SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 20 Posts

·
.......
Joined
·
7,789 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Projekti qe do e shnderroje Portin e Durresit ne destinacion turistik.


1082722

1082735

1082736

1082738

1082739

1082740

1082742
 

·
Registered
Joined
·
788 Posts

·
Registered
Joined
·
751 Posts
Hoteli i parë i IHG në Shqipëri do të jetë në marinën e Durrësit. Me këtë hotel zyrtarisht do të kemi prezencë në territorin tonë nga të tre grupet kryesore hoteliere në botë: Hilton, Marriott dhe IHG.

Crowne Plaza Durrës, Albania
IHG Hotels & Resorts To Debut In Albania With Crowne Plaza Durrës, Albania
Scheduled for 2024 – 140 Rooms

IHG® Hotels & Resorts (IHG®), one of the world's leading hotel companies, has today announced the signing of Crowne Plaza Durrës, Albania. This franchised agreement with Mediterranean Investment Group will be a country debut for IHG Hotels & Resorts and the Crowne Plaza brand.

Expected to open in 2024, Crowne Plaza Durrës will offer 140 guest rooms, as well as a restaurant, bar and lounge, meeting room facilities and a wellness area including a spa, fitness centre and indoor swimming pool. Located in the centre of this coastal city, the hotel will form part of Durrës' new waterfront investment project, which promises to transform the area into a prime leisure destination. It will include a new cruise terminal, marina, green spaces and cycle routes. With more than 400 hotels around the world, Crowne Plaza's global scale, purposeful design, refined meetings & events, and inspiring restaurant and bar concepts make it a great fit for Albania, which is seeing increased demand from both investors and visitors as a destination for both leisure and corporate travel.
1949478
 

·
Registered
Joined
·
781 Posts
Filluan pislliqet tani. Ja kur te filloje te marri borxh ne bankat shqiptare me garantor shtetin ajo kompania, njesoj sic ka bere ne Serbi.
Mos u shqeteso.
E para, asgje nuk ka ndryshuar dhe as ka filluar tani.
Psh, i njejti "lajm" eshte publikuar ne korrik:

E vetmja gje qe te "cudit" me ata qe shkruajne neper portale eshte deduktimi qe Alabari po perdor leket nga xhepi i vogel dhe jo ai kryesori.
 

·
Registered
Joined
·
788 Posts
Mos u shqeteso.
E para, asgje nuk ka ndryshuar dhe as ka filluar tani.
Psh, i njejti "lajm" eshte publikuar ne korrik:

E vetmja gje qe te "cudit" me ata qe shkruajne neper portale eshte deduktimi qe Alabari po perdor leket nga xhepi i vogel dhe jo ai kryesori.
Nje korrigjim, jo nga xhepi i vogel por nga kompani offshore. Aty ka probleme. E dime te gjithe si jane bere gjerat ketu me kompani offshore.
Nejse nuk e kam problemin aty me shume te menyra si do i marr fondet investitori. Shpresoj shume qe mos ta beje njesoj sic beri ne Serbi, po realisht te sjelli ndonje investim te huaj ketej.
 

·
Registered
Joined
·
20,167 Posts
Po e hedh ketu pasi e postova pa dashje ne temen tjeter.

Kontrata për portin e Durrësit s’është firmosuar akoma, thotë ministrja

 

·
Registered
Joined
·
23,536 Posts
1 - 20 of 20 Posts
Top