SkyscraperCity Forum banner

🚇 [Metro system] Line 3 - 12 stations COM | 9 stations U/C

Tags
metro
5M views 25K replies 715 participants last post by  racata 
#1 · (Edited)
#2,381 ·
Извинявай, но в този случай ще е минало известно време - колкото да пропътуваш една станция. Времето за повторен достъп не може да е по-дълго от минималното возене, иначе ти ограничават услугата. Е, може де, въпрос на настройки е, но не е правилно.
Aйде бе ... Качвал съм се от Гемето, чакал съм влак около 5 минути, пътувал съм до Мусагеница, там съм чакал на перона около 10 минути. След това трябваше да премина на другия перон и понеже станцията не предлага директен достъп до другия перон, трябваше да изляза от платената зона и да вляза пак - чекирам си картата и не ме пуска. Добре, че касиерката видя, че излезнах и пак влезнах, та ме пусна.
 
#2,382 ·
Тоест, който им прави системата е за е..не. Въпрос на настройки, само че някой е решил, че не е възможно някой да се вози една станция и да се прекачи, или да се сети, че не е взел детето от детската и да се върне, или да му звъннат спешно от службата, а бе, варианти бол, не говорим за някаква утопична невъзможна ситуация. Значи системата за достъп без никакво основание ти отказва услугата, за която си платил...
 
#2,383 ·
Е, не виждам смисъл да се прави трансфер от западния край на СУ. А един асансор винаги може да се пристрои, както се направи по другите станции, които си нямаха. Или имаш нещо предвид, че няма достатъчно място...?

При НДК, обаче явно се виждат проблемите. Аз предвиждам нова линия, нов тип токоснемане, нова автоматика, нов тип състави ---> нова абонаментна карта за М3...
Имах предвид, че когато се строеше станцията на СУ, плановете бяха връзката да е през западния вестибюл и явно никой не е мислил за източния. Там просто няма място къде да се сложи асансьор, освен ако не се направят значителни конструктивни промени или не махнат единия ескалатор.
Чудя се на архитектите на станцията на НДК, как може да не се предвидили възможност за лесен трансфер. Май наистина ще познаеш - нова линия, нова билетче, нова карта... и пейки в подлеза на НДК за хората с карта, да чакат, докато могат отново да регистрират на турникетите.
 
#2,384 ·
нова линия, нова билетче, нова карта... и пейки в подлеза на НДК за хората с карта, да чакат, докато могат отново да регистрират на турникетите.
Не просто новая линия, а фактически другой вид траснпорта появится - скоростной трамвай с подземными участками. Поэтому вполне логично, если пересадка с метро на СТ не будет бесплатной...
 
#2,386 ·
Писмото е входирано и сега не ни остава друго, освен да чакаме отговор.
Междувременно ще помоля руснака, дето хал хабер си няма от темата, която се дискутира да вземе да прочете малко назад, защото нямам сили за две черни станции, които не допускат, че грешат с честотите към кораба-майка!
 
#2,387 ·
Тоест, който им прави системата е за е..не. Въпрос на настройки, само че някой е решил, че не е възможно някой да се вози една станция и да се прекачи, или да се сети, че не е взел детето от детската и да се върне, или да му звъннат спешно от службата, а бе, варианти бол, не говорим за някаква утопична невъзможна ситуация. Значи системата за достъп без никакво основание ти отказва услугата, за която си платил...
Това е инцидентен случай. По принцип така е правилно. Какво гарантира иначе, ако системата е настроена на 2-3 минути примерно, аз да вляза, да изчакам 2 минути да ти подам моята карта и ти да влезеш с нея. Ако не се лъжа, настроено е за половин час. Може би трябва да го направят само за конкретната станция. Да не може в рамките на 30 мин да се валидира една и съща карта, но само на една станция, а не да се записва в цялата система и да се блокира за всички станции.
За трансфера обаче се съмнявам това да има нещо общо. По-скоро ще си спазят обещанието и връзките ще са директни, без излизане от платената зона. Прекачването е безплатно и това си е закон навсякъде по света. Има единични изключения, където е крайно невъзможно по по-старите метрополитени.
 
