SkyscraperCity banner

6521 - 6540 of 6576 Posts

·
sceptyk
Joined
·
16,095 Posts
12. Stacja Kraków Bonarka widziana od wschodu, powstająca kładka i składowisko semaforów. Odnoszę wrażenie, że po tym jak Swietelsky przegrał wyścig na kładki, tempo mocno siadło.
Niestety, jeśli chodzi o udogodnienia dla pieszych, pasażerów oraz okolicznych mieszkańców, to nie tylko na Bonarce tempo siadło, w Skawinie też :(

Widok od ulicy Tynieckiej:

659226


A tak wygląda zejście i fragment tunelu:

659229


Dodam tylko że elementy konstrukcji zadaszenia zejść i zjazdów zamotowano w czerwcu. A mamy końcówkę października - i żadnych widocznych postępów :(
 

·
Registered
Joined
·
7,569 Posts
Nie daję rady oglądać tych zdjęć. To jest jakiś koszmar. Ujęcie z tego samego miejsca wrzucane od ładnych paru lat. Tempo prac jakby ktoś celowo sabotował.
Bez przesady. Tempo jest przygnębiające, ale roboty nie trwają ładnych paru lat, co najwyżej od pary lat. Rozbiórki starej infrastruktury zaczęły się w lecie 2018.

Swoją drogą, umowę podpisano 26 czerwca 2017, termin wynosił 1065 od owej daty i wychodzi na to, że upłynął on 26 czerwca 2020. Ale pewnie były jakieś aneksy motywowane koniecznością koordynacji prac z budową Trasy Łagiewnickiej i modernizacją LK 91, a także wynikające z przeprojektowania Krakowa Bonarki.
 

·
sceptyk
Joined
·
16,095 Posts
Wczorajsze próby obciążenia toru 94/2 nad tunelem trasy łagiewnickiej w Krakowie:Próby obciążenia statycznego tuneli: drogowego i tramwajowego w ciągu Trasy Łagiewnickiej - zakończyły się sukcesem
Nad tunelami przebiega przebudowywana w ramach inwestycji linia kolejowa Kraków-Oświęcim.
Docelowa długość tunelu tramwajowego to 659 m, a tunelu drogowego - 629 m.

 

·
Registered
Joined
·
7,569 Posts
2020-10-28

Trwają prace przy wiadukcie kolejowym na ul. Jugowickiej w Krakowie. Obiekt przechodzi powierzchowny remont w ramach modernizacji LK 94. Ruch kołowy oraz pieszy są utrzymane.W górze pracuje jeszcze koparka, ale nie dało się zrobić lepszego ujęcia niż poniższe bez przeszkadzania w pracy.Widok z kładki nad Krakowem Sanktuarium w stronę Krakowa Płaszowa.

 

·
Registered
Joined
·
7,569 Posts
Może komuś pomogą rysunki z PFU. Wprawdzie wiele rzeczy jest nieaktualnych, ale może to akurat nie. Semafory, o których mowa, zlokalizowane są na około 5-tym kilometrze, tj. są to te przy prawym brzegu schematów stacyjnych. Przystanek Borek Fałęcki to oczywiście Kraków Łagiewniki, tylko że pod swoją historyczną nazwą.

Kraków Bonarka — stan zastany:

675208


Kraków Bonarka — stan docelowy:

675209


Szlak Kraków Bonarka – Kraków Swoszowice — stan docelowy:

675211
 

·
Registered
Joined
·
1,717 Posts
Cała PKP PLK - oni naprawdę do współczesnych inwestycji używają schematów, gdzie Kraków Łagiewniki jest jeszcze Borkiem Fałęckim... A lat od zmiany nazwy już całkiem sporo minęło...
 

·
Registered
Joined
·
67 Posts
Co to za semafor? Chyba nie wjazdowy do Bonarki?
Semafory wjazdowe do Bonarki. Ten przy torze lewym był od dawna i osłaniał odgałęzienie bocznicy, ten przy torze prawym został dostawiony niedawno (w toku modernizacji?) - wcześniej była w tym miejscu para semaforów SBL.

Nie wiem, czy to jest ten sam przypadek, ale jest tendencja do wydłużania stacji i dostawiania jeszcze jednego semafora hen precz na szlaku. Na przykład Piaseczno:
Nie wiem, czemu to ma służyć.
Takie dziwolągi powstały z powodu zapisów o wymaganej ciągłej widoczności semaforów wjazdowych wprowadzonych w Ie-4. W ostatniej wersji Ie-4 z grudnia 2019 zostało to zmodyfikowane.

