Ma turci i rumuni su isto idiotski vozaci ali ne znam da li su oni ucili od nasih ili nasi od njihovih....hmmm....da nije ono NS registracija? :lol::lol::lol:
Ko zna, mada ja mislim da smo se mi ucili od njih. Sve u svemu je strasno videti da se kamioni preticu a ukljucen im je tempomat.

ovo nisu bosanske table, ovo su table sa Kosova... ;)
Ovo su tablice NS.

·
Banned
4,102 Posts
Ko zna, mada ja mislim da smo se mi ucili od njih. Sve u svemu je strasno videti da se kamioni preticu a ukljucen im je tempomat.

Onda ti i ne vozis mnogo po tim putevima, ili se varam? Pa svugde je tako, ti kamioni glat idu 140 bez muke.

Ovo su tablice NS.
:lol::lol::lol::lol: Ahahahaha, koje li ironije, ipak Bosanci kazem ja. :lol:

·
Registered
1,763 Posts
A mesto gde je slikano je okolina Budimpešte (zapadno predgrađe Torokbalint), a znak pokazuje odvajanje puta u pravcu jezera Balaton koje je udaljeno stotinak kilometara odatle...
Ovo nije bas okolina Budimpeste nego deo Budima gde se radi na prosirenju zaobilaznice M0
Ja onda nemam pojma gde se ovo nalazi, jedni picaju jednu, drugi drugo....
Zato ja imam pojma posto dobro poznajem zapadni deo M0, ono sto si ti uslikao je ovaj potez izvucen zutom bojom, tu se najintenzivnije radi na prosirenju obilaznice oko Budimpeste sa sadasnje uske 4 trake na 8 traka punog profila.

Uploaded with ImageShack.us
Jedino nemaš pojma da Torokbalint nije deo Budima...
Takođe, pretpostavljam da nemaš pojma da ako iz istog tog Torokbalinta ("deo Budima") zoveš broj u Budimu (ili Pešti), moraš prvo da okreneš pozivni broj za Budimpeštu :)

Inače, dobro si označio na karti...

·
Banned
13,882 Posts
Ja nemam dobra iskustva ni sa jednima ni sa drugima, i nasi i Bosanci voze kretenski. Cak se cesto moze videti na autoputu kako citaju novine u kabini. Uostalom ako bude hteo da pokaze cija je registracija demistifikovacemo ovo pitanje, medjutim i da nije ipak ostaje to da su ovi iz BiH jako nekulturni i losi vozaci.
Mozda su nekulturni, ali za vozace iz Srbije su izmislili kulturu, pa ti vidi onda kakvi su srbijanski vozaci.

Inace meni se NIKAD nije desilo da mi u Srbiji neko stane na pjesacki, a u BL ce ti 90% ljudi stati, propustiti na ulici itd.
:lol::lol::lol::lol: Ahahahaha, koje li ironije, ipak Bosanci kazem ja. :lol:
A jsi uporan covjece ponovio 10x da nisu bosanske tanble a ti jadan navalio ne bi li dokazao tvoje neke interne strahove ii komplekse.

·
Banned
4,102 Posts
A ipak ce novi AP Horgos - NS moci da parira, zar ne?
Ma kakvi, od Horgosa do petlje Subotica Sever put je u losem stanju ali tek od tamo postaje uzasan i ide tako sve do Backe topole, posle toga je nesto bolji ali je i dalje jako jako los, dobar put pocinje tek od Novog Sada.

@Bad Hafene

Hafene meni se u Srbiji u 10% slucajeva u desilo da mi stanu na pesacki, ja nigde nisam rekao da su nasi vozaci kulturni, to je vecinom nevaspitana stoka koja i kad sedne u limeno korito od 200 Eur misli da je zajasila Queen Mary 2, sa druge strane u Subotici ima mnogo bosanskih tablica, valjda vidim kako voze.

@Podvodni

Sa vase voljene Wikipedie

"Törökbálint [ˈtørøɡbaːlint] is a town in Pest county, Hungary", ako Vrbas moze biti deo Ns-a onda ti je Torokbalint srce Budimpeste.

·
Lilium Bosniacum
39,942 Posts

Ovo nisu bosanske tablice, mi nemamo dva broja/slova nakon prvog niza od tri broja/slova, niti nam se registracija završava s dva broja/slova.

Inače, super reportaža Sena! :eek:kay:

·
Banned
4,102 Posts
Hafene prestani ovom coveku da unistavas reportazu. Znamo da si specijalista u paljenju vatre i baljezgarenju ne moras se vise dokazivati. Hvala lepo.

·
Registered
1,763 Posts
Sa vase voljene Wikipedie

"Törökbálint [ˈtørøɡbaːlint] is a town in Pest county, Hungary", ako Vrbas moze biti deo Ns-a onda ti je Torokbalint srce Budimpeste.
Bez obzira na sve tvoje strepnje i komplekse, Vrbas nije deo NS-a, kao što ni Peštanski okrug nije Budimpešta ;)

inače, lepa reportaža... šteta što je skrnavimo :)

21 - 40 of 42 Posts