SkyscraperCity banner
1 - 20 of 49 Posts

·
Registered
10 Posts
Discussion Starter · #1 ·
:)Cześć jest to moj pierwszy post i juz biore sie za reklame mojego regionu:) Pokaze wam moje miasto czyli MOGILNO.
HERB MIASTA:

Gmina Mogilno jest gminą miejsko – wiejską. Posiada 30 sołectw i zajmuje obszar o powierzchni 256,11 km2 (z tego samo miasto 8,5 km2 ). Gminę zamieszkuje ok. 25 tys. osób.
Od 1999 r. Mogilno stało się centralnym ośrodkiem życia społecznego i gospodarczego nie tylko gminy, ale także powiatu. Organami gminy są burmistrz i rada miejska.
Powierzchnia użytków rolnych w granicach miejsko-wiejskiej gminy Mogilno wynosi 21 677 ha, w tym we własności rolników indywidualnych 81,6%. Gospodarką rolną zajmuje się w gminie ponad 1500 gospodarstw, w tym ponad 500 o wielkości rzędu 10 –20 ha użytków rolnych. Średnia powierzchnia gminnego indywidualnego gospodarstwa rolnego zbliża się do wielkości 24 ha.

gmina: 256,11 km2
miasto: 8,5 km2
ilość sołectw 30

Ludność:
Gmina ogólem: 25 009
Miasto: 12 506
Tereny wiejskie: 12 503
Kobiety:
Miasto: 6551
Tereny wiejskie: 6298
Mężczyźni:
Miasto: 5956
Tereny wiejskie: 6202
źródło: http://www.mogilno.pl
Teraz foto:

cdn.
PROSZE PISZCIE KOMENTARZE!!

·
Registered
68,033 Posts
Hmmm...

Cała gmina mniejsza niż Poznań... :|

Pierwsze zdjęcie- pomnika- ładne, choć przypomina mi niemiłe czasy...
Następne- gęsta sieć domków- w sumie nic ciekawego (wg mnie).
Jakieś bloki, poglądowy rzucik z góry... Cóż tam pięknego???
Ostatnie chyba najciekawsze- co to jest???
Wiesz... Nie "nerwujta się"- ciekawi mnie w czym widzisz piękno swojego miasta.
Ja go na razie nie widzę, ale chętnie poczekam aż mnie przekonasz... :)

O! właśnie- to TRZECIE zdjęcie- to stare... Macie tam takie ulice z kamieniczną zabudową tzw. Stare Miasto???

·
Registered
68,033 Posts
^^
Pokaż, obaczy się...

·
Registered
354 Posts
mało widać ze zdjęć, masz więcej z centrym miasta? czy starego miasta o ile macie takie.
pomnik na 1 zdj jest ochydny :/

·
Inspired by Poznań?!
12,590 Posts
niemoga byc zewszad bo sa z mogilna
Ta, oczywiście.
Prezentujesz widoczki jakie można znaleźć wszędzie. Już ci wytknięto że nawet nie napisałeś gdzie to Mogilno się znajduje (ja wiem bo steki razy byłem przejazdem). W tym wstępniaku przekopiowanym ze strony miasta nie ma żadnej ciekawej informacji.
Jak na razie robisz antyreklamę.

·
midnight talker
2,725 Posts
miasto moze piekne nie jest ale nie prezentuje sie zle, oczywiscie walnac jako pierwsze zdjecie jakis zasyfiony ruski pomnik najlepszego pr nie robi...

ja bym dal to jako pierwsze zdjecie:

nawet fajnie to wyglada, oczywiscie roznorodnosc dachow niszczy dfekt spojnosci zabudowy co jest zreszta problemem wszystkich polskich miast, no moze z wyjatkiem kalisza, gdanska i poniemieckich miasteczek na dolnym slasku...

walnij jakies ladne zdjecie z centrum gdzei by bylo widac ulice, rynek itd

pozdrowienia dla mogilna:cheers:

Ograniczona Odpowiedzialnosc Ortograficzna

·
Banned
3,016 Posts
Mogilno znam tylko z przejazdu pociagiem i raz przejechalem przez to miasteczko samochodem bo byl jakis wypadek na trasie Gniezno-Bydgoszcz, czekam na wiecej zdjec :)

·
Registered
10 Posts
Dam wam jedno zdjęcie (na razie jedno) z centrum "starego miasta":

Budynek się nazywa "centrum" może nie jest piękny, ale jest i ja go nie zmienię. W tym budynku znajdują sie rożne sklepy. Można powiedzieć, że to takie centrum handlowe. Przed tym budynkiem znajduje sie spory plac. Zdjęcia kamienic bedą potem bo muszę iść je zrobić ale to jak będzie ładna pogoda.

1 - 20 of 49 Posts