Skyscraper City Forum banner
1 - 9 of 9 Posts

·
Senior Member
1,533 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Trochę faktów:

Manchester - miasto w zachodniej Anglii, na obszarze metropolitalnym Wielki Manchester (Greater Manchester).

Manchester jest położony u podnóża Gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych Anglii. Ważne centrum życia kulturalnego i naukowego. Po Londynie Manchester jest drugim co do wielkości centrum handlowym Wielkiej Brytanii.

Liczba mieszkańców: 449 tys.; zespół miejski (pokrywający się z obszarem Wielkiego Manchesteru i obejmujący m.in. m.: Stockport, Oldham, Rochdale, Bury, Salford, Bolton) liczy 2,5 mln mieszkańców (2004), w tym ok. 1,2 mln pracujących; ponad 2 mln mieszkańców żyje w promieniu 10 mil (16 km) od centrum miasta, ponad 5 mln w promieniu 30 mil (48 km).

Od siebie dodam ze miasto zrobiło na mnie piorunujące wrazenie ale do rzeczy ...

Pierwszy kontakt z ulicami Manchesteru

Na przeciw wejścia na Manchester Piccadilly train station

Budynek przyległy do dworca....

sporych rozmiarów wyswietlacz reklamowy

.... i samo główne wejście.

Metrolink czyli szybki srodek komunikacji po całej aglomeracji (zarymowałem :))

fragment Manchester Piccadilly train station z innej perspektywy

zoom

jestesmy w poblizu Oxford Road station

... i samo Oxford Road

Idac wzdloz Oxford Road mijamy kampus Manchester Metropolitan University...

... Manchester Aquatics Centre...

przechodząc obok bardzo zalatuje chlorem :D

... i dochodzimy do University of Manchester

Mniej wiecej na przeciw znajduje się katedra

W tym miejscu zawracamy i wracamy z powrotem w kierunku centrum. Po drodze ...

cdn

·
Kamil00
1,160 Posts
Widzę że dosyć daleko uciekłeś od Ełku ! No ładnie. Do Manchesteru ... Hmm... Tylko pozazdrościć ;) A tak na serio to co cię sprowadza w tamte strony ? Szkoła (Praca :D) czy może wakacje :D:D ?

P.S. Czekam na więcej fotek :)

·
Senior Member
1,533 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Part II

Piccadilly Gardens czyli moim zdaniem najfajniejszy kawałek miasta

Po prawej widac fragment wspolnej stacji dla autobusow i metrolinku. Stad wyruszamy do Trafford...

... zeby po kilku minutach jazdy i przejsciu pieszo kilkuset metrow zobaczyc Old Trafford :D

Wracając na stacje metrolinku mamy taki widok na Beetham Tower - najwyzszy budynek Anglii poda Londynem.

Mijamy takze budynki mieszkalne ...

... i biurowe (chyba) :D

Szwedajac sie po centrum Manchesteru rzuca sie w oczy budynek biblioteki miejskiej

oraz ladny budynek na przeciw biblioteki

Ciekawie prezentuje sie rowniez ratusz miejski (tutaj widziany od ... ehkm tyłu) ;)

... oraz od frontu

Przed ratuszem znajduje sie charakterystyczny pomnik (niestety nie wiem kogo)

cdn

·
Senior Member
1,533 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Part III

Bedac w Manchesterze nie mozna ominąć Manchester Wheel

Wiec podchodzimy blizej

Nie moglem odmowic sobie tej przyjemnosci ... niestety słonce swiecilo bardzo ostro wiec refleksow nie uniknalem :|

Kilka przypadkowych strzałów z centrum ...

Bardzo podoba mi sie kolor tej elewacji

China Town :D

Wieza bardzo podobna do tej z dworca w Gdansku ;)

KONIEC :)

·
Senior Member
1,533 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Widzę że dosyć daleko uciekłeś od Ełku ! No ładnie. Do Manchesteru ... Hmm... Tylko pozazdrościć ;) A tak na serio to co cię sprowadza w tamte strony ? Szkoła (Praca :D) czy może wakacje :D:D ?

P.S. Czekam na więcej fotek :)
Jak narazie byłem krotko zrobic rekonesans a jak sie dalej rozwinie sytuacja zobaczymy ...

·
Miszcz Ortografi
2,923 Posts
Fajnie wyglada, przypomina mi Birmingham ... angielskie miasta maja swoj typowy klimat.

Slyszalem ze ladne srodmiescie Machester "zawdziecza" bombie IRA, ktora zmusila ich do kompleksowej przebudowy centrum.

Pzdr.

1 - 9 of 9 Posts