SkyscraperCity banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
1,606 Posts
again a typical Turkish holiday town. but it makes me angry because my university finals will be start:bash: i dont want any exam, thats enough,i want to go holiday:cry: :bash:
 

·
Registered
Joined
·
4,077 Posts
that's my mother's hometown, also Tansu Çiller's and what's the name??? ( a new singer), i'll edit as soon as i find the name :D

edit:
Keremcem! it took me so long to find it
 

·
Super Member
Joined
·
9,190 Posts
Milas

Milas (ancient Mylasa) is a city in southwestern Turkey. It is part of Muğla Province and depends depends on the province seat of Muğla administratively. It was the ancient capital of Caria and of the Anatolian Turkish Beylik of Menteshe. The territory of Milas district boasts of 27 different archaeological sites, a record among local entities in Turkey, and probably anywhere.
wikipedia

Mylasa and Labranda

Milas is famous with its handmade Carpets

 

·
Registered
Joined
·
4,077 Posts
Milas için sevindirici haber...

I think there is a tourism boom taking place in the Aegean:D

Muğla'nın Milas İlçesi'nde golf sahası ve tesisler yapmak için 800 dekarlık arazi satın alan İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Yıldırım, ilk aşamada oyun alanı ve düzenlemesi için 15 milyon dolar, restoran, otel, sosyal aktivite bölümleri ile birlikte de toplam 50 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecek.

Türkiye'de Antalya ve İstanbul dışında golf sahası bulunmaması, Ege'de de 'zengin sporu' olarak bilinen bu etkinliğin yapılacağı bir alana ihtiyaç duyulması nedeniyle yatırım kararı aldığını söyleyen Mehmet Yıldırım, "Golf sporu ülkemizde henüz yaygın değil. Avrupa ve Amerika'da ise çok oynanıyor. Milas'ı seçerken tatil veya yat turizmi için Güney Ege'nin çok tercih edilmesini göz önünde bulundurduk. Bodrum Yarımadası'na geçiş güzergahında yer alan ilçede 17 tane de antik kent yer alıyor. İklim şartları yılın 12 ayında bu sporu yapmaya elverişli. Yakınında havaalanı ve liman var. Bodrum'un yanısıra Marmaris, Fethiye, Ören, hatta Kuşadası'ndan bile Milas'a günü birlik gelinebilir. Bu nedenle bilinçli tercih yaptık" dedi.


Golf sahası yapma fikrinin Golf Federasyonu Kurucu Başkanı Raif Bilir'in önerisi ile geliştiğini kaydeden Yıldırım, "Raif Bey, Antalya'dan İzmir'e kadar olan bölgede yoğun turizm hareketi olmasına rağmen bir tek golf sahası olmadığını belirtti ve böyle bir yatırıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Ben de öneriyi 'yatırım yapılabilir' olarak değerlendirdim ve projeyi geliştirdim" diye konuştu.


Yatırım için Milas-Ören yolu üzerindeki Çamköy-Karacahisar arasında yer belirlendiğini ve 800 dekar arazi satın alındığını söyleyen İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Yıldırım, "200 dekarlık daha yer almamız gerekiyor. Golf sahasının yanısıra otel, restoran, tenis kortları ve sosyal tesisler gibi ünitelerin de yer alacağı tesise ilk aşamada 15 milyon dolar harcayacağız. Daha sonra gerçekleştirilecek yatırımlarla toplam harcamamız 50 milyon doları bulacak. Tesisi Contra Clup olarak kuracağız. 300 kişiye istihdam sağlanacak" dedi.


Golf Federasyonu Kurucu Başkanı Raif Bilir ise Antalya'dan İzmir'e kadarki sahil şeridinde bir çok 5 yıldızlı otel ve tatil köyünün bulunduğunu, ancak yerli ve yabancı çok sayıda turistin, golf oynanan bir tesisin olmaması nedeniyle Antalya'yı tercih ettiğini belirterek, "İklim olarak burası golf turizmi için çok şanslı. Hava alanına 20, deniz yoluyla da 30 dakikalık bir mesafede. Burada birden fazla golf sahası yapılırsa Milas ekonomisi büyük mesafe alır" diye konuştu.


Çamköy-Karacahisar köyleri arasında satın alınan golf alanına ulaşımı sağlayan yolun darlığı projenin sağlıklı gelişmesinin önündeki engel olarak gösterilirken, Milas Ticaret Odası Başkanı Nazmi Doğru, "Gerek yol, gerekse diğer konulardaki bürokratik işlerin takipçisi oluruz. Kaymakamımız, valimiz ve il genel meclisi üyelerimiz ile görüşerek yolun genişletilmesini sağlarız. Böyle yatırımcılara Milas'ın geleceği için biz kucak açarız. Milas önemli bir potansiyele ev sahipliği yapar. Biz bu tip yatırımcıların 24 saat emrindeyiz" dedi.(Yeni Asır)
 

·
Here's to the crazy ones
Joined
·
49 Posts
that's my mother's hometown, also Tansu Çiller's and what's the name??? ( a new singer), i'll edit as soon as i find the name :D

edit:
Keremcem! it took me so long to find it
You mean him, don't you?
You probably have heard of Tolga Candar who is also from Milas

This is a particularly good performance of one of the songs he sings.

(We live in a village close to Milas and the market on Tuesdays is quite nice :) )
 
1 - 16 of 16 Posts
Top