SkyscraperCity Forum banner

[Mikołów + powiat] Inwestycje

34206 Views 153 Replies 30 Participants Last post by  Luki_SL
W tym wątku dyskutujemy o inwestycjach i ich planach dla miasta Mikołów oraz gmin wchodzących w skład powiatu mikołowskiego.

Termomodernizacja w Mikołowie: ocieplone i wyremontowane bloki. Tym razem termomodernizacją objętą bloki przy ul. Norwida 2 i 4 oraz na os. Mickiewicza 15.
całość + zdjęcia : http://mikolow.naszemiasto.pl/artyk...towane-bloki-foto,4312900,artgal,t,id,tm.html
1 - 20 of 154 Posts
[Mikołów] modernizacja oświetlenia ulicznego cz1

Miasto Mikołów wymieniło 60% oświetlenia na LED. Wymieniono 1047 opraw oświetleniowych (643 parkowe, 404 drogowe). Wymieniono także 13 najbardziej wyeksploatowanych słupów stalowych. Moce opraw parkowych dotychczas: 70W (194 oprawy), 100W (185 oprawy), 125W (13 opraw rtęciowych), 150W (263), po zmianie 16-20 W. Z kolei oprawy oświetlenia drogowego to głównie oprawy sodowe: 191 opraw o mocy 250W oraz 201 opraw o mocy 150W. Po modernizacji oprawy o mocy 250W zostały zastąpione oprawami LED o mocy 100W i strumieniu świetlnym 11894lm, zaś oprawy o mocy 150W zostały zastąpione oprawami LED o mocy 80W i strumieniu świetlnym 9307lm. To niebieskie wiaderko na szczycie oprawy to gniazdo Socket Nema, dzięki któremu można sterować radiowo oprawą. Moc opraw w związku z modernizacją spadła z 176 kW do 48,619 kW, co daje 70% oszczędności energii elektrycznej.

See less See more
17
  • Like
Reactions: 2
Nowy dworzec i wielki parking w Mikołowie. Oto centrum przesiadkowe WIZUALIZACJE

Autor: Bartosz WojsaCentrum przesiadkowe w Mikołowie: rozpoczęła się budowa. Będzie nowy dworzec autobusowy, ponad 200 miejsc parkingowych i wyremontowane chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi. To największa inwestycja ostatnich lat.
całość + galeria zdjęć : http://mikolow.naszemiasto.pl/artyk...lowie-oto-centrum,4667996,artgal,t,id,tm.html
See less See more
  • Like
Reactions: 2
Mikołów: Rewitalizacja stawu Starganiec
Autor
Zuzanna Czyż

U progu wyborów samorządowych pojawił się pomysł na przywrócenie dawnej świetności Stargańcowi w Mikołowie. Zdążono podpisać list intencyjny, ale koszty i czas realizacji inwestycji pozostają nieznane.
Całość : https://silesion.pl/mikolow-rewitalizacja-stawu-starganiec-12-10-2018
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Mikołów Bluszcza 12, zdjęcia sprzed kilku miesięcy. Teraz już są wstawione okna:Nowsze zdjęcia tutaj:

Źródło


I jeszcze:

Wyspecjalizowana w produkcji żelazostopów firma Re Alloys z Łazisk Górnych zainwestuje ponad 100 mln zł w modernizację i rozbudowę zakładu oraz badania i rozwój. To pierwsza inwestycja, która - decyzją Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - otrzyma publiczne wsparcie na nowych zasadach.

W myśl obecnych przepisów, obowiązuje nowa procedura związana z udzielaniem wsparcia dla inwestycji - spółki zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi nie wydają już inwestorom - jak dotąd - pozwoleń na działalność w strefach, ale decyzje administracyjne o wsparciu poszczególnych inwestycji.

Wtorkowa decyzja dotycząca wsparcia dla przedsięwzięcia Re Alloys jest pierwszą wydaną przez Katowicką SSE.

W ramach nowej inwestycji działająca w branży żelazostopów firma Re Alloys zwiększy zdolność produkcyjną istniejącego zakładu w Łaziskach Górnych, rozbuduje go i zmodernizuje, a także zakupi potrzebne maszyny i urządzenia.

Dzięki nowej inwestycji wartej ponad 100 mln zł powstanie co najmniej 10 nowych miejsc pracy, a 435 zostanie utrzymanych.
Źródło
See less See more
  • Like
Reactions: 1
^^bardzo dobra modernizacja kamienicy. Nie jest w ścisłym centrum miasta, ale nawet bardziej na uboczu też się ceni :)
100 milionów dla Re Alloys z publicznych środków?

