SkyscraperCity banner
1 - 12 of 12 Posts

·
.
258 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Hello, jeśli macie jakieś fajne fotki budynków z Bliskiego Wschodu dawajcie je tutaj. I ja w miarę możliwości jakieś zarzucę wraz z info :p

·
Registered
4,161 Posts
Pięknie to wszystko wygląda - Hajfa po prostu niesamowita ( przynajmniej na tych zdjęciach ) , Tel Aviv ma całkiem fajny downtown :) Szkoda tylko , że takie tam niespokojne czasy nastały .

·
.
258 Posts
Discussion Starter · #9 ·
OralB nie przesadzaj! Izrael jest (o ironio!) dość bezpiecznym krajem. I teraz gdy w życie znowu wchodzi plan pokojowy, jak narazie nie słychać o żadnych zamachach.

·
.
258 Posts
Discussion Starter · #10 ·

EJLAT > Izrael
Kilkunastotysięczne miasto nad zatoką Akaba. Raj dla turystów :D

·
Registered
4,773 Posts
kvl' said:
OralB nie przesadzaj! Izrael jest (o ironio!) dość bezpiecznym krajem. I teraz gdy w życie znowu wchodzi plan pokojowy, jak narazie nie słychać o żadnych zamachach.
No nie wiem... Byłem w Tel-Avivie w 2000 roku, jeszcze zanim wybuchło palestyńskie powstanie, był to czas kiedy premierem był Barak i negocjował właśnie pokój z Arafatem, które to negocjacje kilka miesięcy później Arafatr zerwał. Czyli był to najspokojniejszy czas w Izraelu w ciągu jakichś ostatnich 20-25 lat. I mimo to na ulicach było pełno wojska, szczególnie w Jerozolimie, co najmniej raz dziennie zaliczałem legitymowanie na ulicy przez patrol pod bronią (uzi...), oglądanie co jest w plecaku, włączanie laptopa coby udowodnić że nie bomba itp. Wjazd taksówką na lotnisko wyglądał tak że należało z taksówki wysiąść, następowało standardowe legitymowanie, goście z uzi oglądali taryfę ze wszystkich stron i jesli wszystko było ok to droga była odblokowywana - bo blokowały ją dwa transportery opancerzone... Także może i jest tam bezpiecznie, ale ja dziękuję za takie bezpieczeństwo.

A tak poza tym to Izrael jest najbliższy określenia "Raj na Ziemii" ze wszystkich miejsc w których byłem (no ale nie bywałem na żadnych Polinezjach, Mauritiusach itp). Od innych miejsc śródziemnomorskich jest ładniejszy o dwie klasy. I jeszcze te wieżowce...

·
.
258 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Tak, to w Izraelu oczywiste. Wojsko i policja jest an każdym rogu ulicy. Dlatego i kobiety mają tam obowiązek służby wojskowej, nie wiem jak długo, ale mężczyźny mają 3 lata.

1 - 12 of 12 Posts