SkyscraperCity banner

1 - 20 of 71 Posts

·
Registered
14,930 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Omonia Square i okolina, ovo je najveci ghetto u Athens, a i najveci ghetto u kojem sam ja bio, lijepo me bilo strah:D

A ja konj pravim slike sa Iphone, mogli su mi ga 100 put oteti :D

Ovdje zive najvise: Albanci, Bugari, Cigani, Pakistanci i Afrikanci.

·
Registered
1,973 Posts
Bio u Atini 2004, grad je ogroman, tad sam ipak bio klinac, i najveci grad u kojem sam bio do tad je bio BG, i kad smo bili 2004, i to par nedelja pred olimpijadu, izgledao mi je vasionski grad, bulevari, turisti, sve extra, samo smo ulazili u grad 2 sata nacickane firme, kompanije, izgubili smo se sto puta, medjutim, danas kad bi otisao verovatno ne bi ostavio toliki utisak na mene, jer kad si mali sve ti je veliko i svaki grad ti deluje znacajnije nego sto jeste, isto je bilo i sa Begeom, uvek sam se divio, a danas nista posebno, grad ko grad. Ali Atina je stvarno veliki grad, i sto je vazno, daleko najrazvijeniji na Balkanu i dan danas.

·
Lieutenant Colonel
1,363 Posts
Bio u Atini 2004, grad je ogroman, tad sam ipak bio klinac, i najveci grad u kojem sam bio do tad je bio BG, i kad smo bili 2004, i to par nedelja pred olimpijadu, izgledao mi je vasionski grad, bulevari, turisti, sve extra, samo smo ulazili u grad 2 sata nacickane firme, kompanije, izgubili smo se sto puta, medjutim, danas kad bi otisao verovatno ne bi ostavio toliki utisak na mene, jer kad si mali sve ti je veliko i svaki grad ti deluje znacajnije nego sto jeste, isto je bilo i sa Begeom, uvek sam se divio, a danas nista posebno, grad ko grad. Ali Atina je stvarno veliki grad, i sto je vazno, daleko najrazvijeniji na Balkanu i dan danas.
Zar nije Istambul najrazvijeniji grad na Balkanu ?

·
Registered
1,973 Posts
Zar nije Istambul najrazvijeniji grad na Balkanu ?
Naravno da nije.
Ako me razumes o cemu ja pricam, Istanbul ima vecu ekomoniju od Atine, mnogo je vazniji grad u globalnom smislu, medjutim Atina je sama po sebi razvijenija, cak i pored ove krize!
Sto znaci da gradjani Atine imaju bolji standard, bolje zive, voze bolja kola, i sve ostalo sto ide uz to, naravno kad si u centru Istanbula deluje ti drugacije, ali Istanbul ima 14 miliona stanovnika i svetska je metropola, dok je Atina evropska.

·
Registered
22,018 Posts
Nino, cini mi se da si ti ipak sa predrasudama dosao tamo...

·
senior member
18,079 Posts
no...vazno je kakav ce se vratiti ;)

open your mind & soul - i pucaj slike :D

1 - 20 of 71 Posts