Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Banned
66 Posts
Ni ja ih ne vidim. Ako ne znaš kako se postavljaju slike, reci, poguraćemo.

·
Registered
5 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Hvala BL ! Nadam se da ce ovaj put moci da se vidi.
1. zgrada nacionalnog teatra u Oslu

2. Frogner- deo grada sa uglavnom starijim zgradama i ambasadama vise zemalja.

3. hotel Radisson SAS u centru Osla

4. pogled na jedan deo luke. Sada su tu poceli radovi na tunelu ispod mora da bi se saobracaj sa tog puta koji se vidi prebacio u tunel. Time bi se drasticno smanjio saobracaj u centru- tranzitni.

5. jedno izletiste pored mora u delu grada koji se zove Nordstrand

6. kraljevska palata

7. ponovo

8. autoput u okolini Osla

Pozdrav za sve forumase!

·
Registered
5 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Da, zivim u Oslu . Drago mi je da vam se svidjaju slike , postavicu jos jednu seriju.
Oslo je zaista lep grad, internacionalni ,ima ljudi iz celog sveta.Inace sam grad Oslo ima oko 550.000 stanovnika , a sire podrucje oko 1,1 mil.Nalazi se na 60-tom stepenu sev.g.s. na kraju fjorda koji je dugacak oko 80 km. Geografska sirina na kojoj se nalazi bi trebala da znaci i veoma hladnu klimu ali zbog golfske struje koja prolazi duz obala Norveske klima je prilicno topla.Preko leta su plaze prepune, voda je dovoljno topla za odlicno kupanje kao da su u pitanju juznija mora. Naravno ,to traje kratko ,svega od pocetka jula do kraja avgusta .

Nisam primetio da je o Norveskoj pisano na forumu,mislim na nasem , a mozda je nekom zanimljivo i da vidi poneku sliku odavde.

1. Skupstina Norveske

2. Carl Johans gate , glavna ulica,pesacka zona na cijem se kraju nalazi dvorac

3. par slika iz sireg centra grada

·
Registered
8,405 Posts
Sjajan grad. Mnogo mi se dopada. Super slike :eek:kay:

·
Registered
57 Posts
...

"ja mozda dolazim u oslo u julu, pa daj svajete o oslu"

just let me know if anybody here visits Oslo, i'll be more than happy to function as a guide. all i demand for payment, is a beer :) but seriously, do let me know

·
Banned
4,790 Posts
"ja mozda dolazim u oslo u julu, pa daj svajete o oslu"

just let me know if anybody here visits Oslo, i'll be more than happy to function as a guide. all i demand for payment, is a beer :) but seriously, do let me know
cool, planiraj me pocetkom jula, cini mi se da sam od 5.7. u oslu, bicu svega 3 dana, najvjerovatnije :)
hvala unaprijed

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Odlicne slike, stvarno lijep grad, a "andjeli" su jos lijepsi.

·
Registered
4,920 Posts
Jako lijepe slike! Kad sam ja zadnji put bio u Oslu, vrijeme je bilo loše pa je tako nekako ostao i moj dojam. Inače, baš me je bilo razočaralo koliko Norveška loše djeluje za jednu od najbogatijih zemalja na svijetu... :nuts: "Siromašna" Švedska je tu pere na veliko...

·
ubahnista
4,626 Posts
Jako lijepe slike! Kad sam ja zadnji put bio u Oslu, vrijeme je bilo loše pa je tako nekako ostao i moj dojam. Inače, baš me je bilo razočaralo koliko Norveška loše djeluje za jednu od najbogatijih zemalja na svijetu... :nuts: "Siromašna" Švedska je tu pere na veliko...
Bogatstvo norveške se ne meri u "sjaju" kao recimo Austrije itd.. nego u tome da su prihodi za sve grupe gradjana prilično izbalansirani. Razlika u zaradi izmedju čistačica i lekara je u norveškoj daleko manja nego recimo u Švedskoj ;)

·
Registered
4,920 Posts
Istina, ali opet zato se Norvežani voze po dosta lošim cestama i infrastruktura je općenito vidljivo lošija, što nije dobro.

1 - 20 of 28 Posts