Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 29 Posts

·
Ghost Rider
4,268 Posts
Valla ilginç geliyo bana İstanbul ve İzmir dışındaki bi şehrimizde böyle binanın olması.Çok geniş ve büyük.
Bu palmiyeler de çok uzun ha kaç metredir acaba?

·
Registered
9,280 Posts
1983 de başlandı 1987 de bitti tamalandığında türkiyenin en yüksek gökdeleniydi

·
Registered
9,280 Posts
2000 yılına kadar

·
Registered
9,280 Posts
Bu binaya giren oldumu site üyeleri arasında.

·
Registered
1,199 Posts
Ben girdim. :) 40 bilmem kaçıncı katında bir bar var, oraya gitmiştik. 80'lerden kalma, bildiğiniz otel. Şu aralar bol bol Suriye'den gelen Arap turistleri ağırlıyor.

·
Registered
9,280 Posts
Lüks değil mi sunulan hizmet falan nasıldı?

·
Registered
4,571 Posts
Aynı zamanda Mersin'den okul arkadaşımda olan wow'dan Emir'in güzel fotosu. Tabi ben Eski Hal Camii'si yerine yapılan bu garabet mimarisi camiinin neden yapıldığını, çok mu gerekli olduğunu, madem tam şehrin kalbine, gökdelenlerin yanına bir camii yapacaksınız, mimari şaheser bir camii yapmanın çok mu zor olduğunu anlamış değilim. Fotoda görülen vinç de gökdelenin hemen karşısına, caminin de yanına yapılan Adalet Sarayı inşaatının vinci. Galiba 14 katlı olarak yapılıyor Adliye, kat sayısını bulunduğu yerden dolayı biraz daha yüksek tutabilirlerdi bence, en azından gökdelenin yanındaki 23 katlı vergi dairesi kadar olabilirdi.

Uploaded with ImageShack.us

·
Registered
25,957 Posts
Turkiye'de ki camilerin kalitesi, mimarisi degil sayisi onemli ki biz Mimar Sinan, Mehmet Aga gibi mimarlar cikarmis bir milletiz. Ve su an bildiginiz gibi dunyada kisi basina dusen cami sayisinda Turkiye 1 numara olmus. Gecen Amerika'da yayinlanan bir gazetede okudum, hayirli olsun. Bir gunde belki okul'da, hastahanede 1 numara oluruz. :nah smiley'si:

·
Registered
4,571 Posts
Bugünün Sabah gazetesinden bir haber, Sheraton Otel gökdelenin son 20 katını kiralamış, yakında tepede Taksim yazısı yerine Sheraton yazısını göreceğiz demek ki, hem büyük ihtimalle otelin içini de yenileyeceklerdir, bu da sevindirici br durum.

2013 Akdeniz Olimpiyatları'nın Mersin'de yapılacağının açıklanmasın ardından şehre yatırımcılarda arsa talepleri yağmaya başladı. Olimpiyatlar sırasında 6 bini sporcu olmak üzere 10 binin üzerinde kişinin şehre gelecek olması nedeniyle Mersin'deki otel yatırımları hızlandı. Sheraton, 175 metre yüksekliği ile Türkiye'nin ilk gökdelenlerinden biri olarak yapılan 52 katlı Metropol binasının en üst 20 katını kiralarken şehirde bir oteli olan Hilton Worldwide'ın 4 yıldızlı markası için görüşmeler yaptığı öğrenildi.

·
Banned
9,805 Posts
25 sene önce Mersin'de yapilmis... nasil yapmislar bravo valla. Surda iki gün öncesine kadar Ostanbul'da yoktu benzeri.

·
Registered
4,405 Posts
duvarlardaki posterler biraz fazla retro olmus....

havuzun kenarida sandalye deposu gibi... too busy!....hayret e.talu yapmazdi oyle seyler.

·
Registered
4,571 Posts
O posterlerin hikayesi,
‎14 katta birbirinden farklı 14 sanatçı ile çalışılmıştır. Her kat ; 1 sanatçıya ait olup odalarda sanatçıların profesyonel çektikleri resimler bulunmaktadır .

32. Kat Ersoy ALAP- 33. Kat Sergen ŞEHİTOĞLU- 34. Kat Hasan HÜSEYİN
35. Kat Gökay ÇATAK- 36. Kat Tunç SÜERDAŞ- 37. Kat Aslı GİRGİN
38. Kat Sıtkı KÖVMEN- 39. Kat Tuğçe YAMAN- 40. Kat Bennu GEREDE
41. Kat Lara SAYILGAN- 42. Kat Cem TALU- 43. Kat Mehmet MUTAF
44. Kat Merve HASMAN- 45. Kat Mustafa KOÇ

Ayrıca Messi seninde dediğin gibi taa 1987'de böyle bir yapının Mersin'e yapılmasını da hala bir Mersinli olarak şaşkınlıkla karşılamaya devam ediyorum, ilginç gerçekten, başkentte bile hala bu yükseklikte bir yapı yok..

·
Registered
9,280 Posts
İstanbul dışında Türkiyede bundan uzunu yok ve hala Türkiyenin en uzun hotel binası.

·
Miranda
2 Posts
I went there a few months ago when I was touring Turkey. It was an amazing city, it was like a mini-Miami. I also saw a lot of places ready for development. This building would be so much better with a luxurious looking skyline next to it. Also, a word of caution...please don't make buildings similar to those ones of Ankara (the boxy dark blue ones). If this buildings gets two +300 and six +200 with +150 gap-fillers, Mersin will be more than amazing.

1 - 20 of 29 Posts