SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 648 Posts

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam w moim pierwszym wątku zagranicznym. Dzisiaj rano wróciłem z Maroka, gdzie spędziłem 8 dni. Objechaliśmy kilkanaście mniejszych i większych miejscowości. Sporo zdjęć niestety z okna autobusu, ale co zrobić jak był taki dzień, że trzeba było pokonać prawie 500 km częściowo po krętych górskich drogach. Na forum nie ma zbyt dużo wątków o Maroku, a jak są to zazwyczaj zdjęcia już nie działają, więc mam nadzieję wybaczycie mi trochę zdjęć zza szyby autobusu i spore ilości zdjęć ;)

Będę się starał wrzucać zdjęcia kolejno, poniżej znajduje się mapka przejazdu, a pod mapką w przyszłości znajdzie się spis treści w którym będę umieszczał tylko te większe miasta.


Mam nadzieję, że wątek chociaż trochę się spodoba. Inszallah, jak to mówią w Maroku :)


Spis treści:
- Agadir cz. I
- Casablanca
- El-Jadida
- Fez
- Ifrane
- Marrakesz
- Meknes
- Rabat
- Volubilis
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Po małej zapowiedzi czas na jazdę od początku :)
9. Startujemy w nocy z 9 na 10 czerwca w Gdańsku


10. Cisza, nudy


11. Zakupy w bezcłowym zrobione, więc czekamy na samolot


12. Po ponad 4 godzinach lotu widać już kraj w którym zaraz będziemy lądować
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Postaram się opisywać, ale chętnie odpowiem na wszystkie pytania ;)

Lot był o 5 rano. Zdjęcia były robione jeszcze przed 4 rano, wchodziłem jako jeden z pierwszych z tego lotu, a ci którzy weszli przede mną gdzieś się rozeszli i dlatego takie pustki. Do kolejnych lotów było jeszcze sporo czasu (ponad 2h, a chyba tyle czasu przed lotem można rozpocząć się odprawiać).
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #9 ·
13. Zbliżamy się do Agadiru


14. Lotnisko w Agadirze, niestety nie było czasu i możliwości* na robienie zdjęć z zewnątrz, więc szybka fotka z ruszającego autobusu


15. Kozy, wszędzie kozy i to przy drodze szybkiego ruchu, wtedy jeszcze mnie to dziwiło


16. Dotarliśmy do hotelu. Z zewnątrz wygląda ładnie, w hotelu było czysto, ale... hotel jest stary i ma skomplikowaną budowę ;)


*Najważniejsza zasada obowiązująca w Maroku - zakaz fotografowania policji, króla, budynków należących do króla i wojska! Podobno bywa nieprzyjemnie, ale mi tylko raz policjanci pogrozili palcem ;)
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Wypalacz właściwie wszystko wyjaśnił. Tylko coś doprecyzuję - wchodzi tam 20 tys. mężczyzn i 5 tys. kobiet. Kobiety wjeżdżają schodami ruchomymi na piętro (po lewej i prawej stronie w połowie filarów widać to piętro). Niewierni mogą wchodzić tylko w niektóre miejsca, miejsca gdzie nie można są odgrodzone.
Wejście kosztuje około 12 Euro. Można wejść po godzinie 9 rano (byliśmy pierwszą grupą) i tylko kiedy muzułmanie się nie modlą (5 razy dziennie mają modlitwy).
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #14 ·
17. Wychodząc z pokoju miałem takie widoczki


18. Okno pokoju. Jedyny hotel w jakim byłem, gdzie nie było klimatyzacji


19. Gdzieś w labiryncie hotelowym - w hotelu było 7 sektorów, w każdym kilkanaście/kilkadziesiąt pokoi, były jakieś znaki jak dotrzeć, ale niezbyt dokładnie i tylko do niektórych pokoi. Bagażowy miał takie tempo, że się pogubiliśmy, początki w hotelu były trudne :)


20. Czas na zakupy, bo noga w sportowych butach się gotowała. Udało mi się wytargować laczki skórzane za około 36 złotych, znajdźcie w Polsce takie za mniej niż 100 złotych ;)
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
To może wyjaśnię pierwszą część tytułu. "Szysko zadarmo", "zadarmo", "pacz", "dzień dobry", "kocham cie", "spoko maroko". Mieszkańcy Maroka łatwo uczą się polskich zwrotów, do tego są strasznie nachalni (to raczej taka cecha mieszkańców tych rejonów świata). Nie przejdziesz ulicami, żeby nie zostać zaczepionym po polsku, szczególnie w Agadirze. Co się dziwić, skoro tego samego dnia wylądowały jeszcze 4 polskie samoloty ;)

21.


22. Część sklepów działa w systemie 10-13, 16-20, a cała reszta jak się sprzedawcom chce, generalnie niezbyt są przywiązani do czasu, mają czas na wszystko


23.


24. Koty, wszędzie koty
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #16 ·
25. Hotel naprzeciwko naszego hotelu


26. Pod arkadami


27. Czas na spacer nad ocean, niebieski samochód dostawczy zaparkował na wjeździe na rondo i na przejściu dla pieszych, normalka ;)


28. Rondo z fontanną
 

·
Moderator
Joined
·
23,562 Posts
"Szysko zadarmo", "zadarmo", "pacz", "dzień dobry", "kocham cie", "spoko maroko". Mieszkańcy Maroka łatwo uczą się polskich zwrotów, do tego są strasznie nachalni
Trzeba było brać, jak dawali "zadarmo" :lol:


a cała reszta jak się sprzedawcą chce
sprzedawcOM ;)
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #18 ·

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
24,644 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Trochę się strona robi przydługa :(

29. Dotarliśmy nad ocean


30. Policja i toaleta wybudowana w tym samym stylu


31. Murzyn sprzedaje okulary Prada, zegarki Ferrari lub telefony iPhone, oczywiście wszystko to podróbka :)


32. Mur oddzielający promenadę od plaży
 
1 - 20 of 648 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top