SkyscraperCity banner
1 - 20 of 35 Posts

·
Registered
1,483 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Poštovanje

Ima li tko nacrte, bokocrte i tolocrte Cibone?
Hito bih se malo igrati u Bryce-u pa napraviti model ali nigdje naći dovoljno podataka.
Hvala

PS: Ako uspijem s Cibonom napravio bi ostale nabodere.

·
Registered
1,483 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Eto, ništa od nacrta ali sam zato sam skinuo dimenzije Cibone. Koristio sam wikipediju, vaše fotke, google earth, autocad, corel 10 (da napravim teksture) i na kraju friško skinuti Bryce 6.1.
Ja sam zadovoljan, nadam se da će te i vi biti.
Još samo logo Toyote nedostaje :D

·
Ta☼
3,479 Posts

·
..from here to eternity..
64 Posts
google sketchup ti je najjednostavniji za pocetak.
tu imas dretvu sa hrpetinom primjera:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=330977&page=97
ooooo......potpuno se slažem!! ja sam ga pomoću tutorialsa savladao za 1 dan.....a odličan je...i najbolje je to da se može exportirati ko dwg fajl....pa se može i u Auto CAD-u doraditi......
upravo radim jednostavnu perspektivu višestambene zgrade...kad završim budem objavio na nekom threadu....:banana:

·
64 Posts
kikiriki...kokiceee...zanimacijaaaa!!!!!

dakle...stvari stoje ovako....
maturant sam srednje građevinske škole, za glavni projekt višestambene zgrade jedini sam odabrao dva slična ali tlocrtno različita volumena spojena stubištem...(primjetiti možete kako je jedan malo ispupčen prema van)...
upravo zbog toga nisam mogao rabiti zrcaljenje i time sam si (namjerno) otežao crtanje....:bash:
ovo je trodimenzionalni prikaz te zgrade....nemojte obazirati pažnju na manjak detalja jer nam je tako rekla profesorica, tj. po principu "manje je više" te zato nisu crtani naprimjer okoliš..ili stolarija te takve sitnice.....
ovo su moji počeci i znam da to nije ni izbliza kao studentski rad illi nekog tko se time bavi....tako da u eventualnom komentiranju obratite na to pažnju...:lol:
i da....vi ste prvi koji će vidjeti taj rad...još ga nisam nikome pokazao....:banana2:

evo....slobodno recite svoje sugestije i mišljenja....

·
Ličanin
41 Posts
Radi funkcionalnosti zgrade ulaze bih stavio na istu stranu, jer ovako pristup do zgrade mora biti izgrađen s obje strane.

cool, svidja mi se

·
64 Posts
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Radi funkcionalnosti zgrade ulaze bih stavio na istu stranu, jer ovako pristup do zgrade mora biti izgrađen s obje strane.

cool, svidja mi se
ovako...da malo pojasnim...
to je bilo jedno od pravila kojih smo se morali pridržavati...u prizemlju, zgrada je morala sadržavati poslovni prostor i gospodarski prostor za stanare...sa odvojenim ulazom!! dakle...tako mi je bilo naređeno....
s lijeve strane slike je poslovni prostor sa ulazom na uglu zgrade....a s desne su gospodarske prostorije sa vjetrobranom (zato nisam mogao staviti ulaz direktno na stubište) i poseban ulaz za odvoz smeća (desni ugao)....u biti....budem stavio tlocrt da bude jasnije....
btw. hvala na komentaru....:)

·
64 Posts
kikiriki...kokiceee...zanimacijaaaa!!!!!

evo...sad se vidi situacija sa prilazima te kako je organiziran tlocrt prizemlja...
:eek:kay:

·
free-lance
11,249 Posts
^^
Eheej Muatek!:banana:

Dakle , mogu odmah samo pohvalit rad ,koji je za srednju školu i više nego dobar!:eek:kay:
Vjeruj mi, na arhtekturi mnogi ne projektiraju ovako kad dođu do projektiranja stambenjaka...

Ovaj Tvoj rad mi je zanimljiv i iz jednog razloga što bi sjajno rješio uglovne situacije gdje postoji potreba za interpoliranjem manjih stambenjaka.
Šteta što Ti nije takva situacija u projektnom zadatku.
Sve u svemu, vrlo visok nivo rada. Vidi se iz koje si škole...:nocrook:

·
64 Posts
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

^^
Eheej Muatek!:banana:

Dakle , mogu odmah samo pohvalit rad ,koji je za srednju školu i više nego dobar!:eek:kay:
Vjeruj mi, na arhtekturi mnogi ne projektiraju ovako kad dođu do projektiranja stambenjaka...

Ovaj Tvoj rad mi je zanimljiv i iz jednog razloga što bi sjajno rješio uglovne situacije gdje postoji potreba za interpoliranjem manjih stambenjaka.
Šteta što Ti nije takva situacija u projektnom zadatku.
Sve u svemu, vrlo visok nivo rada. Vidi se iz koje si škole...:nocrook:
Hvala Ti na komentarima....puno više mi znače mišljenja forumaša nego drugih....:cheers1:

·
Registered
1,483 Posts
Discussion Starter · #18 ·
U čemu si napravio ove rendere s refleksijama?
Bryce?

·
64 Posts
Bravo Muatek!

Ja sam tražil program kojim bi napravio u takvim modelima sve varaždinske stambene zgrade, ali mi nije uspjevalo to napraviti. može pomoć?
Naime trebal bi samo program i mišljenje dal mi je laptop dobrih konfiguracija za takvo crtanje.

nema problema...program ti je jedan od najjednostavnijih koji postoje za 3d modeliranje....a to ti je Google SketchUp 6 ili 7 Pro....i uopće ne zahtjeva jaku konfiguraciju računala...
to mu je vrlina...jer ostali programi iziskuju jake grafičke i memorijske kartice....
a on bez problema vrti i najkompliciranije objekte....jedino ako ga napuniš sa puno komponenata tj. blokova....onda malo trza.....
a u njemu se naučiš raditi za jedan dan pomoću tutorialsa....:banana:

ps. pogledaj post ispod

·
64 Posts
U čemu si napravio ove rendere s refleksijama?
Bryce?
ne...nije Bryce....nego SU Podium 1.6, i IDX Renditioner Exprees Free (zato su slike malo manje rezolucije jer je besplatna verzija)
ima još mnogo plug-insa, ali nisam imal vremena da to sve proučim....zasad mi je to dosta...
ali sad kad si ga spomenuo...može pojasniti malo o njemu...bio bih ti zahvalan...
zanima me koji je njegov princip rada....:)

varaždinec...u Google SketchUP-u crtež ne izgleda tako kao moje već djeluje pomalo "jeftino" u odnosu na druge programe....ali zato se prije printanja crtež renderira koji mu daje foto-realističan izgled (kako sam i ja napravio)
a ako se zgrade rade tako jednostavno (bez detalja), za jedan dan napraviš bez problema po jednu zgradu....naravno, ako su ti dostupni nacrti...:lol:

1 - 20 of 35 Posts