SkyscraperCity banner

1 - 20 of 7351 Posts

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #1
mysle ze warto zalozyc taki watek gdzie bedzie mozna zamieszczac informacje o inwestycjach o budowach w tej czesci miasta ktora powinna zmienic nazwe na Sluzewiec biurowo-handlowy

-lada dzien rozpocznie sie budowa biurowca Cyrus, bedzie to kolejny biurowiec w biznes parku przy ul. Marynarskiej na przeciwko MBP

-w MBP latem rusza budowa kolejnego biurowca, najnowszy bedzie sie nazywal Topaz i powstanie od ulicy Domaniewskiej

-niedlugo ruszy budowa innego biurowca przy Domaniewskiej, Tulipan House

- jesienia ropocznie sie budowa pierwszego biurowca wchodzacego w sklad biznes parku budowanego przez firma Ghelamco, pierwszy biurowiec bedzie sie znajdowal przy ulicy Domaniewskiej
 

·
Expert
Joined
·
3,173 Posts
+ Skanska - Mokotów Chambers...
 

·
Registered
Joined
·
749 Posts
Informacja za PREM nr229. Asbud ma wybudowaæ centrum magazynowo-biurowe na rogu Bokserskiej i Postêpu centrum powstanie w miejscu zespo³u istniej¹cych hal magazynowych, które po modernizacji wejd¹ równie¿ do kompleksu. Docelowo powierzchnia magazynowa ma wynosiæ 40tys m2.
PZDR
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #4
o tej inwestycji Asbudu

Projekt magazynowo-biurowy na Mokotowie planowany jest docelowo na 40 tys. m2 powierzchni. Spó³ka otrzyma³a warunki zabudowy terenu i stara siê o pozwolenie na budowê. Warto¶æ obiektu szacowana jest na 20 mln USD. Inwestycja finansowana bêdzie w g³ównej mierze ze ¼róde³ w³asnych.
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #5
Ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowego przy ul. Domaniewskiej 52 w Dzielnicy Mokotów
ZAWIADOMIENIE

Zgodnie z art. 61 § 4 K.P.A , oraz art.31 i art.46 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska ( Dz. U. z 2001r. nr 62, poz.627)

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek Spółki Location Invest z dnia 23.12. 2003r. w sprawie o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowego przy ul.Domaniewskiej 52 w Dzielnicy Mokotów w Warszawie.

W związku z powyższym zawiadamiam, że zgodnie z treścią art. 10. k.p.a., można się zapoznać z aktami w powyższej sprawie oraz strony postępowania mogą w terminie 21 dni od dnia zawiadomienia złożyć ewentualne zastrzeżenia bądź wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie w
Biurze Naczelnego Architekta Miasta Urzędu m.st. Warszawy, w Wydziale Realizacji Urbanistycznej,
Plac Defilad 1, PKiN, piętro XVII, pokój 1701.
 

·
Registered
Joined
·
145 Posts
Krok do przebudowy skrzyżowania Wołoskiej i Marynarskiej

Aż osiem firm i konsorcjów stanęło we czwartek do przetargu na budowę dwupoziomowego skrzyżowania koło Galerii Mokotów.

W ciągu roku ma tu powstać m.in. rondo i estakada do skrętu z Rzymowskiego w Marynarską. Największe szansę na wygraną ma konsorcjum Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i przedsiębiorstwa Mosty Łódź. W przetargu zgłosili najniższą cenę - niecałe 28 mln zł. Prace mają się zacząć w wakacje. Są szanse, że po zakończeniu przebudowy nie będą się już w tym miejscu tworzyć gigantyczne korki.

(www.gazeta.pl)
 

·
Registered
Joined
·
1,070 Posts
Na Sluzewcu znam sie mniej niz na Paryzu, a tamtejsze inwestycje budza raczej moja niechec (bo nie powstaja na Woli :D), ale niedawno trafilem na cos takiego (nie wiem czy nowe, czy nie):


Cybernetyki BUSINESS PARKplus inne obrazki i info na http://www.viterra.pl/biurowe.htm
 

·
Expert
Joined
·
3,173 Posts
Ma jeszcze powstać "Office Park Domaniewska" (Inwestor - Hydrobudowa Grunt-Bud.).
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #11
Hydrobudowa Grunt-Bud, spółka zależna Hydrobudowy-6 SA, rozpoczęła budowę kompleksu budynków biurowych Office Park Domaniewska.

