Skyscraper City Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

·
3D
Joined
·
7,278 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Było na forum nie było... :dunno: wielu z Was już pewnie widziało, ale dla finałowych projektów warto to pokazać bo są świetne. Jeśli chodzi o wygrany to nigdy mi się za bardzo nie podobał.Nagroda imienia Miesa van der Rohe dla architektury europejskiej (ang. Mies van der Rohe Award for European Architecture) - nagroda architektoniczna ufundowana w 1987 przez Komisję Europejską, Parlament Europejski i Fundację imienia Miesa van der Rohe w Barcelonie, przyznawana co dwa lata europejskim architektom za wybitne realizacje.

Nagroda nosi imię niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe, jednego z twórców stylu międzynarodowego. Fundacja imienia Miesa ma siedzibę w Barcelonie i zarządza odbudowanym przez siebie pawilonem niemieckim z wystawy światowej. Nagroda składa się z rzeźby nawiązującej kształtem do pawilonu oraz 50 000 euro. Przyznawane równolegle wyróżnienie obejmuje rzeźbę oraz 10 000 euro.


AWARDED WORK

MUSAC - Contemporary Art Museum of Castilla y LeónEMERGING ARCHITECT SPECIAL MENTION

Department of Mathematics, Faculty of Physics and MathematicsFINALISTS ( kilka wybranych )

America’s Cup BuildingNew Monastery for Cistercian Order on TautraKastrup Sea BathLakeside Bath
Uważam, że nie ma sensu wszystkiego przenosić więc tutaj całość na oficjalnej stronie: http://www.miesbcn.com/en/ed_2007.html

A tutaj troche info na polskim portalu: http://www.w-a.pl/2007/mies_van_der_rohe.htm
 

·
3D
Joined
·
7,278 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Mi też, zresztą architekt też dobry, bo David Chipperfield. A od strony hiszpańskiej ta pracownia www.b720.com Na stronie w projektach pod nr 00 można zobaczyć właśnie ten projekt, fajne ujęcia. Zresztą inne projekty też fajne ( spora cześć przy współpracy z czołówką ) jak np. 03 ( który jest chyba ich ).
 

·
Registered
Joined
·
4,030 Posts
^^

Albo to lifting bloku, jak tak to 30/10 ;)

ogólnie projekty, nie są jakieś szczególnie porywające...
 
1 - 8 of 8 Posts
Top