SkyscraperCity banner
1 - 20 of 340 Posts

·
Registered
Patrz, bocian!
1,428 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Od kilku lat możemy zaobserwować ogromny rozwój tej dziedziny. Miasta i regiony promują się na potęgę. Agencje od kreacji i strategii oraz Wydziały Promocji/Marketingów szaleją.

Zainspirował mnie dzisiejszy spacer Aleją Powstania Warszawskiego w Krakowie:

to jest 1 ulica :banana:

Zapraszam do ogólnej dyskusji w temacie.

·
little idiot
4,096 Posts
Od kilku lat możemy zaobserwować ogromny rozwój tej dziedziny. Miasta i regiony promują się na potęgę. Agencje od kreacji i strategii oraz Wydziały Promocji/Marketingów szaleją.

Zainspirował mnie dzisiejszy spacer Aleją Powstania Warszawskiego w Krakowie:

to jest 1 ulica :banana:

Zapraszam do ogólnej dyskusji w temacie.
haha, niezła seria.
dodam jedno, które zrobiłem w edynburgu w długi weekend w zeszłym roku i które bardzo lubie ;)

·
Registered
1,726 Posts
Na mnie ostatnio bardzo pozytywne wrazenie zrobily [omawiane juz w tym dziale] billboardy promujace Szczecin.
Swietne moim zdaniem haslo: 'Studiuj na Zachodzie'. Gdybym mial teraz wybierac uczelnie wyzsza, to po zobaczeniu takiego plakatu, pewnie bym sie Szczecinem zainteresowal, a to juz przeciez duzo...

·
Registered
15,878 Posts
Ja mam takie wrażenie, że bilbordy już nie działają i ci, którzy dopiero teraz na nie się decydują nic na tym nie zyskają. W promocji zyskuje się tylko robiąc rzeczy nieszablonowe, nowe, zaskakujące.
Większość tych bilbordów nie niesie za sobą jakiegokolwiek przekazu, ot Miasto i jakieś mniej lub bardziej mądre hasło, które pasowałoby zarówno do Wrocławia, Poznania, Warszawy czy Łodzi. No i co z tego? W natłoku nie zapamiętam nawet przy jakim mieście było jakie hasło.
Z lepszych to: Gdańsk-morze możliwości, Gdynia-otwarte miasto otwartych ludzi, akcja Poznania z życzeniami na święta, połączenie lotnicze Łódź-Tel Awiw " Z ziemi obiecanej do z. świętej".

·
keep jaywalking
6,492 Posts
Twierdzenie, że bilbord jest nieskuteczną formą reklamy to trochę jak negowanie reklam telewizyjnych. Niby większość ich nie lubi, a siła ich oddziaływania jest wielka. Nawet jeśli nie skupiamy się na bilbordzie to jego obraz zostaje gdzieś w podświadomości. Jednak zgadzam się, że relatywna innowacyjność w reklamie ma większą siłę rażenia, dlatego skuteczna promocja powinna opierać się na wielu płaszczyznach.

·
Registered
Patrz, bocian!
1,428 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^
Dokładnie, klnę na reklamy papieru toaletowego w TV ale jak idę do sklepu ręka sięga po ten jeden... :)

Z drugiej jednak strony przykłady, które zapostowałem są dowodem, że powieszenie billboardu już nie wystarczy.

·
keep jaywalking
6,492 Posts
Kto słyszał o akcji "Poznań za pół ceny"? Dzisiaj ostatni dzień w Poznaniu w hotelach, restauracjach, muzeach ceny są obniżone o 50%. Mówili o tym w Faktach na TVN i Kurierze na TVP Info, były bilbordy w Polsce. Jaki jest oddźwięk akcji Waszym zdaniem?

·
keep jaywalking
6,492 Posts
1 raz słysze.We Wrocławiu nie widziałem żadnego bilborda nt tej akcji.
W sumie to informacje były chyba we wszytskich ważniejszych portalach internetowych, stacjach radiowych, w Polsce rozwieszono 80 bilbordów... Wystarczy wpisać w Google hasło "Poznań za pół ceny" i wyskoczy kilkdziesiąt stron różnych mediów informujących o akcji, więc jej oddźwięk powinien być duży. Póki co mam tylko Twoją odpowiedź, a akcja trwa jeszcze dzisiaj, więc wstrzymam się z jej oceną i poczytam po weekendzie "recenzje" akcji w różnych, przede wszystkim ogólnopolskich źródłach.

Gdyby ktoś się chciał jeszcze skusić na Poznań "za pół ceny": http://www.poznan.pl/mim/public/pub...=list&id=10806&ch=10807&instance=1017&lang=pl

·
Registered
2,388 Posts
^ W jakim mieście zostały wykonane zdjęcia?
Nie mam pojęcia, bo generalnie ta akcja była w całej Polsce w największych miastach.

Na mnie robi wrażenie ten bilbord:

·
Healesville Sanctuary
1,734 Posts
Fajny thread, sam chciałem taki założyc widząc te wszystkie billboardy. Mi osobiście sie najbardziej podobają te z reklamą Muzeum Sztuki w Łodzi i te gdzie cał ą powierzchnię zajmują nazwy róznych koncertów i wydarzen w poznaniu i podpis "Poznaniacy. Zapraszamy"

·
górnośląski regionalista
232 Posts

·
cyber-barok
2,090 Posts
Fajny thread, sam chciałem taki założyc widząc te wszystkie billboardy. Mi osobiście sie najbardziej podobają te z reklamą Muzeum Sztuki w Łodzi i te gdzie cał ą powierzchnię zajmują nazwy róznych koncertów i wydarzen w poznaniu i podpis "Poznaniacy. Zapraszamy"
Tego poznańskiego nie widziałem. Ma ktoś może jakieś zdjęcia?

·
Registered
1,726 Posts

info z www.torun.pl
Toruń od A do Ż, praktyczny przewodnik po mieście, test toruńczyka, Toruń TOP 10 - to niektóre elementy Raportu TORUŃ, publikowanego od 26 maja 2008 r. w jednym z najpopularniejszych polskich portali internetowych: onet.pl.

Termin wyboru emisji raportu nie jest przypadkowy. Prezentacja, odbywająca się pod hasłem Cosmopolis Toruń, ma charakter turystyczny - zachęca do odwiedzenia miasta - stąd także wybór serwisu Podróże, w którym zostały zamieszczone materiały.

Zaglądając do raportu internauci mogą „dotknąć” toruńskiego gotyku, przejść się po mieście śladami Kopernika, zatęsknić za smakiem toruńskich pierników, poczuć atmosferę miasta o każdej z czterech pór roku. Są tu też informacje dotyczące starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, o zaletach studiowania w mieście Kopernika, o wysokich obrotach toruńskich inwestycji. Można także poznać miasto od A do Ż - czyli od anioła po żaby.

Każdy, kto odwiedzi strony raportu, będzie mógł „przetestować się na Toruń”, czyli sprawdzić swoją znajomość - rzeczywistą lub intuicyjną - spraw związanych z naszym miastem.

Materiały do prezentacji zostały przygotowane w Wydziale Informacji, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. Istotnym elementem współpracy miasta z portalem onet.pl jest promocja raportu prowadzona w ramach całego serwisu. Przez najbliższe dni na stronach onetu będzie można natrafić na banery, toplayery i linki odsyłające do Raportu Toruń. Wśród nich jest także taki, w którym internauci, wbrew temu co głosił Mikołaj Kopernik, mogą wstrzymać Ziemię i ruszyć Słońce - na szczęście tylko na chwilę...
Link do podstrony Raportu Torun na onet.pl

1 - 20 of 340 Posts