Może komuś pomogą rysunki z PFU. Wprawdzie wiele rzeczy jest nieaktualnych, ale może to akurat nie. Semafory, o których mowa, zlokalizowane są na około 5-tym kilometrze, tj. są to te przy prawym brzegu schematów stacyjnych.
Na schemacie stanu istniejącego wspomniany semafor przy torze prawym jeszcze jest semaforem SBL.

Natomiast schemat stanu docelowego jest niezbyt aktualny - m.in. będą dwa perony zamiast jednego, tor główny dodatkowy po stronie nastawni, zmiany w obu głowicach.

Cała PKP PLK - oni naprawdę do współczesnych inwestycji używają schematów, gdzie Kraków Łagiewniki jest jeszcze Borkiem Fałęckim... A lat od zmiany nazwy już całkiem sporo minęło...
To raczej dzieło firmy która przygotowała dokumentację przetargową, a w PLK ktoś to przeoczył. Tak czy inaczej te schematy są tylko schematami orientacyjnymi.
 

·
Registered
Joined
·
7,569 Posts
Semafory wjazdowe do Bonarki. Ten przy torze lewym był od dawna i osłaniał odgałęzienie bocznicy, ten przy torze prawym został dostawiony niedawno (w toku modernizacji?) - wcześniej była w tym miejscu para semaforów SBL.
Czym w takim razie jest ta linia przerywana otaczająca część schematu? Jeśli jest to granica stacji, to nowe semafory raczej nie są wjazdowymi. Chyba że ten element też uległ zmianie? Czy może być tak, że owe semafory półsamoczynne stanowią tylko rozwiązanie tymczasowe, bo w ten sposób było łatwiej wpiąć to wszystko w stare urządzenia, zaś docelowo będzie tam SBL? Tak bardzo wysunięte semafory wjazdowe wydają się być rozwiązaniem niepraktycznym, wszak jeden odstęp SBL zostaje zjedzony.
 

·
Registered
Joined
·
67 Posts
Linia przerywana jest granicą stacji, na schemacie stanu istniejącego przy torze 1 sięga do semafora W, więc jest to semafor wjazdowy, a semafor T jest wówczas semaforem drogowskazowym. Przy torze 2 sięga tylko do semafora U, więc wychodzi na to że U jest wjazdowy - ale schemat nie uwzględnia nowego semafora przy torze prawym, który pojawił się później - obecnie na torze 2 sytuacja jest taka sama jak na torze 1.

Wg schematu stanu docelowego tych semaforów nie będzie i wjazdowymi będą semafory T, U - ale co do tego nie mam pewności, nie znam ostatecznego projektu. Gdyby jednak zostały, to po prostu będą działać jak odstęp SBL.
 

·
Registered
Joined
·
7,569 Posts
Ech, CZT… Te ich krytyczne uwagi bazują na dotychczasowej frekwencji, która w 2019 wynosiła 50–99 osób na dobę. A moim zdaniem to całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę skrajnie zniechęcającą infrastrukturę, w szczególności to jak wyglądało dojście, czyli czterysta metrów od drogi asfaltowej i dwa przejścia przez tory. (Choć można przypuszczać, że pasażerowie sobie trochę to „uprościli”). Nie żebym wieszczył tłumy po przebudowie, ale liczby wzrosną, o ile tego dojścia nie skopią. W dodatku powstaną krawędzie peronowe przy torach dodatkowych, co umożliwi wyprzedzanie się pociągów, o czym także CZT zapomina.
 

·
Registered
Joined
·
463 Posts
Nie żebym wieszczył tłumy po przebudowie, ale liczby wzrosną, o ile tego dojścia nie skopią.
Jak zrobią porządną drogę i P+R, chętnych przybędzie na pewno. Część wybierze Zastów zamiast Baranówki, która już teraz pęka w szwach.
 

·
Registered
Joined
·
1,178 Posts
Spoko, to wszystko to jest pan pikuś, w stosunku do budowy dworca w Miliku, Rytrze, Biegonicach czy Zegiestowie, z których to stacji korzysta ok. 5-10 osób dziennie. Tą niegospodarność to można śmiało porównywać z 70 mln Sasina.
 
6521 - 6540 of 6576 Posts
Top