Głównym wykonawcą obiektu jest Hydrobudowa-6 SA. Projekt kompleksu powstał w pracowni JSK Architekci. Kompleks budynków będzie się składał się z dwóch podobnych architektonicznie, symetrycznych biurowców Alfa i Beta. Budynki będą miały formę prostokątnych skrzydeł połączonych na każdej kondygnacji poprzecznym ryglem. W ten sposób utworzą literę "H". Fasada skrzydeł będzie pokryta blaszano-aluminiowymi panelami.
Podziemną kondygnację budynku zajmą garaże, magazyny i pomieszczenia techniczne.
Planowana powierzchnia całkowita kompleksu biurowego wyniesie 19 tys. 880 m.kw. Garaże zajmą ok. 4 tys. 800 m.kw. w każdym z budynków (łącznie 260 miejsc parkingowych). Przed biurowcem powstanie parking na 175 miejsc. Obecnie trwa budowa biurowca Beta. Ma ona potrwać do końca 2005 roku. Dopiero po znalezieniu najemców rozpocznie się budowa biurowca Alfa.
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #12
a czy ktos sie orientuje gdzie przy Domaniewskiej bedzie budowac Ghelamco, po stronie Galerii Mokotow czy po stronie MBP ??
 

·
Registered
Joined
·
23 Posts
Tylko gdzie tu zaparkowac

Wspaniale. Biurowcow jest tu w okolicy Domaniewskiej od groma. Budowane sa nowe biurowce - fantastyczne. Tylko, ze tu juz w tej chwili nie ma gdzie parkowac. Samochod stoi na samochodzie. Na kazdym kawalku trawy, na kazdym fragmencie chodnika, na przystankach autobusowych - gdzie sie da.
Zadowolna moze byc tylko straz miejska. Jak jakis straznik ma zly dzien i chce sie wyzyc to moze hurtowo przez caly dzien mandaty wypisywac. Ostatnio madaty byly wystawione na kiluset metrach wzdluz ul. Postepu.
Idiotyzm jakis.
 

·
Your brain controller
Joined
·
8,336 Posts
no nie mówice, że parkingów podziemnych nie będzie, heh to jest raczej standard
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Standard standardem ale jeszcze nie spotkałem w Wawie biurowca w którym byłoby wystarczająco dużo miejsc w garażu podziemnym. Zawsze brakuje i zaczyna się szopka na ulicach wkoło.
 

·
Expert
Joined
·
3,173 Posts
Masstah said:
Standard standardem ale jeszcze nie spotkałem w Wawie biurowca w którym byłoby wystarczająco dużo miejsc w garażu podziemnym. Zawsze brakuje i zaczyna się szopka na ulicach wkoło.
Są takie biurowce (nawet w centrum), tylko że 1 godz. na parkingu dla gości kosztuje mniej więcej 5 zeta, w związku z czym klienci przyjeżdżający do biur parkują na zewnątrz za 2,5 zeta, albo za darmo... :D
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
No to moze i są, ja sie raczej spotkałem z takimi gdzie jest kolejka 300 oczekujących chętnych na kartę wstępu do garażu i jest ona traktowana jako dodatkowy benefit dla managerów. A o gościach w ogóle nie ma mowy by do garażu wjechali.
 

·
Registered
Joined
·
145 Posts
martin said:
Cirrus to ten po lewej, po prawej natomiast Antares niedawno wybudowany
Myślałem, że każdy sie domyśli. Faktycznie Antares to juz stoi i całkiem nieźle się prezentuje :)
Myśle, że oba ładnie będą się komponować ze sobą.
 
1 - 20 of 7351 Posts
Top