SkyscraperCity banner

8301 - 8320 of 10989 Posts

·
Registered
441 Posts
Просто нямаше пари. Сега ги намериха от парите, които са били за други проекти, но са провалени. Според мен обаче трябваше да се построят още 3, а не 1 станция на юг и недвъж завинаги да се решант транспортните проблеми на тази част от града.

Ами да, нали уж искат да правят бул. Черни връх с 4 платна. Ще започнат да го правят, ще го направят и тогава ще се сетят да разширяват метрото...
Нещо като кръстовището на Лъвов мост, много беше трудно да го направят заедно с метрото... :eek:hno:

·
Registered
16,501 Posts
До края на месеца обаче се задава нова голяма тапа - на Хладилника. Ще започне строителството на станцията на метрото до ул. „Сребърна". Стартът на разширението на втория лъч трябваше да тръгне през април, но беше отложен до завършване на естакадата на Семинарията. На обекта вече започнали подготвителни работи.
Станцията трябва да е готова след 22 месеца, а трасето от станция „Джеймс Ваучер" до ул. „Сребърна" ще е 1,3 км. Разширението ще струва 42 млн. лв. Строителството със сигурност ще затрудни трафика по бул. „Черни връх" и ще наложи промени в линиите на градския транспорт, обслужващи района.

08.07.2014 г., с. 7
24 ЧАСА

·
Registered
948 Posts
Мдам, от няколко дни се появи плътна ограда от североизточната страна на кръстовището на черни Връх и Сребърна (където имаше дюнер и други ламаринени магазинчета).
Но виждам още им се подават покривите, така че освен да е оградено не изглежда като да се случва друго.

·
Фен на м&#1072
1,205 Posts
Сега ще има 22 месеца нови перипетии, но това е първото значимо подобрение на инфраструктурата на нашия кв. Витоша. Сега можем реално да започнем да ползваме метрото и в час пик, защото иначе до Джеймз Баучер понякога пътувах до 30 минути заради тапите по Черни Връх и Козяк.

·
Фен на м&#1072
1,205 Posts
^^ ако намаже и ул. Филип Кутев покрай цялата тази работа, ще е супер!

·
Registered
3 Posts
^^ ако намаже и ул. Филип Кутев покрай цялата тази работа, ще е супер!

ех мечти...да мога да стигам безпрепятствено пеша до новата метростанция...но все пак съм разумен и смятам, че ще го направят чак когато решат да го разширяват за да изградят продължението на бул. Тодор Каблешков.

·
Alex_bg
391 Posts
Ами да, нали уж искат да правят бул. Черни връх с 4 платна. Ще започнат да го правят, ще го направят и тогава ще се сетят да разширяват метрото...
Нещо като кръстовището на Лъвов мост, много беше трудно да го направят заедно с метрото... :eek:hno:
Ленти, колега. Платно е друго.

·
Registered
16,501 Posts
^^
^^
Би трябвало да „намаже“ още преди това, при пробива Токуда.

·
Registered
9,466 Posts
Ул. Филип Кутев не може да намаже от пробива при Токуда. Ул. Сребърне ще намаже.

Надеждата ми е и ул. Ибсен да намаже, т.е. да я разширят до ул. Козяк поне.

Дано и едно тунелче от бул. Вапцаров към ул. Дуков има в проекта...

·
Registered
1,109 Posts
Аз си мисля, че не е проблем Сребърна да се разшири от Черни връх чак до Гоце Делчев. Съвсем малко и трябва за да стане 2 х 2.

·
Registered
948 Posts
Аз си мисля, че не е проблем Сребърна да се разшири от Черни връх чак до Гоце Делчев. Съвсем малко и трябва за да стане 2 х 2.
Нерде Сребърна, нерде Гоце Делчев

·
Registered
9,466 Posts
Точно в този участък Сребърна се казва Ибсен. ;)

·
Registered
1,593 Posts
Не се 'фащайте за буквите на човека :lol:
До съвсем скоро си се казваше "Сребърна" до кръстовището с Луи Айер, което е на 200м от кръстовщието с Гоце Делчев.

И според мен Сребърна/Ибсен трябва да се разшири, още повече в комбинация с бъдещото трасе от "Токуда" до "Хладилника". Тунел под парка че няма да видим в близките десетилетия е ясно, но това би било едно затваряне на ринга към Гешов, без да се слива с този на Каблешков.

·
Спасява&
7,092 Posts
Не се 'фащайте за буквите на човека :lol:
До съвсем скоро си се казваше "Сребърна" до кръстовището с Луи Айер, което е на 200м от кръстовщието с Гоце Делчев.

И според мен Сребърна/Ибсен трябва да се разшири, още повече в комбинация с бъдещото трасе от "Токуда" до "Хладилника". Тунел под парка че няма да видим в близките десетилетия е ясно, но това би било едно затваряне на ринга към Гешов, без да се слива с този на Каблешков.
А дано, ама надали...
Никаква активност по ринговете. Тия 23 милиона за Лъвов мост можеше да се дадат за Каблешков...

·
Registered
1,109 Posts
Сребърна/Хенрик Ибсен - имено за това говоря и аз. Още повече, че не се знае и кога ще стане продълженито на Каблешков около Парадайс.

·
Registered
1,979 Posts
Кратък репортаж от Хладилника в очакване на официалното започване на строителството. Неофициално, освен на Хладилника, вече има дейности и при станция Джеймс Баучър. Всичките снимки с описание към всяка се намират ТУК! ;)

Настоящият трафик, който ще се и влоши, след като Черни връх се стесни до две ленти:

Заградили са част от сергиите до трамвайното обръщало и има вече разчистване:

8301 - 8320 of 10989 Posts