SkyscraperCity banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Maltepe is a district in the suburbs of Istanbul, Turkey between Kadıköy and Kartal on the Marmara sea. Its neighbours are Kadıköy to the west and Kartal to the east. Maltepe used to border Ümraniye from the northwest between 1992 and 2004. However, the Yeni Çamlıca quarter changed to Ümraniye in 1994 and the Ferhatpaşa quarter passed to Samandıra where bounded to Kartal district in 2004. Ferhatpaşa's secession led to ending of neighbourhood between Maltepe and Ümraniye.

by sunumer-flickr.com

·
Registered
1,833 Posts
Bir de su sari-beyaz bordur tasi takintimizi asabilsek ve de yollarimiza serit ceksek ne guzel olacak.. Guzelim mekanlara 3. dunya ulkesi goruntusu veriyor bu zihniyet... Bir gun belediye baskani olursam ilk is trafik seridi cizdirip bordur tasi boyamayi kaldirmak olacak.. Umarim benim belediye baskani olmamagerek kalmadan halledilir..:D

·
Registered
1,606 Posts
asli yollara şerit çekmiyorlar çünkü şeritler Türkiyede bir işe yaramıyor, bide kaldırımların kenarlarını kaldırım olduğu belli olsun diye sarı-beyaz boyuyolar, aksi takdirde kaldırım olduklarını anlaman imkansız:D

·
Registered
1,095 Posts
Evet, dolguydu, resimdekiler de ufak bir bölümü, daha tamamı açılmamış, ben beğendim, otopark bölümü filan da gözüktüğü kadarıyla son derece geniş, sahile gidecekler için park sorunu da ortadan kalkmış oluyor, mis gibi işte, eleştirilecek birşey yok. Başka bir park projesi daha varmış sanırım Maltepe'de, bu sefer dolgu da değil, tebrikler.

·
Registered
125 Posts
denizi o kadar doldurup yapa yapa bunu mu yapmışlar? insan bi yarışma filan açar. 90'larda yarışmayla yapılmış altınparka bak bi de buraya bak.

·
Registered
2,387 Posts
Yürütürken biriken hafriyat coktu, yer bulamadik size park yapcaz diye bisey uydurduk....atiklarin üstüne biraz cim, fidan koyduk ohhhhh mis gibi. daha ne istesinler?

Sehir icindeki afet alanlarinida imara actik-sikayet edemezler artik. Depremde gelsin burada toplansinlar-cökme yapmazsa tabii

1 - 18 of 18 Posts