SkyscraperCity banner

1 - 20 of 256 Posts

·
Registered
Joined
·
562 Posts
استادیوم های میانرود و امام رضای مشهد را برای مسابقات فوتبال نساختند بلکه این ورزشگاه ها بیشتر برای برگذاری کورسهای بهاره و پائیزی اسب دوانی و ارابه رانیست.
 

·
Persian sea
Joined
·
199 Posts
استادیوم های میانرود و امام رضای مشهد را برای مسابقات فوتبال نساختند بلکه این ورزشگاه ها بیشتر برای برگذاری کورسهای بهاره و پائیزی اسب دوانی و ارابه رانیست.
واقعا؟؟؟؟خدا کنه صحت داشته باشه،به نظر من اصلا نباید برای ورزشی خرج کنن که یه عده بی غیرت توشن،ماسقات اسبدوانی به ویژه ارابه رانی خیلی هم هیجان انگیزه،به خصوص اسب دوانی هم که مدال خیزه تو الپیمک های جهانیو اسیایی
 

·
Registered
Joined
·
562 Posts
وسط فوتبال کنار زمین دومیدانی کنار دومیدانی اسب دوانی یا ارابه رانی تماشاگران هم بیخیال دوربین بیارن با خودشون
 

·
Registered
Joined
·
416 Posts
Emam Reza Stadium Roof U/C

این روزها که تب استادیوم سازی و مدرنیزه شدن ورزشگاه ها در بین کشور های برگزیده مسابقات جام ملت های آسیا 2019 داغ شده است ، شاید بتوان گفت اصلی ترین رقیب ایران برای گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا 2019، امارات می باشد. هرچند که این کشور هم دو سه سالی است که موضوع ساخت ورزشگاه های مدرن و استاندارد و تجهیز کردن استادیوم های قدیمی خود را در دستور کار قرار داده و باتوجه به اینکه قطر در سال 2022 میزبان جام جهانی فوتبال است به طبع باید این موضوع را جدی تر دنبال کنند.

کشور ایران سابقه میزبانی دو دوره از جام ملت های آسیا در سال های 1968 و 1976 و سه دوره قهرمانی پی در پی در سال های 1968 و 1972 و 1976 عنوان پرافتخارترین تیم قاره کهن را به خود اختصاص داده است.

اما اکنون فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به دنبال گرفتن میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا 2019 پس 43 سال است که البته موضوع ساخت استادیوم های مدرن و مجهز با فراز و نشیب هایی دنبال می شود.

شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و کرمان گزینه*های ایران برای میزبانی جام ملت*ها هستند. شهر یزد هم مورد نظر فدراسیون بود اما به*خاطر اینکه امکان دارد از نظر هتل امکانات خوبی نداشته باشد، به فیفا معرفی نشد. در تهران 2 ورزشگاه آزادی و تختی را به این هیئت بازرسی فیفا اعلام کردند و در واقع 6 شهر و 7 ورزشگاه داشته باشیم.

یکی از ورزشگاه هایی که از سوی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، جهت برگزاری بازی های آسیایی در صورت کسب امتیاز میزبانی ایران، به فیفا اعلام شد؛ استادیوم سرپوشیده امام رضا(ع) مشهد بود که پس از بازدید بازرسان فیفا در اردیبهشت ماه 1393، این ورزشگاه را در رده استادیوم های +A اعلام کردند.

خوشبختانه مراحل مسقف کردن این استادیوم با سرعت خوبی درحال اجراست که در ادامه میتوانید گزارش تصویری از پیشرفت پروژه را مشاهده کنید.


 

·
Registered
Joined
·
14,924 Posts
Discussion Starter · #11 ·
wow its starting to look great
looks like something from league 1 (france)
reminds me a bit of bordeaux's stadium, or perhaps the mercedes benz arena in stuttgart, or the awd arena :D

very professional and modern looking
i hope this brings back siahpooshan (aboomoslem) and khorasani football in general

imagine it when its done, it will modernize the whole area
 

·
Registered
Joined
·
416 Posts
^^
Actually the roof design is by a French company. But for the obvious reasons they keep it low profile.
I wonder the kind of seats they are going to install. Hopefully they won't use the common cheep ugly plastic ones and use the far better folding types used in modern stadiums. That would be the first in Iran and it would really look good.
 

·
Registered
Joined
·
770 Posts
Emam Reza is my favourite stadium in Iran, once its done it will have an amazing atmosphere with the seats close to the pitch and the large roof.
 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
معاون ورزشی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی با اشاره به امکانات موجود در حاشیه استادیوم امام رضا(ع) اظهار داشت: 10 سالن مجهز این استادیوم که در زیر سکوهای آن ساخته شده اند در حال حاضر فعال هستند و خدمات ویژه ای را به ورزشکاران ارایه می دهند از جمله آنها سالن های تخصصی بدنسازی است که در دو بخش راه اندازی شده است و با صرف هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد تومان بهترین تجهیزات روز وززش دنیا در آنها گنجانده شده است.

وی پیش بینی کرد با روند رو به رشدی که ساخت استادیوم امام رضا(ع) دارد این استادیوم تا میلاد حضرت رضا(ع) به بهره برداری برسد
یعنی چهارم شهریور 1394.
 
1 - 20 of 256 Posts
Top