SkyscraperCity banner
1 - 11 of 11 Posts

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
Discussion Starter · #1 ·
این پروژه ی بزرگ در ۲۰ طبقه(۱۷ طبقه - همکف و ۳ طبقه درزیر زمین) با معماری بی نظیر و منحصر به فرد و با پیشرفت فیزیکی ۶۸درصدی در یکی از بهترین مناطق دومین کلانشهر ایران در حال ساخت می باشد.July 2010
http://ups.night-skin.com/uploads/89-7/1370841519.jpg
این پروژه در یکی از بهترین مناطق غرب شهر مشهد (تقاطع خیابان راهنمایی وسلمان فارسی ) در زمینی چهار ممر قرار گرفته است ،واز ظرفیت های مناسب شهری بهره می برد.
این ظرفیت ها به طور خلاصه به این شرح است:
1- مسیر تجاری وپر آمد وشد سه راه راهنمایی تا میدان فردوسی

2- همجواری باپارک خطی قره خان که باتوجه ویژه شهرداری تبدیل به فضای مناسب برای حضور شهروندان گردیده است.
3- تعریض پیاده رووافزایش حضور مراجعین وعابرین در خیابان راهنمایی که به جرأت می توان گفت از اولین تجربیات تعریض پیاده رو وکاهش سطح سواره رو می باشد.
4- افزایش رفت وآمد وایجاد تقاضا بر ظرفیت برای فعالیت های تجاری – اقتصادی در خیابان سلمان فارسی

برج سلمان در زمینی به مساحت 10300 متر مربع وبازیر بنای 63000 متر مربع ودر هجده طبقه در حال ساخت می باشد که طبقات (منفی یک ،همکف ،اول ،دوم ) مختص فضاهای تجاری ودفاتر اداری آن در هشت طبقه از برج گرفته اند.
واحدهای تجاری

270واحد تجاری برج سلمان در طبقات منفی یک – همکف – اول ودوم قرار گرفته اند . تنوع ابعاد و مساحت واحد ها ونیز موقعیت های قرارگیری آن ها به گونه ای است که مشاغل مختلف را برآورده می سازد .به منظور پیشگیری از اختلاط مشاغل ناسازگار وبرای افزایش بهره وری هر طبقه اختصاص به مشاغل خاصی دارد لذا طبقه منفی یک برای طلا ، جواهر ، زیورآلات –طبقه همکف کیف ، کفش ، پوشاک – طبقه اول لوازم خانگی – طبقه دوم موبایل ، کامپیوتر می باشد .

طبقات تجاری دارای راهرو های عریض وچشم انداز مشرف به وید مرکزی – دارای تنوع در آرایش ومعماری بدنه – مجهز به 18 دستگاه آسانسور( اعم از نفر بر – حمل بار – حمل خودرو ) – پله های برقی – سیستم های مدرن اعلام واطفاء حریق – دوربین های مدار بسته وسیستم های پیشرفته حرارتی وبرودتی می باشد .

واحدهای اداری

80 واحدهای اداری در مساحت های متنوع ( 29 متر تا 127 متر ) در طبقات چهارم تا یازدهم قرار دارند . این واحدها از معماری برجسته ای برخوردار بوده وعمدتاً پارتیشن بندی داخلی آن ها بصورت اپن آفیس است . در طراحی تعدادی از واحدها بهره برداری 2 مدیریتی از یک واحد پیش بینی شده است . آپارتمان های اداری مجهز به کلیه امکانات لازم می باشند برای دسترسی به طبقات اداری دسترسی های متعددی پیش بینی شده ومسیر عبور آن ها در مواقع مورد نیاز می تواند مستقل از طبقات تجاری برج می باشد.

رستوران ها

مجموعه رستوران های ملل همراه با تالارهای پذیرایی وفضای تابستانی در طبقه سوم ومشرف به وید مرکزی پیش بینی شده است . این مجموعه باآشپزخانه ای چند ملیتی جهت ارائه انواع غذاهای بین المللی برای حدود 400 نفر در مجاورت پارکینگ طبقه سوم قرار گرفته وبه آن دسترسی دارد . علاوه بر آن نیز دسترسی های متعددی هم از داخل طبقات تجاری وهم بصورت مستقل ( به خیابان های مجاور ) پیش بینی شده است .رستوران چشم انداز با ظرفیت 150 نفر در طبقه دوازدهم برج قرار گرفته است ودر طبقه سیزدهم نیز کافی شاپ وتراس متصل به آن بر فراز برج قرار گرفته است .

پارکینگ ها

با توجه به وضعیت خیابان های اطراف برج سلمان ، ضروری ترین موضوع حل مشکل پارکینگ می باشد . ما برای حل این موضوع از ابتدا تدابیر لازم را اتخاذ کرده ایم وبه این جهت 5 طبقه را با مساحتی معادل 18300 متر مربع ( سرپوشیده ورو باز) به پارکینگ اختصاص داده ایم . مجموعه ظرفیت پارکینگ ها ی سلمان 520 عدد خودرو می باشد . به این ترتیب خریداران واحدها نه تنها دغدغه ای جهت پارک خودرو خویش را ندارند بلکه ظرفیتی از پارکینگ ها در اختیار مشتریان هم قرار خواهد گرفت .

انبار ها

به منظور رفع نیاز واحدهای تجاری 170 باب انباری در مساحت های مختلف ودر طبقات منفی یک ودو وسه پیش بینی شده است .

مسجد و پنت هاس

به منظور اقامه فریضه نماز ونیز برگزاری مراسمات ملی ومذهبی بنای مجلل مسجد در 2 طبقه جهت آقایان وبانوان ( اعم از غرفه داران ومراجعین ) وبا پیش بینی وضوخانه وسرویس های اختصاصی وسایر امکانات مورد نیاز طراحی شده است .همچنین در طبقه اخر این پروژه چند واحد پنت هاس ساخته می شود.

پروژه از نما ومعماری ویژه ای برخوردار بوده ودارای مدرن ترین سیستم های حفاظتی ،سرمایشی وگرمایشی ،اطفاء حریق ،پلکان برقی ،آسانسور های نفر بر وآسانسورهای حمل خودرو وحمل بار می باشد.

ورودی اصلی برج از تقاطع خیابان راهنمایی و سلمان فارسی وورودی مستقل اداری از خیابان راهنمایی می باشد.

ضمناً ورودی فرعی از شرق پروژه خیابان بخارایی جهت دسترسی کارکنان وخدمات در نظرگرفته شده است

دو رمپ اتومبیل یکی از خیابان سلمان فارسی ودیگری از خیابان 10 متری به انضمام 2 دستگاه بالا بر اتومبیل جهت خروج وورود وسایط نقلیه تعبیه گردیده است.​
 

·
Registered
Joined
·
416 Posts
I agree. The design is not that elegant and besides, the location is already too congested with traffic. both cross streets are one way and too narrow with horrible traffic at rush hours. Good thing it has a descent size parking.
 
1 - 11 of 11 Posts
Top