SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 67 Posts

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,002 Posts
Looks good. I think hakan is showing us plenty of new projects from Malatya which we probably didn't know about before - so I think this thread is a good step forward :)
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #6 ·
'Özel Fendoğlu Üniversitesi' (FATİH ÜNİV. MALATYAYA ÖZEL ÜNİVERSİTE PROJESİ)

Malatya'ya Şehit Hamid Fendoğlu ismiyle özel üniversite kurulacağı bildirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Hamid Fendoğlu'nun yeğeni Mehmet Fendoğlu, "İnönü Üniversitesi kampüsü karşısındaki Bulgurlu Köyü'ndeki teyzem Hacı Mukaddes Fendoğlu ve Adnan Fendoğlu ve bizim ailenin Fatih Üniversitesi'ne bağışladığı 500 dönüm arazi var. Şehit Hamid Fendoğlu Üniversitesi kurulması için Fatih Üniversitesi ile bir protokol imzaladık" şeklinde konuştu.

Şehit Hamid Fendoğlu Üniversitesi'nin proje aşamasında olduğunu söyleyen Mehmet Fendoğlu, kısa sürede hayata geçirileceğini umduğunu kaydetti.

Hamido lakaplı Malatya eski belediye başkanı Hamid Fendoğlu, 17 Nisan 1978 tarihinde evine posta ile gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu, gelini ve iki torunu ile birlikte hayatını kaybetmişti.

http://www.malatyahaber.com/haberler/templates/malatya-new.asp?articleid=20797&zoneid=1&y=
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Anemon Otel Açıldı2. beş bıldızlı otel İnşaatı devam ediyorNükleer tıpta büyümeyi planlayan Eczacıbaşı Monrol'den Malatya ya yatırım


Nükleer tıpta büyümeyi planlayan Eczacıbaşı Monrol, teşvik kapsamında 4'üncü bölgede yer alan Malatya'ya yatırım için ilk kazmayı haftaya vuracak. Şirket böylece ilk kez Türkiye'nin doğusuna açılacak

Eczacıbaşı nükleer tıp alanında yatırımlarına devam ediyor. Yatırımın temel özelliklerinden biri grubun ilk kez Anadolu'nun doğusuna açılmış olması. Eczacıbaşı-Monrol firmasının Malatya'da 10 bin metrekare üzerine kuracağı tesis şirketin genişleme projesinin önemli ayaklarından biri. Hükümetin yatırım teşvik planı kapsamında dördüncü bölgede bulunan ve cazip hale gelen Malatya'da arazi bedelsiz olarak veriliyor.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya'da yatırım için başvuruda bulunan Eczacıbaşı'na arsa tahsisi yaptıklarını duyurdu. Erkoç, "Eczacıbaşı yatırım konusunda en az bizim kadar heyecanlı ve istekli. Bugün arazi tahsisi yapıldı. Hafta başında hemen kazmayı vuracaklar" dedi.

'MALATYA SAĞLIKTA İLERLİYOR'
Malatya'nın ilaç ve sağlık alanında yatırımların sürekli arttığı bir il olduğunun altını çizen Erkoç, "Bir Fransız firması Malatyalı bir ortakla stent üretimi konusunda yatırım yapıyor. Yer tahsis edildi. Şu anda yapım aşamasında. Tıbbi malzeme konusunda bir yatırım var. Bunun dışında kanı durduran ilacı üreten Hüseyin Cahit Fırat da Teknopark yatırımı yapacak" diye bilgi verdi.
 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,002 Posts
Beautiful! First class hotels :cheers:

Thanks for the updates buddy ;)
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Malatya - Kongre ve Kültür Merkezi

İstasyon Viraj Kavşağı yanında bulunan alana inşa edilen Malatya Kültür Merkezi, 7 bin 750 metrekare inşaat alanına sahip. Malatya Kültür Merkezi'nin 28 bin 925 metrekarelik toplam alanı, yan bölümde yapılan yol genişletme çalışmaları sonrası yaklaşık 22 bin metrekare olarak bulunuyor. Kültür Merkezi, 5 milyon 829 bin TL maliyetle Özlem İnşaat tarafından yapılıyor. Merkezin maliyetinin yüzde 50'si Kültür ve Turizm Bakanlığı, yüzde 25'i Malatya Belediyesi, yüzde 25'i de Malatya İl Özel İdaresi'nce karşılanıyor. Geçtiğimiz eylül ayında inşasına başlanan Malatya Kültür Merkezi, 850 günde tamamlanacak.
Özelleştirme İdaresi'nce Malatya Kültür Merkezi'nin yapımı için arsa tahsisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleştirilmişti. 2007 yılında yapılan arsa tahsisiyle çalışmalarına başlanan Malatya Kültür Merkezi, çok amaçlı 611 kişilik büyük, 222 kişilik küçük salon, sergi salonları, atölyeler, kafeterya ve idari bölümlerden oluşacak.
Malatya Kültür Merkezi'nde, 660 metrekare büyüklükte bir kütüphane de yer alacak. Salon kapasitesi ve diğer bölümleriyle Malatya merkezde en büyük kültür merkezi olacak olan Malatya Kültür Merkezi ile birlikte Malatya'da kongre, kültür ve sanat etkinliklerinin artacağı kaydedildi. 22 bin metrekare alan üzerinde kurulan ve kentin kültür sanat hayatına daha da canlılık getirecek olan Malatya Kültür Merkezi'nin tamamlanmasının ardından yapılacak çevre düzenlemesiyle birlikte Malatya'ya yakışır bir merkez olacağı belirtildi.
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Malatya Devlet HastanesiMALATYA - Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından dün temeli atılan hastane, bin 200 iş gününde tamamlanacak. Hastanenin modern sağlık hizmeti ihtiyacı düşünülerek yapıldığı belirtildi.

