SkyscraperCity banner
1 - 20 of 25 Posts

·
Lilium Bosniacum
40,319 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
One day my friends and I decided to visit the 2hrs away city of Mostar :) here are some pictures taken that day...
I was really stunned by the city, and in my opinion, Mostar is by faaar the most beautiful city in Bosnia&Herzegovina... Enjoy the fairytale called Mostar!

Na putu prema Mostaru, Jablaničko jezero

Stigli smo u Mostar, Centar Biosphera

Prema Starom Gradu..

Ulaz u Stari Grad

Pogled na Stari Most

Prema Starom Mostu

Pogled sa Starog Mosta

Na drugoj strani

Stari Most

Prema Krivoj Ćupriji

Sarajlija kraj Sarajevske Mineralne :D

U Starom Gradu

Rekošmo sebi uzeti jednu ovakvu kućicu :D

Moja omiljena sarajevska knjižara Buybook, i u Mostaru :eek:kay:

Doggy :happy:

:D

Kraj Starog Mosta :)

Tito u Mostaru :D

Pogled na Stari Most

Kitty :happy:

U Starom Gradu

Krst na Humu

Mostarska Katedrala

Još malo Starog Grada

Toliko od mene iz Mostara.... Što se lično mojega mišljenja tiče Mostar mi je stvarno prelijep bez daljnjeg, i bukvalno mi djeluje ko mala bajka, sa svim onim građevinama starim, i s bezbroj malih putića od kojih svaki ima svoju neku specifičnost...

Definitivno po meni najljepši grad drage nam BiH :eek:kay: :applause:

·
tu sam
1,424 Posts
fine slike Mirza...

ja sam uvijek govorila da je Počitelj najljepši, a odmah iza njega je Mostar

onda se mogu ostali gradovi "dogovarati", prije svega Sarajevo i Travnik

·
Streetwalker
7,028 Posts
Cool photos Mirza. :eek:kay:

Good to see Mostar looking fantastic like before. :)

·
Banned
1,117 Posts
Great pics Mirza!!!

Meni je poseban dozljivaj bio doci ujutro na kafu u taj restoran/slasticarna EUROPA i uzivati u jutarnjem pogledu na stari most. Mostar i Pocitelj su mi do sada definitivno dva najljepsa mjesta u lijepoj BIH ali opet mi je Mostar ispred Pocitelja, mozda upravo zbog toga sto ima puno vise za vidjeti bez omalovazavanja Mostara. A za dalje, moram se sloziti sa Becom, Travnik i Sarajevo su sljedeci, ulaz u Travnik iz pravca Viteza mi je nesto carobno, kao bajka:)

·
Banned
1,117 Posts

Pogled s mosta. Sljedeca slika je uzeta sa mjesta lijevo na slici gdje ima jedan sto i dvije stolice. Ove terase mi izgledaju interesantno.

Souvenir shop

·
Registered
385 Posts
mirza,slike su odlicne,mostar je prelijep

renovirani su stari dijelovi grada,razumijem razlog,ravijeanje turizma,ali kako sad izgedaju ostali dijelovi grada,npr. autobuska stanica , stara gimanzija...

·
Registered
34 Posts
Hey Mirza, I know you posted those pictures some time ago...but the picture on the top of this page of the bridge, was that take between Jablanica and Konjic? It faintly looks familiar to me, must have been some more then 14 years ago when I last saw that bridge. If that is the bridge that I am think of, holy cows was it one scary bridge, could have sworn it moved with that wind. Lol.

·
Registered
595 Posts
Awesome photos, really beautiful town and there is the world-famous, incredible bridge, as I see!:)

I'm waiting for next pics!:)

·
Registered
4,223 Posts
Great pics indeed...one of the most scenic cities ever:cheers:

1 - 20 of 25 Posts