Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 73 Posts

·
Moderator
Joined
·
30,712 Posts
sitede yazdığına göre Miray inşaat yaptırmış,
sanırım Mistralinkiler.

başlık olarak da "Ege Perla ve Mistral Tower Sahil Şeridi ve Melez Deresi" demişler.

Umarım yapılır.
 

·
Registered
Joined
·
2,268 Posts
Süper! Zaten haberlerde çıkmıştı İŞ GYO yetkilisi o dereyi Mistral ile birlikte düzenleyeceğiz demişti. Milyon dolarlık yatırım yapıyorlar peyzaja önem vermemeleri aptallık olurdu zaten.
 

·
of life
Joined
·
4,406 Posts
Son resimlede rodkar binalari dikkatimi cekti. Bunlar da kalksa yerine tek bir kule gelse cevresi de yeslllendirilse, nehir ve deniz tarafina dogru guzel bir iki kafe, bar, restoran vs. yapilsa guzel, keyifli bir ortam olurdu. Gerci karsida adliye var, davalik tipler o kafelerde toplanir, olay cikarir amk, bide bu var
 

·
Registered
Joined
·
1,491 Posts
İzmir yapacağı bu sıçramalar ile ileriye dönük çok büyük değerler kazandıracaktır. Hele ki Manda Çayının bu denle düzenlenebileceği aklımın ucundan geçmezdi ki bu daha başlangıç... Acaba şu projeler btince nasıl olacak :)
 

·
Registered
Joined
·
1,491 Posts


İZMİR/STAR
Manda Çayı üzerine yapılan 12 metre genişliğindeki köprü bölgedeki trafik yoğunluğunu da önemli ölçüde azaltacak. Nisan ayında projelendirilip hızlı bir şekilde inşaatına başlanan köprü kısa sürede tamamlanacak. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,”Hedefimiz, önümüzdeki 5 yıl içinde Bornova'nın ulaşım problemini çözmek. Bunun için hızlı bir şekilde projeler üretip hayata geçiriyoruz” dedi

Bornova Belediyesi Çamdibi, Altındağ, Yeşilova Bölgelerindeki trafik akışını yeni geçiş noktaları yaratarak rahatlatıyor. Hem 2. Sanayi Sitesi, Kimyacılar Sitesi'nden hem de Ağaçlı Yolu kullanarak ilçe merkezinden gelen araçların, sorunsuz bir şekilde Çamdibi Bölgesi'ne geçişini sağlamak için yapımına başlanan köprü tamamlanma aşamasına geldi.

Manda Çayı üzerine yapılan köprü, Abdi İpekçi Caddesi ile Yıldırım Beyazıt Caddesi ile Ağaçlı Yol'dan gelen 364 sokağı birbirine bağlayacak. Dere kesitini daraltmayacak şekilde planlanarak yapılan 12 metre genişliğindeki köprü bölgedeki trafik karmaşasına son verecek. Nisan ayında projelendirilip inşaatına hemen başlanan Köprü'nün yapımı hızlı bir şekilde ilerledi. Köprü, önümüzdeki aylarda hizmete sunulacak.

BORNOVA'NIN TRAFIK PROBLEMI ÇÖZÜLECEK
Yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kısa bir süre önce köprüyü projelendirip temelini attıklarını söyledi. Çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Atila, “Bu köprü Çamdibi ile Bornova'yı birleştiren bir geçiş olacak. Çamdibi ve Altındağ ile ilçe merkezi bütünleşecek. Ulaşım bizim için çok önemli. Köprünün yapımıyla birlikte etrafındaki park ve kaldırım düzenlemesini de tamamlayıp, bölgenin cazibesini arttıracağız” dedi.

Önümüzdeki 5 yılda Bornova'nın ulaşım problemini çözmeyi hedeflediklerini belirten Atila, “Bunun için hızlı bir şekilde projeler üretip hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'nin Topçu Tugayı'na bağlanması, Altındağ'daki uçan yol gibi yeni ulaşım akslarını açtığımızda Bornovamızda trafik anlamında ciddi bir rahatlama olacak” diye konuştu.
 

·
Moderator
Joined
·
30,712 Posts
aslında çok alakasız bu projeyle,
yukarıdaki haber sırf ulaşım odaklı.
 

·
Registered
Joined
·
1,491 Posts
Manda Çayını etkileyecek bi proje elbette. yani ulaşım açısından daha çok ben de bu haberi yerleştirmeden önce teredütte kalmadım değil :)
 
1 - 20 of 73 Posts
Top