190 bin metrekare alan üzerinde yapılan ve 10 bloktan oluşan hastanenin bir sağlık kompleksi şeklinde yapılanacağı aktarıldı.

Hastane bloklarından 4'ünün zemin artı 9 katlı, 2'sinin zemin artı 8 katlı, diğer 4 blokun da iki ve üç katlı olacağı kaydedildi.

Bütün sağlık branşlarının hizmet vereceği hastane kompleksi içinde 300 kişilik konferans salonu bulunacağı ifade edildi.

Aynı anda 22 hastanın ameliyat edileceği ameliyathanesi ile çok modern bir yapıda olacağı aktarılan hastane kapsamında Malatya'ya 80 milyon TL yatırım yapılmış olacağı bildirildi.

Malatya'daki iki devlet hastanesini bünyesinde toplayacak olan 640 yataklı hastanenin yanı sıra bu sağlık kompleksi içinde, 150 yataklı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi de yapılacak
 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,002 Posts
Thanks Hakan, keep 'em coming :)
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Malatya Ramada Otel açıldı :banana::banana::banana:

ancak otelin bahçe düzenlemesi benim pek hoşuma gitmedi. belediye çay bahçesi gibi olmuş. daha prestijli bir düzenleme yapabilirlerdi. :)
 

·
Your chance to change...
Joined
·
484 Posts
Malatya Ramada Otel açıldı :banana::banana::banana:

ancak otelin bahçe düzenlemesi benim pek hoşuma gitmedi. belediye çay bahçesi gibi olmuş. daha prestijli bir düzenleme yapabilirlerdi. :)
Bu sag ve soldaki eklemeler neyin nesi? Bir daha oraya ugrarsan lütfen biraz daha genis acidan fotograf cekebilirmisin. O zaman yandaki binalarin fonksiyonlarini belki anlamis oluruz...
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Bu sag ve soldaki eklemeler neyin nesi? Bir daha oraya ugrarsan lütfen biraz daha genis acidan fotograf cekebilirmisin. O zaman yandaki binalarin fonksiyonlarini belki anlamis oluruz...
yan taraflarda gördüğünüz eklentiler malesef ucuzluğun göstergesi:bash::bash::bash::bash:
toplantı salonları olabilir. cepheye uygun bir kaplama neden yapmamışlar anlamadım.
 

·
Super Member
Joined
·
4,823 Posts
II. AVM İçin Start

Sivas Caddesi ile Çevreyolu'nun kesiştiği kavşakta yeralan eski Hal arazisini satın alan firmanın Malatya'nın 2. alışveriş merkezinin inşa çalışmalarına kısa sürede başlayacağı bildiriliyor.

Hollandalı CORIO adlı firma, belediyenin Hal Binasının ve köy garajının yanı sıra caminin de içerisinde yeraldığı yaklaşık 33.5 dönüm alanı, Malatya Belediyesi'nden 52.5 milyon TL (52.5 trilyon lira) bedelle yaklaşık 2 yıl önce satın almıştı.

Geçen yıl hizmete giren Malatya Park Alışveriş Merkezi'ne "istisnai" koşullar sağlandığı iddiasıyla Malatya Belediyesi'yle mahkemelik olan Hollanda orijinli firmanın Malatya'da alışveriş merkezi kurmaktan vazgeçtiğine dair iddialara karşın, hal binası, cami vs. gibi yapılar yıkılan arsaya geçtiğimiz günlerde alışveriş merkezi yapılacağına ilişkin levha asıldı.

Levhada, yatırımcı olarak CORIO şirketinin adı yeralıyor. Malatya Alışveriş ve Yaşam Merkezi adının verildiği anlaşılan projede, 125 bin metrekarelik alanın alışveriş merkezi olacağı, ayrıca hipermarket, elektronik market, sinema, restaurant&cafe, eğlence merkezi ile 1.550 oto kapasiteli oto park bulunacağı belirtiliyor.

Levhadaki maket görüntüsüne göre, bu alışveriş merkezi, daha önce basına yansıyan doğu mimarisi yerine modern mimari tarzda inşa edilecek.
Malatyahaber
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Discussion Starter · #20 · (Edited)


bu otel daha önce 4 yıldızlı altın kaysı oteliydi şu anda 5 yıldızlı otel olarak düzenleniyor. söylentilere göre burayı dedeman işletecekmiş. böylelikle malatyada

hilton - ramada -anemon dan sonra dedemanda olacak :banana:

Not: bu mesajı attığımda seçim yasakları henüz bitmemişti inşallah suç işlemiyorumdur. ancak otel inşaatını en iyi gösteren fotoğraf buydu. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

buda 4 yıldızlı bir otel projesi kaba inşaatı bitmişti. bir yıldır duraksamıştı. şimdi yeniden başladılar.
 
1 - 20 of 67 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top