SkyscraperCity banner

1 - 20 of 19188 Posts

·
Gaijin
1,396 Posts
:cheers:
Това отдавна трябваше да стане. Нека тези 3 теми да са за тези, които се интересуват от прогреса на метрото, докъде са изкопали, докъде ще стигнат как ще изглеждат новите станции, а не от табелки, плочки и климатизация във влакчетата.

·
Registered
3,052 Posts
Консултант вече работи по проекта за третия метродиаметър на София

Относно изграждането на трета линия на метрото (от кв. "Княжево", през "Красно село" и "Сердика", центъра до кв. "Васил Левски") със средства от оперативната програма "Транспорт" общинското дружество "Метрополитен" вече има консултант, който разработва проект.

С него то ще може да кандидатства през следващия програмен период след 2013 г. за европейско финансиране за третата линия. Това казва заместник-кметът на София по транспорт Любомир Христов в интервю за вестник "Дневник".

За продължаването на първия метродиаметър до летището и до Бизнес парка и в момента има разговори с Европейската комисия. "Метрополитен" работи по проектирането на тези два участъка.
Следи се много внимателно усвояването на средствата по отделните оперативни програми, категоричен е Христов.
Той припомни, че министър Томислав Дончев е поел пряк ангажимент там, където има изоставане в усвояването, средствата да бъдат пренасочени към метрото, ако е възможно.

По думите на заместник-кмета има теоретична възможност още в рамките на този програмен период - до 2013 г., да се намери финансиране.
Европейската комисия оценява строителството на софийското метро като един най-успешните инфраструктурни проекти, финансирани от еврофондовете.
http://stroitelstvo.info/infrastructure/2011/03/09/1055845_konsultant_veche_raboti_po_proekta_za_tretiia/

·
Moderator
18,899 Posts
Discussion Starter #5
Добре са го наредили Братоев..Да ви кажа, предпочитам да анулират търга и да забавим МД2, отколкото всичко да е толкова съмнително.

Радвам се, че за заглавие на статията е използван цитат от мнението на Гергин :) Въобще, вдъхновяващо е , че ни цитират :)

·
Registered
6,472 Posts
Дали ще можем да се свържем със Сименс и да ги попитаме какво са написали в писмото? Предполагам е критика към условията и начина на провеждане на търга.

·
Registered
758 Posts
Целият търг смърди.:bash: И аз предпочитам да го анулират, ама като знам, че ще оставят всичко така....:( Дано от Брюксел се размрънкат.

·
Registered
3,624 Posts
Статията не е лоша, но идва твърде късно - сега ще има по скоро негативен ефект.

·
Revizorro
12,873 Posts
Очень ясно изложена позиция, почему выбор другого производителя не желателен:
В поканата от името на Стоян Братоев пише, че това се прави, защото "смяната на доставчика ще доведе до придобиване на метровлакове с други технически характеристики и друга система на управление". "Ще бъде необходимо допълнително обучение на всички машинисти - 115 човека, скъпо струващо допълнително специализирано ремонтно оборудване в депото и създаване на склад за резервни части".
Именно это я и говорил, причём неоднократно.

·
Registered
8,197 Posts
Извинявам се, но докога ще бъде търпението ни по отношение на форумния PR на руснаците? По тази логика трябваше още да си караме москвичите.

·
Registered
7,677 Posts
^^ И да се дразниш и да не се - по 3МД шанса да бъдем с руски мотриси е 0%, пък руснака ако иска и вените може да си пререже !
Аз съм сигурен за себе си, а който не вярва е в правото си да се поинтересува, да зададе въпросите си на точните хора, на точното място и ще получи точните отговори.
Лекото метро е кажи-речи 2 типа - такова, като в Москва, където можем да използваме руски влакове и такова, като в Хюстън (каквото ще бъде и при нас), за което си има специални състави и руските са несъвместими с подобен формат транспорт. Споделял съм, какво имам като информация от Метрополитен относно мотрисите за 3МД и те ярко контрастират с руските такива.

·
Registered
3,052 Posts
Скок, те от Метрополитен ти бяха писали, че ще се поканят западни производители на търга за МД2 и критериите ще са завишени, а ти тука се кле и бе 10000000% сигурен, че руските влакове нямат шанс и т.н., но видя какво стана.
Така че най-добронамерен съвет да не взимаш всичко за чиста монета, което се казва от тях ;)

·
Revizorro
12,873 Posts
Извинявам се, но докога ще бъде търпението ни по отношение на форумния PR на руснаците? По тази логика трябваше още да си караме москвичите.
Я вообще не понимаю, что за дискриминация? Ну русский я и что с того? Что не нравится в этом? Я ничего такого плохого не говорю. И в моих словах нет никакого пиара. Я говорю так, как оно есть на самом деле. Это не устраивает? Ну извините, я не умею приукрашивать.

·
Registered
7,677 Posts
Скок, те от Метрополитен ти бяха писали, че ще се поканят западни производители на търга за МД2 и критериите ще са завишени, а ти тука се кле и бе 10000000% сигурен, че руските влакове нямат шанс и т.н., но видя какво стана.
Така че най-добронамерен съвет да не взимаш всичко за чиста монета, което се казва от тях ;)
Определено след това няма да им се има такова доверие, но за 3МД е повече от логично, че няма как влаковете им да бъдат приложени. От Метрополитен казват с горно токозахранване и по-тихи от настоящите трамваи, въпреки че ще е по-разумно да се спрат на мотриса с хибридно захранване за нашия случай. За това вече съм склонен да им вярвам, тъй като не си представям Скиф да се търталясва по Борис 3-ти, а плюс това е невъзможно да се случи. :)

·
Registered
5,007 Posts
ох, стига с тоя руски, направо подивявам вече. да се блокират/игнорориат тези руснаци.

·
Registered
14,941 Posts
А бяха хубави времена, когато се пишеше на руски само в общата тема за метрото...

·
Registered
1,659 Posts
Хайде сега да не се настройваме отрицателно срещу руснаците, целият проблем идва само от един потребител, при това неговият език е по-редно да се нарече не руски, а варталщина (аналогично на чехите, които наричат езика си чещина). Та този език, за разлика от книжовния руски, е доста досаден и пълен с повтарящи се по смисъл безсмислени изречения, гарнирани с доста голяма доза разговорни изрази, които на мен ми дразнят ухото. Видяхте, че останалите потребители от Русия са културни хора, с които може да се води диалог. А с въпросния потребител всички водиме монолог.

·
Revizorro
12,873 Posts
Хайде сега да не се настройваме отрицателно срещу руснаците, целият проблем идва само от един потребител, при това неговият език е по-редно да се нарече не руски, а варталщина (аналогично на чехите, които наричат езика си чещина). Та този език, за разлика от книжовния руски, е доста досаден и пълен с повтарящи се по смисъл безсмислени изречения, гарнирани с доста голяма доза разговорни изрази, които на мен ми дразнят ухото. Видяхте, че останалите потребители от Русия са културни хора, с които може да се води диалог. А с въпросния потребител всички водиме монолог.
Бессмысленные фразы? Ну да, у вас все слова со смыслом. Ну-ну... То, что я говорил, что выиграет МВМ и так в итоге и получилось - это бессмысленные фразы по-твоему?

1 - 20 of 19188 Posts