SkyscraperCity Forum banner
61 - 80 of 96 Posts

· Registered
802 Posts
Ne mozes bas poredit nase setaliste sa Becom,ovo u Becu je jedan neprekidani niz,zgrada na zgradu.City tower nije neka megalomanski projekt pa da se toliko istice,po mom misljenju ne moze nikako skoditi,pogotovo koncepcijom.Samo se sjetite koliko su se ljudi bunili protiv Horvatincicevog projekta na Cvjetnom trgu i onda pogledajte koliko je zgrada upotpunila prostor u svakom smislu.

@Freiherr ali ne ide ovaj projekt sa slika nego onaj novi sto si nam pricao je li?
Naravno da se ne može porediti, jer oni paze da to bude prirodan nastavak niza umjesto samostojećeg čuda u historijskoj cjelini, kao što bi bilo u našem slučaju, jer su okolo sve jednokatnice. Jedino mjesto gdje bi se to dobro uklopilo je ugao kod stare gimnazije gdje je nekad bila ona banka, pa da bude efektan kontrapunkt staklenoj banci. Na šetalište se jedino uklapa nešto što nije ni milimetar više od okolnih zgrada i ima dovoljno javnog prostora. Novi objekat bi, kao što je i inače običaj ovdje, na parcelu od 200 kvadrata utrpao 2000 kvadrata bez imalo zelenih površina ili trotoara pristojne širine.

· Registered
980 Posts
Kap što je nekad bolje ništa ne reći nego reći glupost i ovdje se može primijeniti nešto analogno tome.
Bolje ništa ne graditi nego graditi glupost jer NEMA POPRAVNOG!
Jednostavno, od rata na ovamo ovaj grad nema svoje JA i do sada je uvijek privatni interes bio jači od javnog i zajedničkog.
Nemam iluzija da će se to ovdje desiti ali bih eto volio.
Svaka čast investitoru ali ne može se graditi šta god netko poželi i gdje god to poželi.

· Registered
3,517 Posts
Bolje ništa ne graditi nego graditi glupost jer NEMA POPRAVNOG!

Pa upravo radi toga bi mi bilo zao da ovdje ne nikne city tower.Ako ovdje nikne neka prosjecna zgrada bez imalo maste,to je to,tak ce stajat dok smo zivi.Po meni zgrada nema mane,moderni landmark Mostara,nije neka grdosija,i stil je sasvim neobican i futureproof,dakle nije kao stari i novi trzni koji su bili u modi prve 3 godine nakon sto su izgradjeni.

Kad bi se u ovaj toranj sa ovim spicevima stavio hotel i neki restorancic ,a u ovaj trokut prostor za izloge,evo sad najbolja prilika H&M jer dolaze u Sarajevo i Banja Luku.Setaliste bi zivnulo a vjerujem da bi onda i ostali objekti okolo bili "prisiljeni" uredit se ili prodati.

· Registered
3,517 Posts
E sad me bas zanima misljenje sviju vas,lajk ili ne?

Ova zgrada na samom setalistu je hotel?
Nije lose,solidno je to,ali opet mi nema neki wow faktor...
Bas sam neodlucan sta mislim u vezi ovog,kako smo vidili city tower tesko mi pada reci da mi se ovo svidja.Inace da nije bilo onih rendera za tower mozda bih poludio i za ovim.
A ova zgrada iza,sto ide na Liska ulicu je komplet bezveze,moglo se to puno bolje.

Sve u svemu,nije da sam razocaran,ali znam da moze bolje pa mi je zato zao,i ovo zelenilo nece bit na samoj zgradi,nema sanse,ni u jednom projektu se nije ostvarilo,to bude samo na renderima.

· Registered
802 Posts
Slažem se da nema popravnog, zato treba ili vrlo pažljivo odabrati nešto originalno ali bezvremensko, ili pretvoriti to u javnu površinu/park, no to je nemoguće jer je riječ o privatnom vlasništvu. Jedina šansa su jake regulative koje će biti u stanju nametnuti što se smije a što ne smije raditi. Ako smo nešto naučili u zadnjih 20tak godina u gradu je da je temeljni princip arhitekture da ne postoji ništa što se ne može dodatno nadograditi, proširiti, povećati, i da renderi rijetko imaju veze sa izvedenim projektom, recimo umjesto predviđenih drvenih oplata na fasadi, određeni dio samo oboje u smeđu. Ovo prema Liska ulici mi je tipična za ove kakve se sada grade (neinventivna kutija sa vratima i prozorima) a ovo pored mi djeluje em preveliko em ovi vertikalni elementi čine zgradu još višom. Da ne govorim o tome da je cijeli prostor oko objekta popločan, bez zelenila. Ja bih prizemlje uvukao radi novog zelenila okolo, a izbor ove boje na fasadi nije loš, radi platana.

· Registered
4,869 Posts
Dizajnerski ovaj tržni na slici na renderu je znači loša solucija za jedno austro-ugarsko šetalište. Bolje da naprave sve u staklu pa da poput Cvjetnog na Cvjetnom trgu razbija sve. Ovo izgleda kao generički tržni centar i djeluje - albanski. Mostar Tower bolje puno djeluje.

• Like
Reactions: GiordanoBruno

· Registered
5,557 Posts
Malo da osvježimo temu s današnjim člankom Dnevnog lista i novim nagađanjima

· Registered
1,672 Posts
Mostar je nedavno dobio novo Gradsko Vijeće, pa je za očekivati da će se lokalna vlast prihvatiti i posla s urbanizmom, koji je proteklih godina naprosto podivljao te je grad pretvoren u urbanističko ruglo. Ostaje vidjeti kakve građevinske planove imaju čelni ljudi Mostara.

———

in salem maric we trust!

· Registered
24,337 Posts
Ja ne bih koristio termin "uklopiti", jer nema ni potrebe da se uklapa, naprotiv, što veći iskorak prema budućnosti je najpoželjniji.

Pitanje je da li je smisleno?

61 - 80 of 96 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.