Skyscraper City Forum banner
21 - 40 of 706 Posts

·
Registered
490 Posts
Aynen forum güzel bir oluşum. Keşke bütün avmler öyle olsa. Trafik sorununu bir kenara bırakırsak şehir içinde öyle bir oluşum çok tatlı olabilirdi.

·
Registered
286 Posts
Kültür merkezleri, sergiler, sanat merkezleri, müzayede alanları, tematik parklar falan da olmalı ama yatırımcıların hepsi AVM açıp rantıbl olmayacak kale gelip sektör doyana kadar beklerler, akılları da öyle başlarına gelir. Fizibiliteyi ön plana koyup, kısa vadeli rant yerine özseziyle farklı yatırım yapacak bir firma Soyer projesi dışında maalesef göremiyorum. O da araziyi almak için yapılmış bir anlaşmadan kaynaklanıyor olmalı...

·
Hic Biyerde.
4,364 Posts
Peyzaj - genis kapsamli fizibilite - yollar kaldirimlar belediyenin on gordugu sekilde, her projede zorunlu olmali. Bunun maliyetinide projeyi ustlene firma verilmeli. Eger bu yasalasirsa ancak tam anlamiyla adam gibi adam projeler gelir.

·
Registered
286 Posts
Ahmet Samet Bey çok teşekkürler çalışmalarınız için. Can da sağolsun Manavkuyu bölgesini bizlere sunuyor. Bana ters gelmese, Gaziemir'de olmasam ben de bir şeyler çekip paylaşıcam ama işten güçten fırsat olmuyor maalesef. Artık Fuar Alanı açılışında hem bir buluşma gerçekleştirir, hem de fotoğraf çekip sitede paylaşırız kısmetse :)

·
Registered
329 Posts
Ahmet Samet Bey çok teşekkürler çalışmalarınız için. Can da sağolsun Manavkuyu bölgesini bizlere sunuyor. Bana ters gelmese, Gaziemir'de olmasam ben de bir şeyler çekip paylaşıcam ama işten güçten fırsat olmuyor maalesef. Artık Fuar Alanı açılışında hem bir buluşma gerçekleştirir, hem de fotoğraf çekip sitede paylaşırız kısmetse :)

Rica ederim ne demek,boş olduğum sürece daima haberder etmeye çalışırım ve tabi ki fotoğraf desteği ile. :) Umarım dediğiniz gibi Fuar Alanı açılışında güzel bir buluşma gerçekleştirebiliriz.

·
Registered
275 Posts
Cumartesi bölgeden geçtiğimde alanda işçiler için konteynıırların kuruldugunu gördüm.En kısa zamanda inşaata başlacaktır.

·
Registered
7,936 Posts
Umarım o yandaki tarihi şaraphane yıkılmaz ya, çok seviyorum o binayı. Bir de tam limanın arkasındaki eski gaz fabrikası var, bir ara VOB yenileyecekti orayı, o bina da müthiş :drool:

·
Banned
2,458 Posts
Buraya mı dikecekler şimdi? Metruk, wasteland gibi bir yer. Bir de etraftaki bazı depolar tarihiymiş gibi göründü bana? Umarım onlara dokunmazlar. Etraftaki bazı depoları konut olarak loftlara da çevrilebilir belki.

·
*GALATASARAY*
610 Posts
ne tarihi boşver tamamı yıkıntı döküntü biran önce temizleselerde şunları şehir bir şeye benzese.çirkin görüntüden başka birşey değil

·
Moderator
30,921 Posts
  • Like
Reactions: sensonicc

·
*GALATASARAY*
610 Posts
tamamda bunlar tek tük yapılanlar bir yer iki yer yaparsın, bölgede her tarafta bu depolardan var hangi birini bu hale getireceksin.temizlenmeleri gerekiyor

·
Registered
490 Posts
^^^^^^^^
Katılıyorum, nerede eski bina varsa yenilenmeli. 8000 yıllık bir tarihi var bu kentin. Oldu olacak yeni antik tiyatroyu da yıkıp yerine betondan yenisini yapalım. Yeni bina yapmak istiyorsanız Bayraklı var mesela.

Bu tarz eski binalar kamunun yararına restore edilebilir. Mesela ben İzmir'de eğer İstanbul'da ki kadar sağlam bir burjuva sınıfı olsaydı Havagazının arkasındaki binaya bir modern sanat müzesi yapılmasını isterdim. Veya Yaşar'ın yaptığı gibi üniversite vs.

·
Registered
286 Posts
Tarihi binaları yıkmadan önce, bölgede yıkılmaya yüz tutmuş eski mezhaba, metruk depolar, fabrikalar, otopark ve yıkamacı olarak kullanılan izbele yapılar ve boş araziler fazlasıyla mevcut. İlla temizlenecekse böyle hurdahaş yerler temizlenmeli. Bölgede gökdelen yükü arttıkça 2-3 katlı nefes alınacak kültür-sanat mekanlarına ihtiyaç doğacak. Bu gibi yapılar sergi, konser salonu, tiyatro gibi işlevlerde pek alan restore edilebilir.

·
Banned
2,458 Posts
Tarihi ve mimari değeri olmayanların dışındakiler korunarak eskiyle yeninin yanyana dizilişi İstanbul'daki Hilton'da olduğu gibi sağlanabilir ve gelecekte cbd olması düşünülen bir bölgenin yer seviyesindeki etkinlikleri için orjinal bir şekilde değerlendirilebilirler. Tabi ki pek çok şeyde olduğu gibi bunda da tek fırsat var.

·
Registered
7,936 Posts
En azından havagazı fabrikamız var :D

Şaka maka İzmir'de gerçekten baya bir tarihi fabrika ve depo var, İstanbul'da bile bu kadar yok sanırım?? Eninde sonunda birkaç tanesi mutlaka restore edilir.

21 - 40 of 706 Posts