#2,388 ·
За две минути няма как на практика да си използваш возенето, което се предполага да ползваш с валидирането на картата. Но за половин час пък можеш да обиколиш цялото метро. Естествено, че е логично double ussage да важи само за една входна точка. Представи си, че отивам с метрото до Лъвов мост, взимам от офиса едни документи, и се връщам веднага. Ако е половин час блокът направо съм без достъп. Хем съм на друга станция. Десетина минути би трябвало да покрият едно возене и едно чакане, по-дълго от това не бива да е. Виж, на същата станция нека те блокират за по-дълго, всъщност в този случай трябва да минеш през касата и ако си с чужда карта, няма да ти се отвори парашута.
 
#2,389 ·
А защо въобще ще ми блокират картата и за две минути? Айде ако е с брой пътувания - за да не ти отчетат по погрешка едно пътуване повече, но като е за всички линии аз си решавам къде и колко ще се чекирам.
 
#2,390 ·
А защо въобще ще ми блокират картата и за две минути? Айде ако е с брой пътувания - за да не ти отчетат по погрешка едно пътуване повече, но като е за всички линии аз си решавам къде и колко ще се чекирам.
Предполагам за да не си я препредават няколко души. И на мен ми се е случвало. Но тогава видях, че метрото тръгва другото е след 8 мин и излязох да взема нещо от павилион до касата. При връщането не ме пусна и се обадих на касата, но бяха няколко минути, не предполагах че е за толкова много време.
 
#2,394 ·
"надземната част на метрото от 7.6 км по третия лъч няма да е открита, а ще бъде в тунел заради новия вид захранване."

Не е ли точно обратно?
mediapool... cesspool по-скоро... :D
 
#2,395 ·
И отново неграмотни журналистически изцепки... Отклонение до Лифт Драгалевци, след което до Икеята... пък и метрото ще слиза под земята не след Мадрид, а преди Мадрид. Но в края на краищата какво искате от журналисти които допускат елементарни правописни грешки в статиите си, като например "Друго разклонения":bash: Освен това всичко е преписано.
 
#2,396 ·
КЪМ лифта с последна спирка ПРИ ИКЕА е нещо коренно различно от това, което си написал и разбрал. Статията си е що-годе добре написана за разлика от повечето други. А правописни грешки няма.
 
#2,397 ·
КЪМ лифта с последна спирка ПРИ ИКЕА е нещо коренно различно от това, което си написал и разбрал. Статията си е що-годе добре написана за разлика от повечето други. А правописни грешки няма.
Явно ти си я писал тогава!
 
#2,398 · (Edited)
Трето разклонение е планирано от първия лъч на метрото към бъдещия нов гробищен парк в местността "Факулета" в "Люлин".
Айдеее, осигурихме натоварването по задушница...:bash::bash:

Статията има откровени неистини и се надявам това да е една от тях.


Друго разклонения на метрото е към лифта на Драгалевци, като засега е планирано последната спирка да е на околовръстното шосе при магазина на "Икеа" и новия "Ринг Мол".
Икеята е при Симеоновския лифт и въобще за кой метродиаметър иде реч?!:bash:


Вече се работи по отклонението от театъра "Зад Канала" в посока кв."Слатина", като плановете са да има спирка на зала "Арена Аремец".
Отклонението ще е далеч преди театър "Зад Канала"!


Стига до театър "Зад канала", където също има станция. В този участък метрото се движи отгоре по естакада.
От там се спуска под земята, като минава под бул."Евлоги и Христо Георгиеви"
:bash::bash:



Другата новост при строителството е, че надземната част на метрото от 7.6 км по третия лъч няма да е открита, а ще бъде в тунел заради новия вид захранване.
:bash::bash:


местността "Факулета" в "Люлин"
:bash::bash:



Статията си е що-годе добре написана за разлика от повечето други. А правописни грешки няма.
А какво пише в нея не и ли променя доброто написване? :nuts::nuts:
 
#2,399 ·
Явно ти си я писал тогава!
Да, позна!
Да ти приличам на Лили Границка? :rofl:
 
  • Like
Reactions: vog
Top