w obecnej nie wiadomej sytuacji rynku energetycznego bardzo dziwna decyzja. Energia elektryczna drożeje od nowego roku, opłacalność tej huty spada znów do bardzo niskiego poziomu.
Nie 100 mln zł z publicznych środków, tylko że firma zainwestuje tyle pieniędzy.
Ten budynek ostatnio odnowili. W tym lub zeszłym tygodniu zdjęli rusztowania. Nie mam zdjęcia, bo przejeżdżałem obok autem.
Mikołów Bujaków - ulica Myśliwska i Szkolna (zdzisie).
Idziemy od przejazdu z LK 140 do ul. Szkolnej:See less See more
6
  • Like
Reactions: 3
^^Czy na całym odcinku (Myśliwska/Szkolna) będzie położony asfalt ?
^^Czy na całym odcinku (Myśliwska/Szkolna) będzie położony asfalt ?
^^Remontowany jest odc 1350mb, od przejazdu LK140 do budynku Nr 7 przy ul. Szkolnej.
  • Like
Reactions: 1
Nowe boisko na Recie

17. kwietnia burmistrz Stanisław Piechula i jego zastępca Mateusz Handel wizytowali nowopowstałe boisko wielofunkcyjne przy ul. Zielonej na Recie. Od dziś można z niego korzystać. Obiekt przedstawia się on naprawdę imponująco. Na kolorowej tartanowej nawierzchni można grać w piłkę nożną (są duże i małe bramki), piłkę ręczną, siatkową, koszykówkę czy tenis. Dodatkowo tuż przy boisku tartanowym powstało osobne boisko do siatkówki plażowej. Dla miłośników biegania dostępna jest 200 metrowa trójtorowa bieżnia, a jeden z jej prostych odcinków służy jako rozbieg do skoku w dal. Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony, na słupach zamontowano monitoring. Wykonano także poidełko i wiatę na rowery. – Jeszcze kilka miesięcy temu była tu zarośnięta łąka. Od dziś nowy obiekt służy mieszkańcom, by w mogli tu spędzać swój wolny czas, relaksować się i dbać o zdrowie. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak udało nam się zmienić ten skrawek Mikołowa – mówi Mateusz Handel zastępca burmistrza.
całość : https://mikolow.eu/nowe-boisko-na-recie-2/
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Ruszyła inwestycja mieszkaniowa Murapolu, przy ul. Storczyków w Mikołowie.

https://www.murapol.pl/oferta/mikolow/murapol-osiedle-storczykow
  • Like
Reactions: 1
^^ 4 pokoje na 56 metrach, z tego jedna z sypialni 6,46 m2, a salon razem z aneksem niecałe 17 m2. te mieszkania muszą być mega tanie bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś z własnej woli kupował takie klitki w takim miejscu...
PN-33/2019 System transportu niskoemisyjnego na terenie Gminy Mikołów – budowa centrum przesiadkowego, poprawa infrastruktury drogowej

PN-33/2019 System transportu niskoemisyjnego na terenie Gminy Mikołów – budowa centrum przesiadkowego, poprawa infrastruktury drogowej

Część II: Etap I-III: Przebudowa dworca autobusowego oraz węzła ulic Prusa - Miarki w kierunku Rybnicka, Wyzwolenia w Mikołowie
http://bip.mikolow.eu/?a=14026
See less See more
Budżet Obywatelski Mikołów: Znamy zwycięzców głosowania w piątej edycji BO!

Ponad 9 tysięcy mikołowian wzięło udział w biciu.. rekordu frekwencji w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wyjątkowo zmobilizowali się mieszkańcy sołectw i zawalczyli o swoje propozycje. Komu przypadną kolejne części wartego milion złotych „tortu”? Sprawdźcie poniżej!

W głosowaniu piątej edycji Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 9055 osób, które oddało łącznie 16 691 głosów. Frekwencja wyniosła tym samym 22,33 proc., co jest najwyższym wynikiem w historii budżetu partycypacyjnego Mikołowa.

Budżet Obywatelski w Mikołowie zdominował rozmowy na ulicach i media społecznościowe. Przełożyło się to na absolutny rekord frekwencji. Mało, które miasto w Polsce może poszczycić się takim zaangażowaniem swoich mieszkańców. Nasz Budżet jeszcze nigdy nie był tak bardzo Obywatelski!

Wspólnie, po raz kolejny, pokazaliśmy, że chcemy mieć wpływ na to co dzieje się wokół nas, że angażujemy się w życie lokalnej społeczności. W takich chwilach jestem szczególnie dumny z naszych mieszkańców! – napisał na Facebooku Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Wśród zwycięskich projektów dużych znalazły się:

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej (autor: Paweł Gurst) – koszt 200 tys. złotych; 2055 oddanych głosów
Wesołe podwórko (autor: Agata Piwońska) - koszt 200 tys. złotych; 1430 oddanych głosów
Mini Park Linowy (autor: Wacław Cybulski) - koszt 200 tys. złotych; 988 oddanych głosów
całość : https://mojmikolow.pl/i,budzet-obyw...sowania-w-piatej-edycji-bo,200274,852661.html
See less See more
Zaprojektowanie i budowa tężni solankowej - "Ciechocinek w Mikołowie - Tężnia solankowa w centrum Mikołowa"
całość : http://bip.mikolow.eu/?a=14205
1 - 20 of 154 Posts
Top