SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1993 Posts

·
Your brain controller
8,330 Posts
Discussion Starter #1
Pojawiają się już zalążki Moskiewskiego skylinu, który będzie w przyszłości pewnie jednym z najlepszych w Europie. To dzwne patrzeć na tą fotę. Widzę ją pierwszy raz i nie przypomina mi to niczego znanego. Jak jakieś obce hipotetyczne miasto z symbolem komuny w tle.

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Poczekajmy na Tower of Russia (u/c)...

·
Your brain controller
8,330 Posts
Discussion Starter #3
Chyba szybko nie zaczną jej budować. Za to "Complex Federation" to bedzie niesamowity duet dwóch wież.

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Dziwne czasami wpadam na ssp i wydawało mi się że Russia Tower jest w budowie.

·
Your brain controller
8,330 Posts
Discussion Starter #5
Na rosyjskim forum nie ma o tym wzmianki więc raczej wątpliwa sprawa. Pewnie jest tak jak z BuhrDubay.

·
Registered
288 Posts
Wydaje mi sie,ze nie bedzie"jednym z najlepszych" tylko najlepszym,a przynajmniej najbardziej spektakularnym.W ogóle mam wrażenie ze Moskwa jest miastem troche ignorowanym.Fakt ze te wszystkie wysokościowce mieszkalne nie trafiaja w moje gusta(kiczowate:) ),ale takie budynki jak wlasnie Russia Tower(na ssp ma status proposed),Federation i kilka innych zaproponowanych to bedzie naprawde cos.

·
Moderator
4,094 Posts
No chcąc niechcąc trzeba przyznać , że Moskwa ma potężny potencjał i jeśli chodzi o wysokościowce , to za pare lat przebije wiele europejskich ( i nie tylko ) miast .

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Dziki REX said:
Na rosyjskim forum nie ma o tym wzmianki więc raczej wątpliwa sprawa. Pewnie jest tak jak z BuhrDubay.
Musiałem to pomylić z Complex Federation

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Zatwierdzono kolejny projekt:

:eek:

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Mnie też.

·
Registered
524 Posts
A mnie się średnio podoba.Projekty nawet ciekawe ale z tego co wiem to te wieżowce będą daleko poza ścisłym centrum więc nie stworzą żadnej ciekawej panoramy.Nie sądze żeby Moskwa przebiła kiedyś Frankfurt Paryż czy Warszawę.

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
smolak said:
A mnie się średnio podoba.Projekty nawet ciekawe ale z tego co wiem to te wieżowce będą daleko poza ścisłym centrum więc nie stworzą żadnej ciekawej panoramy.Nie sądze żeby Moskwa przebiła kiedyś Frankfurt Paryż czy Warszawę.
To jest właśnie bolączka Moskwy. Większość wieżowców jakie się tam buduje to bloki mieszkalne na osiedlach (brak na prawdę miejskiego charakteru) i są one porozrzucane po całym mieście, a jak wiemy, Moskwa to gigantyczne miasto.

·
Registered
2,861 Posts
Dziki REX said:
Ten budowany wiezowiec widoczny na drugim planie bardzo przypomina mi naszego ukochanego Toi-Toia z czasow budowy (partzac od strony Placu Defilad) ;)

·
Boxes rule
1,422 Posts
Moskwy nie mozna w zaden sposob lekcewazyc. Tam sie bardzo duzo zmieni w najblizszych latach. Tak ma wygladac ich nowe Miedzynarodowe Centrum Biznesu (IBC). Styl neo-bizantyjski poszedl w zapomnienie...

Ten najwyzszy olowek jest nieauktalny, ale reszta w duzej czesci jest juz w budowie. Do tej pory kopali glownie w glab, ale niedlugo zaczna sie wynurzac :) Wiekszosc projektow ma byc gotowa w 2007. Oto najwazniejsze:

Complex Federation, 340 m (z iglica 440)

Parcel 12, 305 m

Capital City, 270 m

Naberezhnaya Tower, 250 m

Inne projekty, ktorych jeszcze nie zaczeli budowac:

Ratusz Moskwy (ten na prawo)

Biurowiec

A tu nowa stacja metra, prawie gotowa:

Warto dodac, ze IBC przecina wewnetrzna obwodnica Moskwy (trasa ekspresowa), intensywnie modernizowana w tej chwili. (= korki, wiem cos o tym :))

Wiecej informacji w watku coth'a o IBC na rosyjskim forum: http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=74636

---

Co do polozenia IBC, to prawda, ze nie znajduje sie w scislym centrum (patrz mapka, srodmiescie jest z grubsza ograniczone Sadowym Pierscieniem)

...ale mimo wszystko bedzie wywieralo mocny wplyw na moskiewskie krajobrazy.

Po pierwsze znajduje sie nad woda. I widoki z nabrzezy beda wspaniale.

Po drugie, jak widac powyzej, IBC znajduje sie na osi Nowego Arbatu i bedzie zamykalo perspektywe tej ulicy. Na ponizszych zdjeciach mozna je sobie wyobrazic jako tlo dla hotelu Ukraina (tego stalinowca)

Po trzecie, wiezowce w IBC bedzie rowniez widac z mostu przy Kremlu (ulubione miejsce do zdjec widokowych). Powinny sie wylonic mniej wiecej miedzy druga a czwarta wiezyczka od prawej.

·
Boxes rule
1,422 Posts
Pierwsze jaskolki IBC. Tower 2000, most dla pieszych z pasazem handlowym i blok A (najnizszy z zaplanowanych) Nabereznaya Tower.

IBC, stan z polowy wrzesnia

·
hræddur köttur
3,898 Posts
@Mikael
projekt może siępodobać albo i nie. Ale ten adres - cudo! Mosfilmowska...

·
Inwestor
2,614 Posts
Nie ma co Moskwa pobije za parę lat wszystkie miasta europejskie włacznie z Londynem i La Defense ( no może Frankfurt wytrzyma , ale też nie za długo ) Ta skala jest porażająca . Bardzo dobrze , że będą budowali wszytsko w jednym miejsacu - nie jak u nas . Sorry , ale my się nie mamy co równać na dłuższą metę !

·
Registered
1,369 Posts
rozmach moskwy naprawde imponuje, natomiast nie imponuje mi jakosc tych wszystkich projektow, podobnie zreszta jak w chinach.
moskwa na dluga mete pod wzgledem spektakularnych inwestycji niewatpliwie pobije wszystkie inne europejskie metropolie, ale ze wzledu na swoje peryferyjne polozenie nie bedzie nigdy mogla zagozic paryzowi czy londynowi jako glownym metropoliom europy.

·
Homo Skyscraperus
22,190 Posts
eh, wszystkie wyzsze od PKINu :( czy u nas nie powstanie nigdy takie 340!! Tylko ta hala miedzy tymi drapaczami mnie martwi... ale ciekawy ratusz!!

1 - 20 of 1993 Posts