SkyscraperCity Forum banner

[Mińsk Mazowiecki] Komunikacja miejska

3077 Views 12 Replies 5 Participants Last post by  Tubi74
Witajcie, jestem z Mińska Mazowieckiego i tak się składa, że na dniach zostanie tutaj uruchomiona miejska komunikacja autobusowa. Nie widziałem jeszcze nigdzie na forum rozmowy o niej, bo i widocznie osób niewiele do uzupełniania informacji ;)

Informacji póki co jest niewiele, jednakże z czasem gdy będą pojawiać się nowe szczegóły, będę je uzupełniać (i może moi forumowi znajomi także ;) )

Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki.
Przejazdy będą darmowe dla mieszkańców miasta Mińsk Maz., którzy rozliczają się w Mińsku, a także dla dzieci, wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz seniorów (65+)

W tej chwili w UM wyrabiane są Mińskie Karty Mieszkańca.

Przebiegi linii: (aktualizacja 03.01.2018)
Linia M1

Linia M2

Linia M3

Wszystkie 3 linie będą okrężne.
Przetarg na obsługę 3 linii wygrał PKS Polonus. Pomimo pierwotnego przekroczenia kosztorysu, miasto dołożyło kasy i 21 grudnia 2017 podpisało umowę z Polonusem. Tutaj szczegóły z otwarcia ofert:

Tak będzie wyglądać "malowanie" autobusów:

Komunikacja miejska ma ruszyć w poniedziałek, 8 stycznia 2018.
Więcej szczegółów w miarę "rozwoju wydarzeń" lub udostępniania informacji. :)
1 - 2 of 2 Posts
Linia M1 ten przystanek na pl. Kilińskiego to naprawdę na siłę jest robiony. Lepiej by było jakby autobusy jechały Konstytucji 3 go Maja i korzystały z istniejącego przystanku naprzeciwko Kina Światowid. Przebieg M1 w większości obsługują autobusy prywatne rejon bazy PKS, ul. Przemysłowej czy Nowego Światu. M2 również większość trasy pokrywa się z prywatnymi przewoźnikami, a M3 to już totalne poplątanie. Okrężne kursy to kuriozum no, ale trzeba było wydać pieniądze na tę pseudo komunikację miejską. Widać, że na siłę robiona na kolanie nie wiem przez jakich ekspertów, ale pewnie też niezłą kasę wzięli za ten bubel.
1 - 2 of 2 Posts