SkyscraperCity banner

6121 - 6140 of 6207 Posts

·
Registered
7,168 Posts
Nastawnia "pozabijana dechami":
Chodzi o nastawnię KS przy ul. Torowej? Jest zabita dechami od dłuższego czasu, co najmniej od zeszłego lata.

Przejazd kolejowy na ul. Radnickiego

Prawdopodobnie będzie się coś działo na przejeździe, gdyż obok przejazdu leżą płyty:
Wg PFU rewitalizacja (wymiana płyt, naprawa dojazdów) przy zachowaniu dotychczasowej kategorii F. Najwyraźniej nie udało się uzyskać zgody na likwidację.

·
Registered
682 Posts
W Skawinie przy peronie najbliżej budynku dworcowego, (nr 1?) widzę że tam teraz są dwa druty nad torem. Dawniej był tylko jeden z tego co pamiętam. Ile wynosi maksymalna prędkość składu przy jednym drucie?

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Tyyle wody, europaleta walająca się, jedna, druga i jakiś gruz. Żeby nie było znów ograniczeń prędkości :(

·
Registered
10 Posts
Chodzi o nastawnię KS przy ul. Torowej? Jest zabita dechami od dłuższego czasu, co najmniej od zeszłego lata.
Dokładnie o tę nastawnię chodzi. Skoro w takim stanie tyle już stoi, to ciekawe kiedy dojdzie do rozbiórki.

Wg PFU rewitalizacja (wymiana płyt, naprawa dojazdów) przy zachowaniu dotychczasowej kategorii F. Najwyraźniej nie udało się uzyskać zgody na likwidację.
Wydaje mi się, że ten przejazd kolejowy to jedyna droga dojazdowa do tego domu, więc nie można go zlikwidować.

Tam jest tyle wody czy na dzień dobry taki zamulony ten przepust?
Gdzieś musi być problem z drożnością i dlatego tyle wody tam jest.

·
Registered
1,427 Posts
Ale czemu mamy tolerować niepoprawne określenie skoro to jest forum branżowe? Lepiej edukować niż tolerować :D Że niby ci pouczani się obrażą? Przewrażliwieni jacyś teraz ludzie są...

·
Registered
234 Posts
Skoro rugowane są bramownice na określenie bramek trakcyjnych, szynobusy na określenie ezt/szt itp. to proszę Szanownych Forumowiczów o nie używanie słowa rewitalizacja jako określenie remontu, przebudowy, odbudowy wszelakiej infrastruktury kolejowej. Definicja ustawowa rewitalizacji: "Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji". A co najważniejsze obszary zdegradowane muszą być zamieszkałe. Pokażcie mi zamieszkałą linię kolejową? Określenie "rewitalizacja linii kolejowej" jest straszne żeby nie powiedzieć, że śmieszne.

·
Registered
32 Posts
A propos rewitalizacji i zamieszkałych linii kolejowych :
zastanawia mnie sytuacja dawnych budynków stacyjnych Kraków Bonarka ; nie pełnią i nie będą pełnić funkcji obsługi ruchu kolejowego i obsługi podróżnych . Znajdują się tam mieszkania , prawdopodobnie służbowe dla rodzin kolejarskich . A budynki dość ładne , zabytkowe , mogłyby być zrewitalizowane i oddane do użytku publicznego .

·
Registered
1,427 Posts
Niczego takiego nie zasugerowałem. Jak najbardziej jestem za rugowaniem niepoprawnego użycia słowa „bramownica”, zwłaszcza że kolejni forumowicze powielają ten błąd.
Ok, myślałem, że to „skończyć” odnosi się do tego, by skończyć z pouczaniem forumowiczów :)

Co de rewitalizacji, to chyba sama PLK wprowadziła te pojęcie na kategorię naprawy głównej dofinansowanej z funduszy unijnych, by odróżnić te projekty od modernizacji, bo w przeciwieństwie do nich nie podnosimy w tych działaniach parametrów linii, a tylko „ożywiamy” infrastrukturę :) Może to określenie pojawiło się w wyniku tłumaczenia jakichś unijnych dokumentów (jak te nieszczęsne implementacje zamiast wdrożeń...).

·
Registered
234 Posts
Chodziło raczej o to, że gdyby PLKa składała wnioski gdzie w tytule byłoby słowo remont (trzymając się definicji prawa budowlanego) to Komisijne ojro to by zobaczyli jak świnia niebo. A gdyby użyli słowa przebudowa to wtedy by się nie wygrzebali z potrzebnych papierków. A tak to popełnili takiego potworka i kasę przy minimalnie potrzebnych papierach.

·
Registered
1,427 Posts
Ale tak naprawdę na tym potworku wszyscy skorzystali - ja to bardzo doceniam, np. gdy jadę do Wrocławia z Gliwic 1.50 h przez zrewitalizowane Strzelce Opolskie, a nie 2.50 h przez rozgrzebany Kędzierzyn-Koźle z opóźnieniami na mijankach! A gdyby nie ta rewitalizacja, to linia przez Strzelce w wielu miejscach byłaby teraz w tragicznym stanie...

·
Registered
138 Posts
Sprawa pierwsza: Modernizacja kolejowej zakopianki to wiemy jak wygląda a czy ma ktoś jakikolwiek materiał na temat modernizacji samej stacji Zakopane? Sam dworzec odwalony a stacja? Wujek google na ten temat milczy a i ogólnie w mediach cisza. Nawet w harmonogramie zamknięć torowych nic o tym nie jest napisane.
Sprawa druga: Jak wygląda stan LK94 na odcinku Podbory Skawińskie - Oświęcim? Co jest już zrobione a co zostało? Słyszałem tylko, że vmax od 100 do 120 km/h ma być docelowo i chyba nie wszędzie nowa sieć.

6121 - 6140 of 6207 Posts