SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 96 Posts

· Registered
979 Posts
Ja jesma za novo, da se razumijemo. Na onom mjestu je se trebala sačuvati ona star kuća ili napraviti ovjekt u gabaritima sličnim (makar visnom) okolnim objektima.
Kao što je vizura Kosače nepovratno narušena Kućom mode, tako će i ovaj objekt totalno zasjeniti ulicu koja je mirisala na povijest.
Objekt OHR-a je kritičan ali se da lako ispraviti i doraditi da se fino uklopi,a ni on ne odskače gabaritima.
Ja svakako podržavam izgradnju po gradu ali ne pod svaku cijenu i bilo gdje. Onda grad više nije grad!

· Banned
2,009 Posts
Discussion Starter · #23 ·
Ja jesma za novo, da se razumijemo. Na onom mjestu je se trebala sačuvati ona star kuća ili napraviti ovjekt u gabaritima sličnim (makar visnom) okolnim objektima.
Kao što je vizura Kosače nepovratno narušena Kućom mode, tako će i ovaj objekt totalno zasjeniti ulicu koja je mirisala na povijest.
Objekt OHR-a je kritičan ali se da lako ispraviti i doraditi da se fino uklopi,a ni on ne odskače gabaritima.
Ja svakako podržavam izgradnju po gradu ali ne pod svaku cijenu i bilo gdje. Onda grad više nije grad!
Evo kako to u Beču izgleda, staro i novo :cheers: Meni se sviđa^^

· Registered
24,318 Posts
Meni ova lokacija uopste nije problem^^

Prvo, sta ima veze sto je na setalistu? Ako je dobar projekt, ako namjena bude takva da komunicira sa setalistem (shopping centar uz promenadu ili jos bolje atrij), to ce biti sasvim dobar rezultat.

Recimo, centar Rondo koliko god velik bio, sjajno komunicira sa svojim okruzenjem, i vjerujem da ga niko ne dozivljava kao strano tijelo, dok ona HT i Unicredit ili Hypo (?) zgrada pored, bez obzira sto u teoriji imaju primjerene dimenzije podrucju Rondao, u stvarnosti ubijaju u pojam jednu prelijepu ulicu!

Projektant ima dobru priliku, vidjet cemo da li ce je iskoristiti. Kao sto je neko napisao, render je zabrinjavajuce lose kvalitete :nuts:, nadam se da ne oslikava kvalitetu samog biroa? ^^

PS: kako bi ovdje bio izveden kolski prilaz objektu?

· Banned
2,009 Posts
Discussion Starter · #28 ·
dobra su oba trga, kod Cvjetnog je naročito dobro urađena interpolacija suvremene i stare arhitekture jer onaj novi objekt (tc Cvjetni) ne odskače gabaritima
ali neboder u Ilici je druga priča
slažem se. Meni je cvijetni čak što više i dinamičniji ovako sa kombinacijom stare i nove arhitekture ^^

· Registered
1 Posts
Hajde da razmotrimo i neke druge aspekte....

Dakle, ovo je možda i lijep objekat, ali mu tamo nije mjesto!
Svaki grad, pa i Mostar, mora na najbolji način sačuvati i dio graditeljskog naslijeđa svoje prošlosti. Ako prostor Starog grada sasvim logično predstavlja zaštićeni prostor graditeljskog naslijeđa iz Otomanskog razdoblja, onda se ovaj objekat definitivno ne uklapa u povijesni 'trokut' graditeljskog naslijeđa iz vremena Austrougarske monarhije, a određuju ga Stara gimnazija - Šetalište - Rektorat - Liska ulica - Zgrada Napretka - Vijećnica - Stara gimnazija.
Ovaj mali prostor koji obiluje značajnim građevinama iz spomenutog perioda treba sačuvati, a objekte poput ove 'staklarije' treba locirati na neko drugo mjesto. Negdje naprijed je naveden primjer novoizgrađenog objekta koji se arhitektonski uklapa u ovo područje pa mislim da bi i na ovoj lokaciji mogao biti izgrađen kompatibilan kompleks.
Ovdje se ne dotičem nekih tehničkih aspekata koji također ne govore u prilog gradnji ovakvog objekta na ovom mjestu, ali o tom neki drugi put.
:eek:hno: :eek:hno: :eek:hno:

· Registered
170 Posts
Razgovarao sam neki dan sa čovjekom koji je navodno vidio projekt na mjestu Mostar City Towera, i kad sam mu pokazao ovaj projekt, kaze da to nije to i da tu ide nekakva obicna zgrada, iako sam ga prisilio da dobro pogleda ovaj render sto imamo, :lol: kaze da nije ni slicno, i po njegovim rijecima, po tom novom renderu izgleda kao " obična zgrada" :nuts: ko ce ti ga znat, sto bi rekli..

· Registered
3,517 Posts
Ma bjez,ne zelim vjerovat da smo toliko zaostali,znaci ovaj tower je perfektna prilika da setaliste postane ono sto uistinu i jest,špica i centar grada(nesto tipa Cvjetni u ZG),i ako propustimo ovu priliku treba nas sve na goli otok.
Sanjat cu dok ne vidim dizalicu i tablu s opisom projekta...

· Banned
2,009 Posts
Discussion Starter · #39 ·
Ma bjez,ne zelim vjerovat da smo toliko zaostali,znaci ovaj tower je perfektna prilika da setaliste postane ono sto uistinu i jest,špica i centar grada(nesto tipa Cvjetni u ZG),i ako propustimo ovu priliku treba nas sve na goli otok.
Sanjat cu dok ne vidim dizalicu i tablu s opisom projekta...
:lol::lol::lol: sta ce nam ista
nismo "nizaceg" :lol::lol:

21 - 40 of 96 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.