SkyscraperCity banner
1 - 20 of 83 Posts

·
jester
2,345 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Na początek fotki z "dzielnicy przemysłowej". W ciągu kilku dni powinna pojawić się reszta miasta. Foty amatorskie...

·
jester
2,345 Posts
Discussion Starter · #4 ·
@wisza90 Budynek osocza to wkład państwa w mielecką architekturę biurowo-przemysłową ;) @filosss Miasto czeka na lepszą pogodę na fotki...

·
Registered
4,992 Posts
dzielnica przemysłowa jak to dzielnica, pojedyncze budynki na fotkach mogą wyglądać dobrze, ja bym chciał jednak zobaczyć jakieś poglądowe zdjęcia, jak to wszystko ze sobą współgra, a poza tym również czekam na centrum/śródmieście

·
Subcarpathian
110 Posts
Dzięki tej strefie powiat mielecki ma najnizsze bezrobocie wśród powiatów ziemskich w całym województwie podkarpackim.

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Dobrze, ze coś się tam dzieje bo wydaje mi się ze po upadku komuny Mielec był miasem jakby zapomnianym. Podobno w Mielcu jest jedyna fabryka w Europie gdzie produkuje się drzwi do Boeingów.

·
jester
2,345 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
@Krzychu- na "Strefie" jest coś około 10.000 miejsc pracy, bez niej byłoby nieciekawie. A będzie jeszcze lepiej. W tym roku bądź na początku przyszłego rusza "Park Przemysłowy" - 40 ha pod inwestycje w okolicach lotniska. Chodzą słuchy, iż pierwsze kilka ha bierze HAMILTON SUNDSTRAND CORPORATION - kooperant Boeinga i Airbusa. @raul Tych drzwi juz się chyba nie robi, choć na 100% nie jestem pewien. To były drzwi do 757, których niedawno zaprzestano produkcję.

Niestety nie starczyło czasu na "foty z miasta". Więc wklejam "pożyczone" głównie z http://www.fotomielec.republika.pl/

·
Refurbished_Parka_Boy
4,321 Posts
Witam!
Moja koleżanka z Mielca tłumaczyła mi właśnie że ten przemysłowy rejon zowie się oną "Strefą". :D . Jak byłem w mielcu to nie miałem szans zbytnio obejrzeć miasta i "strefy" Widziałem tylko te pokazane wyżej blokowiska, to centrum handlowe oraz tą szkołe na jednym z ostatnich zdjęć, przy której znajduje się mały kościółek w którym owa koleżanka ślub brała :). Wobec tego proszę o wiecej zdjęć i zmiasta i ze "strefy" chociaż pewnie nie wszystko można tam fotografować, prawda?

·
jester
2,345 Posts
Discussion Starter · #13 ·
raul said:
smutno mi to mowić ale jakby mi ktoś powiedział, ze to miasto białoruskie to bym uwierzył...
Niestety polskie miasta, których rozwój przypadł głównie po II wojnie światowej lub w epoce "gierka" i opierał się na dużych fabrykach niestety trochę podobne do Białorusi są. Mi się tam to miasto podoba, może się jednak przyzwyczaiłem. Za jakis czas postaram się wrzucić swoje fotki, może ten "misz-masz" z sieci trochę zniekształca obraz miasta.

·
Registered
597 Posts
Myślę że to miasto z poziomu ulicy wygląda lepiej niż na tych zdjęciach.Oczekiwałbym więcej od miasta posiadającego takąładną dzielnicę przemysłową.

·
Registered
3,268 Posts
eee no dla większości ludzi ważniejsze są fabryki i możliwość pracy niż jakiś stary odlotowy wygląd miasta. U nas takim przykładem są Tychy. Mimo że głównie to miasto blokowisk to jest to miasto zadbane, zielone, otwarte przestrzennie w przeciwieństwie do ciasnych śródmieść starszych miast, z szerokimi ulicami bez korków no i ze strefą gdzie jest praca. Miasto jak na standarty górnośląskie poukładane i będące w swych działaniach niezależne od GOP-u choć ostatnio ma problemy z poważaniem co niektórych mniejszych gmin wchodzących kiedyś w zakres tego miasta :D

·
Ave Silesia
2,209 Posts
bregi said:
eee no dla większości ludzi ważniejsze są fabryki i możliwość pracy niż jakiś stary odlotowy wygląd miasta. U nas takim przykładem są Tychy. Mimo że głównie to miasto blokowisk to jest to miasto zadbane, zielone, otwarte przestrzennie w przeciwieństwie do ciasnych śródmieść starszych miast, z szerokimi ulicami bez korków no i ze strefą gdzie jest praca. Miasto jak na standarty górnośląskie poukładane i będące w swych działaniach niezależne od GOP-u choć ostatnio ma problemy z poważaniem co niektórych mniejszych gmin wchodzących kiedyś w zakres tego miasta :D
Tylko, że niestety z tego co widac to Mielec zadbany zbytnio nie jest.
Przykładów takich w Polsce jest troche choćby Lubin. Miasto architektonicznie nie prezentujące ze sobą dosłownie nic ciekawego ( bloki, bloki, bloki, bloki, bloki i jeszcze raz bloki z lat 70 i 80 )

·
Registered
232 Posts
raul said:
Tylko, że niestety z tego co widac to Mielec zadbany zbytnio nie jest.
Przykładów takich w Polsce jest troche choćby Lubin. Miasto architektonicznie nie prezentujące ze sobą dosłownie nic ciekawego ( bloki, bloki, bloki, bloki, bloki i jeszcze raz bloki z lat 70 i 80 )
Tylko, że Lubin był na dodatek zniszczony...

·
Registered
7,675 Posts
zdjęcia przypominają mi nieodległe od Mielca Tarnobrzeg i Stalową Wolę czyli czysty industrializm jaki jest w regionie COP.

·
Szczecinomaniak
175 Posts
Czy ten biały kościół nie stoi przypadkiem przy ulicy Tańskiego? W 1990 r. byłem na koloniach Mielcu i jakoś mi się zdaje że mieszkałem w szkole obok tego kościoła.

1 - 20 of 83 Posts